Kartalkaya'da Palazzo keyfi!

Kayak sevmem, yapmam ama sadece fotoğrafta gördüğünüz keyif için giderim. Gittim de..

Kenan Erçetingöz


İstanbul-Kartalkaya 3,5 saat.. Geçen haftasonu çok gezen köşe yazarı dostum Sermet Severöz ile bastık Kartalkaya'ya gittik.

Sermet, biraz şahsına münhasır bir arkadaşımızdır. Herşeye hemen atlamaz, zora gelmez, rahatına düşkündür..

"Kartalkaya'ya helikopter yok mu Kenan abi?" dedi mesela!

Aslında çok haklı. Kartalkaya gibi bir kayak merkezine haftasonları kesinlikle uygun fiyatla helikopter turları olmalı.

Yolculukta Sermet olunca keyifli oluyor aslında. Gır gır-şamata Kartalkaya Palazzo otele gittik.

Gördünüz mü bilmiyorum ama Palazzo otel bence en iyi kayak oteli. Sevgili dostumuz Saffet Emre Tonguç da yazmıştı geçen hafta aynı konuyu.. Muheşem bir otel.. Jakuzili odaları mükemmel. Açık büfe yıkılıyor, sınırsız sushi bile var..


İstanbul'un meşhur Swiss fondü'sü de Palazzo otelin içinde yer alıyor. İki gecce Fondü restoranda Ursula hanımın nefis mönülerinden denedik.


Her akşam otelin barında DJ müzik yapıyor, çok keyifli oluyor. Otel personeli çok güler yüzlü..


8 adet kayak pisti birbirinden güzel.. Çocuklar için ayrıca 2 eğitim pisti var. Karda yürüyen yol var. İlk defa bir dağ otelinde karda yürüyen yol gördüm. Kayakçılar aşağıdan yukarıya "halı" denilen bu yolla zahmetsiz çıkıyorlar.. Süper.


Kar makinaları var, eğlence için ayrıca Drop adlı mekan var.. Kaya Palazzo'da ne ararsan var.

Kaya Grubu'nu, Kış turizmine böyle modern bir yatırım yaptıkları için tebrik ediyorum. Seneye helikopter turlarını da bekliyorum.

Gelelim Sermet Severöz'e.. Akşam yemek sonrası yatan, ertesi gün 15.00'ten önce odasından çıkmayan biri dersem gerisini siz anlarınız herhalde..

"Haftaiçi hergün 06.00'da kalkıp, Çengelköy'den Yeşilköy TAV binasına gidiyorum Kenan abi. Haftasonu gezileri benim için uyku ve dinlenme oluyor" diye açıklayınca hak verdim kendisine..


Allah'tan Doruk Kaya ve iş adamı Murat Tarman da vardı Karltalkaya Palazzo'da.. Akşama doğru Drop'ta başlayan eğlencemiz, sabaha kadar devam etti..

Drop'ta çalan genç DJ Tarık Sarul'un ismini bir yere yazın. Çocuk çok iyi çalıyor. Hocası Suat Ateşdağlı'ymış. Tebrikler Suat, çok iyi bir DJ yetiştirmişsin.

Tabii ki Drop adlı mekanı süper yapan Erkan Ünal'ı unutmamak lazım. İşini bu kadar seven ve garson gibi koşturan bir patron görmedim. Aferin sana Erkan.. Yazın Casa Costa Moon Beach'te görüşürüz..

Kartalkaya Palazzo'da sezon kapanışına da gideceğim mutlaka.. Kaymaya değil, keyif yapmaya gideceğim.. Size de tavsiye ederim..

Video için tıklayınız..

Bunlarda ilginizi çekebilir: