KAYA-PETEK VE CAN!

Kenan Erçetingöz

Yıllardır dost olan Kaya ile Can Tanrıyar, boşanma olayının ardından daha da sık görüşmeye başlamışlardı.. Kaya Çilingiroğlu, Hülya Avşar'dan boşandıktan sonra, hemen hemen her gecce Can Tanrıyar, Hakan Ural, Bora Soyalp gibi yine bekar erkeklerle gezer ve içer olmuştu. Buradan kendisini uyarmış ve alkole dikkat etmesi gerektiğini belirtmiştim. Ramazan'dan bir gün önce, son içki geccesinde (Can Tanrıyar da, Kaya Çilingiroğlu da Ramazan süresince içki içmezler) alkolün de etkisiyle olan oldu ve şaka, kaka oldu..

İnşallah kavga uzun sürmez ve iş tatlıya bağlanır, eski dostluklar yeniden, daha tecrübeyle yaşanır..

Bu arada Can Tanrıyar, Kaya Çilingiroğlu ve Petek Dinçöz'ü aradım. Üçü de sırra kadem bastı! Bulunca konuşur, olayın daha detaylarını öğreniriz.. Kaya Çilingiroğlu basın toplantısı yaptı ama Petek Dinçöz'ün henüz herhangi bir canlı açıklaması veya konuşması yok. Onu bekliyoruz.. Gerçekten olay böyle mi oldu ve Petek, Kaya'yı dolandırıcılıkla suçladı mı?

Bekliyoruz..

* * *

Eşi Buket Saygı'dan ayrılan Çelik bir mail göndermiş, aynen yayınlıyorum;


Bildiğiniz üzere, yaklaşık 2 yıl kadar önce, Ayşe Ersoy ismindeki şahıs, tüm medya kuruluşlarına günlerce açıklamalar yaparak, bana ait olan bir çok bestenin, kendisine ait olduğunu iddia etmiştir.

Çok üzün süre gündemi meşgul eden bu iddiaların anlamı, benim, başkasına ait eserleri çaldığım ve kendiminmiş gibi yaparak menfaat temin ettiğimdir. Bir sanatçı için bundan daha aşağılayıcı bir itham olamaz.

Ayşe Ersoy, inanılmaz cüretkar iddiaları tek tek gazete TV dolaşarak anlatmakla kalmamış, şahsım aleyhine, eserlerin bana ait olmadığı, kendisine ait olduğunun tespitini istemiş ve ayrıca tazminat ödememi talep etmiştir.

İki yıl süre yargılama sonucunda Mahkeme bu gün karar vermiştir. İstanbul 1. Fikri Sınai Haklar Hukuk mahkemesinin 2003/139 dosya numarası ile görülen davanın bu günkü son duruşmasına, Ayşe Ersoy ve Avukatım Ömer Durak katılmıştır.

Mahkeme Ayşe Ersoy'un tüm taleplerini reddetmiştir. Ayşe Ersoy açmış olduğu davayı kaybetmiştir.

Bu kararın anlamı şudur ;

Ayşe Ersoy şahsıma iftira atmıştır.
Ayşe Ersoy İftiracıdır.
Ayşe Ersoy hiçbir iddiasını mahkeme önüne delil olarak getirememiştir. Yani gerçek dışı beyanlarla dikkat çekmek istemiş ve iftira atmaktan çekinmemiştir..
Ayşe Ersoy, bir sanatçı için yapılabilecek en ağır iftirada bulunmuştur.
Ayşe Ersoy şahsım hakkında yalan söylemiştir.

Siz değerli basın mensuplarından, benim için son derece önemli olan bu konuda, kamuoyunun hafızasında yer eden ve eserlerin Ayşe Ersoy'a ait olabileceğine ilişkin şüphenin giderilmesi yönünde, davanın lehime sonuçlandığının ve Ayşe Ersoy'un iddialarının gerçek dışı olduğunun mahkeme kararıyla belirlendiğini dikkate almanızı rica ederim.

Saygılarımla.

Çelik Erişçi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: