JuJu 150 TL, Flamm bedava!

Bodrum'da huzur bulduğum yerlerden biri Mandarin JuJu Beach oldu.. Diğer balık istifi gibi üst üste beachleri düşününce, JuJu'nun çimleri ve sakinliği beni benden aldı, Bodrum'da en çok gittiğim mekanlardan biri oldu.

Kenan Erçetingöz


Cennet koyunda, muhteşem bir çim alana yayılmış olan JuJu Beach'te çalan müzik bile öyle kısık ki, hiç rahatsız edici değil.. Şemsiyesiz, sadece zeytin ağaçlarının gölgesiyle serinlediğimiz mekan, Babylon'cular tarafından işletiliyor. Böyle olunca diğer sezonluk, doldur-boşalt-kazan-git mantığından uzak, daha çok kaliteli müşteri, kaliteli hizmet olsun isteniyor.

Öyle ki; kapı girişi adam başı 150 TL. Harcamasız sadece giriş parası bu.. Yeme-içme ayrıca ödeniyor, sanıyorum Bodrum'da sadece JuJu'da böyle bir uygulama var.

Bunun sebebini sorduğumda, "tamam girişte 150 değil, 200 TL alınsın ama içeride harcanabilsin" dediğimde, "biz herkesin gelmesini istemiyoruz, kaliteli müşteri olsun istiyoruz" dediler.


(Mandarin otel sahibi Vedat Aşçı ve Babylon Mekan Direktörü Elif Erdost)

Tabii bir de Mandarin faktörü var. Mandarin Otel müşterilerinden giriş ücreti alınmıyor. Yani JuJu beach aslında Mandarin'in bir beachi gibi ama isteyenlerde 150 TL karşılığında bu güzel plajdan faydalanabiliyorlar.

JuJu için "fazla kalabalık olmuyor" diyorlar ama ben gittiğimde gayet iyi ve güzel bir ortam gördüm.

Tabii bu sessiz sakin plajın bir de akşam üstü partileri var ki, çok eğlenceli. Biraz uzaktaki iskelede, plaj müşterisini hiç rahatsız etmeden yapılan partiler şahane. Gerçekten kaliteli DJ'ler ve kaliteli müzik var. Maçakızı'ndaki yavan partileri düşününce, JuJu sınıf atlamış bence.

JuJu Beach'in güzelliklerinin yanında eksileri ise; denizinin kumdan dolayı hala bulanık olması ve ısırdığı zaman can yakan sinekleri..

FLAMM OTEL&BEACH

Sadece kapı girişi 150 TL alınan Türkbükü JuJu beachin aksine, Flamm Beach'te hiç giriş ücreti alınmıyor!

Türkbükü'ne büyük katkıları olan, zamanında Maki ve Kuum gibi en iyi yerleri yaratan adam İrfan Kuriş, tam ters bir uygulamayla kapılarını ardına kadar açmış.


"Neden böyle yaptın, elini kolunu sallayan girer bir su içer gider" dediğimde, İrfan Kuriş, "bak bakalım bir tane kalitesiz insan görecek misin? Ben akşam hasılata bakarım, giren kişi sayısına göre bölerim, ortalamam belli benim" dedi.

Türkbükü'nün en kalabalık beachi olan Flamm gittiğimde tıklım tıklımdı ve ortam gayet iyiyidi.

İrfan Kuriş, oğlu Can ile birlikte hem oteli, hem de beachi işletiyor ve fiyatları da çevreye göre gayet makul.

Oğlu Can Kuriş, Yu Otel'i Bella Sambro'ya sattıktan sonra, tüm enerjisini Flamm'a vermiş. Babasının tecrübesiyle gençliğini birleştirmiş ve ortaya çok güzel bir otel, beach ve restoran çıkmış.

Bence Bodrum yarımadasındaki en güzel otel odası Flamm'ın deniz kenarındaki bahçeli odası. Orada kalıp yaşayabilirim. O kadar güzel bir oda..


Flamm'ın ortamı ve yemekleri de gerçekten çok güzel ve çok kaliteli. Pidelerini mutlaka deneyin, bir de Flamm meyve tatlısını. Bayılacaksınız. Hele akşam üstü denizin üstüne atılan masalardaki keyfe diyecek hiçbir şey yok. Kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim.

YARIN: SHİP AHOY VE MAVI OTEL LOUNGE AYRILDI !

Bunlarda ilginizi çekebilir: