İSTANBUL KADEH KALDIRAMIYOR!

Kenan Erçetingöz

İstanbul'da ara sıra "Kadeh kaldırıyoruz" sloganıyla "Kadeh şarap" organizasyonları yapılıyor. Amaç pahalı şarabı şişe açtırmadan kadehte içebilmek. Şarapçılık adına güzel bir uygulama..

Bu uygulamayı Doluca firması başlattı ve "İstanbul kadeh kaldırıyor" diye kampanya yapıyor..

Sibel Kutman, şarap dünyasının simgesi gibi oldu ve şarapcılık sektörüne farklı bir bakış açısı getirdi ama bu "İstanbul kadeh kaldırıyor" kampayası bence olmadı!

Neden olmadı?

Çünkü, seçilen 10 tane sosyetik ve pahalı restoranla bu iş olmaz!

10 sosyetik restoranda geçerli olan, "istediğiniz şarabı kadehte veriyoruz" kampanyasıyla koca İstanbul kadeh kaldırıyor olmaz! İstanbul kadeh kaldıramıyor olur...

Sibel Kutman bu kampanyayı gazete ilanlarıyla gündeme getirmeye calışıyor.. Belli ki amaç sadece prestij.. Yoksa İstanbul'da yaşayan 17 milyon insandan şarap seven insan bile olsa bu, istediği şarabı kadehte içmek için bu 10 restorana gitmek zorunda mı?

Söz konusu 10 restoran İstanbul'un en pahalı restoranları. "Bir kadeh şarap için o kadar hesap ödemeye ne gerek var?" diye düşünenler ise şarabı marketten alırlar evlerinde paşa paşa içerler.

Sibel Kutman'a demem o ki, bu güzel ve faydalı kampanyayı daha geniş kitlelere yaymak lazım, biraz daha halka inmek lazım, gerçekten amacına uygun yapmak lazım..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: