İZZET ÇAPA’NIN GAZETECİLİĞİ!

Kenan Erçetingöz

İzzet Çapa’ya hep “bu kadar elemanla ne yapıyorsun?” derdim..

İzzet Çapa’nın 4 mekanı varsa, 100 tane has adamı vardır. Sultan Süleyman gibi yanında adamlarıyla dolaşır. Nereye giderse gitsin, dünyanın hangi ucuna giderse gitsin has adamlarını yanında taşır.

Eee ne anlatıyorum ben?

İzzet Çapa’nın gazetecilik başarısını tabii ki.. Yazılarındaki bu kadar detay, bu kadar araştırmacılık, yaklaşım, tarz, örnekleme, arşiv vs. vs. gazetecilikte olması gereken her şey fazlasıyla İzzet Çapa’nın yazılarında var.

Ve artık o gerçek bir gazeteci. Çünkü Habertürk gazetesi Fatih Altaylı ile anlaştı ve bundan sonra belli bir ücret karşılığı özel röportajlar yapacak.


Bülent Ersoy’la ve Semra Özal’la yaptığı röportajlar yıkılıyor. Kıvanç Tatlıtuğ konusu ise bomba!


Okudukça, İzzet Çapa’nın detaylara nasıl girdiğini fark ettikçe içimden “aferin İzzet” dedim, “başardın, sen de gazeteci oldun artık”..

Kendisi söylediği için söyleyeceğim gazeteci olmasında büyük payım vardır. O diğer yetiştirdiğim magazin müdürleri, dergi yönetmenleri gibi saklamıyor, “beni Kenan gazeteci yaptı, gecce.com benim doğduğum yer. Orada yazmaya devam ederim” diyor sağolsun.

Ama artık İzzet Çapa tam gazeteci olmuş. Artık kendi ayakları üzerinde, hem de emeklerinin karşılığı para alarak çalışıyor. Gerçi onun aldığı paranın tamamı ekibinin masraflarına bile yetmiyordur ya neyse.

Şimdi sıra televizyonculukda. Yakında programlara da başlar İzzet merak etmeyin ve orada da çok başarılı olur.

Sanıyorum bundan sonra İzzet Çapa’ya mekan ödülü değil, gazetecilik ödülü daha çok yakışır. Tebrik ediyorum.

Bu arada kaşla göz arasında Beyrouth Cafe açmış İzzet Çapa.. Ne zaman vakit buldun da dekorasyonu tamamladın da mekan açtın anlamadım. Gidip bakacağım, entresan bir yermiş.
Beyrouth Cafe izlenimlerimi daha sonra yazacağım.


SEMRA ÖZAL RÖPORTAJI İÇİN TIKALYIN

BÜLENT ERSOY RÖPORTAJI İÇİN TIKLAYIN

Bunlarda ilginizi çekebilir: