İBRAHİM TATLISES GERÇEĞİ!

Kenan Erçetingöz

Özel hayatı konusunda değişik bir strateji yürüten İbrahim Tatlıses, iş hayatı konusunda da başarı göstererek, geçen yılın en çok kazanan sanatçısı oldu. Böylece vergi rekortmeni ünvanını da kazanmış oldu…

Şimdi İbrahim Tatlıses olayını incelersek, şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor.. Tatlıses, Asena, nişan, Ayşegül Yıldız, Derya Tuna, Perihan Savaş, mankenliğe izin verdi, vermedi, takip etti, sevgilileri kapıştı gibi haberlerle sürekli gündemde kalıyor. Ve bunu bilerek yapıyor. Bence Türkiye’de sanatçılar arasında basınla ilişkiyi en iyi çözmüş sanatçı İbrahim Tatlıses’tir… Hiçbirşeyi saklamıyor, tam tersine üstüne üstüne gidiyor.. Derya Tuna’dan ayrılıp, dansöz Asena ile birlikteliğini yürütüyor. Dikkatinizi çekerim ‘Asena ile birlikteyim’ demiyor. Sadece sizin öyle düşünmenizi istiyor.

Perihan Savaş’la barışıyor. Bir zamanlar Asena’yı kollarının altına alan ama sonra arası açılan Derya Tuna’ya karşılık Asena’nın koruyucusu olarak Perihan Savaş’ı öne sürüyor. Derya Tuna’nın Asena ile ilgili sözlerine İbrahim Tatlıses değil, Perihan Savaş cevap veriyor.

Bence İbrahim Tatlıses çok akıllı bir taktik uyguluyor. Sürekli gündemde kalmak ve ‘evet yaptım gardaşım’ demek önemli bu ülkede. O zaman, bizim insanımız, seyircimiz, erkeğimiz, kadınımız ‘Adam yapmış, saklamıyor ki’ deyip kabulleniyor. Ve Tatlıses’te bu yolda devam ediyor. Bravo..

991 milyar 877 milyon lira ödeyerek de vergi rekortmeni oluyor. Diyor ki, ‘Ben hem işimde, hem aşklarımda başarılıyım gardaşım’ diyor. Haklı da.. Daha ne yapsın.. Bence Türkiye’de sanatçı olmanın tüm detaylarını çok iyi analiz etmiş birisi Tatlıses. Tarkan’a fırça atıyor, çünkü onu vergi de geçtiğini biliyor. Çünkü Tarkan sevilse de, Tatlıses’in Tarkan’dan daha kalıcı, daha sağlam hayranları var. Bunları çok iyi kullanıyor.

Bu kadar reklam filmi çeviren, konserler veren, kasetleri milyonlar satan Tarkan’ın nasıl oluyor da vergi sıralamasında 5. olduğunu düşünüp, konuşurken o galibiyetle konuşuyor. Yani Tarkan, İbrahim Tatlıses’e cevap verse, Tatlıses de ‘Gardaşım sen kazandığın paraları ne yapıyorsun. Bak beşincisin. Burada kazanıyor, Amerika’da yiyorsun’ diyecek. Tarkan da bunu bildiği için Tatlıses’e sataşmıyor, genel bir cevap verip, herkesi suçluyormuş gibi görünüyor.

Sahi, bu kadar iş yapan Tarkan, Tatlıses, Hülya Avşar, Ebru Gündeş ve Cem Yılmaz’dan daha az mı kazandı? Yok canım daha neler??? Ebru Gündeş’in reklam filmini hatırlamıyorum! Ve maliyenin Tarkan gibi dünya starımızın gelirini neden bu kadar az gösterdiğini araştırdığını umuyorum..

Çok kazanıp, az ödeyen Tarkan gibi dünya starlarımız olduğu sürece İbrahim Tatlıses, konuşmaya, karışık aşklar yaşamaya devam edecektir. Bence de doğru yoldadır..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: