İBRAHİM TATLISES ARADI!

Kenan Erçetingöz

Tatil bize haram.. Gazeteci olana haram.. Cep telefonunu kapatmayan gazteciye haram.. Dünyadaki cennete geldim, tekneyle Göcek koylarını gezdim, tam odama gedim ki, cep telefonu acı acı çalıyor.. "Bakmayayım" diyorum ama tekrar tekrar çalıyor.

Eşim "bak hadi, bak" diyor.. Ben "yok yok, "isimsiz çağrı, kimbilir kim arıyordur, bakmayayım" diyorum ama telefonla arayan pes edecek gibi değil.. Israrla çaldırıyor. Önce Ece Erken arıyor.. Sadece işi düştüğü zaman arayan Ece Erken;

- Kenan Bey, bla bla bla.. Bugün Hürriyet'te bir haber çıkmış. "ayrıldık" falan yazıyor ama yalan Kenan Bey. Sema Denker'le falan konuştum, lütfen Kenan bey.. Bla bla bla bla....

Sonra, telefon yine çalıyor.. Arayan ısrarlı..

- Alo, buyrun.
- Ben İbrahim Tatlıses.. Amerika'dan arıyorum. Arkadaşlar uyardı ve bir internet cafe bulup girdim, yazını okudum. Beni bir tek sen anlamışsın. Teşekkür ederim.
- Teşekküre gerek yok İbrahim Bey.. Ben doğruyu yazdım. Bu alemi bilmeyen insanların yazdıklarını da okumadım bile..
- Ertuğrul Özkök yazmış. "Meclise gitsin bu kadın" demiş. Aradım ve "Ertuğrul Bey bu işin meclisle ne ilgisi var" dedim. "Ben bu kadını seviyorum" dedim. "Sevgi başka bir şey" dedim.
- Ertuğrul beyin yazısını okuyamadım. Bulunduğum tatil köyünde Hürriyet yoktu.
- Ebru Çapa yazmış. Aradım, "beni tanımıyorsuın ve yanlış yazıyorsun" dedim. Yazına teşekkür ederim Kenan Bey.
- İbrahim Bay, bu alemi bilmeyenlerin yazdıkları normal, siz öyle algılamamalısınız.
- Haklısın ama buradan öyle görünmüyor. Bu kızın aklına girenler var. Nelerle uğraştık.
- Tahmin edebiliyorum. Ben yazdıklarımın arkasındayım. Bu alemi bilmeyen sizin konunuzu bilemez. Yazanlar ne yazmış bilemiyorum ama ben sadece kendi yazdığımı biliyorum. (Yazı aşağıdaki arşivde var.) Ve yazdığımın arkasında duruyorum. Ve tatildeyim.
- Teşekkür ederim Kenan Bey Pazartesi Amerika'dan döneceğim.

Biz gazetecilere tatil haram. Dünyadaki cennetteyim (bu cenneti dönünce yazacağım) ama dünya işleriyle uğraşmaya devam ediyorum.. İbrahim Tatlıses, Amerika'da internet cafe bulup girip beni arıyorsa, benimde, tatil de olsa bir internet cafe bulup girip yazımı değiştirmem farz oldu. Bu cep telefonunuda, intenrneti de kim bulduysa...!!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: