KAYA KIZGIN ARADI!

Kenan Erçetingöz

"Daha basın toplantısı yapmadan, seni arayıp bulamayıp, Yavuz Kocaömer'le konuşup, olayın detaylarını ilk yazan benim Kaya" dedim, "Onu okumadım" dedi.

Kaya daha sonra, "Can Tanrıyar, Kaya Çilingiroğlu ve Petek Dinçöz'ü aradım. Üçü de sırra kadem bastı! Bulunca konuşur, olayın daha detaylarını öğreniriz.. Kaya Çilingiroğlu basın toplantısı yaptı ama Petek Dinçöz'ün henüz herhangi bir canlı açıklaması veya konuşması yok. Onu bekliyoruz.. Gerçekten olay böyle mi oldu ve Petek, Kaya'yı dolandırıcılıkla suçladı mı? demişsin. Site kimin? Yazdıran kim Kenan? Sen hala 'suçladı mı?' diye yazıyorsun?" deyince, yine aynı şeyi tekrarladım;

Petek Dinçöz'ün kendi ağzından canlı bir açıklaması yok. Yazı internet sitesinde çıktı. O yüzden seni aradığım gibi onu da aradım ve teyid etmek istedim ama Petek Dinçöz'ün de cebi kapalıydı. Yoksa senin böyle bir şey yapmayacağını, yardım için deliler gibi çalıştığını tabii ki biliyorum. Aklımın ucuna bile getirmem Kaya.." dedim.

"Sen benim 15 yıllık dostumsun. Değil 3 milyar, 300 milyona tenezzül etmeyeceğimi bilirsin. Beni bulmana gerek yok ki. Direk yazabilirdin. 'Kaya böyle bir şey yapmaz, Petek ayıp etti, Can Tanrıyar da Petek'in oyununa geldi' diyebilirdin..

Böyle bir şey olabilir mi? Dostça yenilen bir yemeğin ardından, sabah kalkıyorum böyle bir suçlamayla karşılaşıyorum. Bunun bir açıklaması olabilir mi? Düşünsene biz seninle yemek yiyoruz, ben ertesi sabah Kenan şöyledir, böyledir diye açıklama yapıyorum. Bu olabilir mi?

Sen beni aradığında ben basın toplantısı hazırlıklarıyla, gazetecilerle uğraşıyordum. Kimseyle telefonda görüşecek durumda değildim."

- Peki ne oldu da bunlar oldu? Her gecce beraberdiniz, yiyip-içiyordunuz?

"Hiç alakası yok. Boşandıktan sonra 3-4 kez beraber olduk. Son gecceye bu kadın da (Petek) geldi. Yedik-içtik. Ben daha sonra kalkmak zorundaydım. Gidene kadar hiçbir şey yoktu. Dizisinde oynamamla ilgili espriler oldu. Sonra sabah bu yazı çıktı.. "

- Olaydan sonra Can Tanrıyar'la görüştün mü?

"Artık ömrüm boyunca görüşmem. Mahkemede görüşeceğiz. Petek-Can ve sitesine 500 milyar liralık maddi-manevi tazminat davası açtım. Tüm geliri de derneğe bağışlayacağım."

* * *

Şimdi de Petek Dinçöz'ün aramasını ve konuyla ilgili açıklamalarını bekliyorum...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: