KENDİNİ HARCAYAN KADINLAR!

Kenan Erçetingöz

Daha önce kendini harcayan kadınlara Naz Elmas'ı örnek göstermiştim.

Çok güzel bir kızdı.. Çok başarılı bir oyuncuydu.. Havin rolüyle müthiş bir çıkış yapmıştı..

'tı' diyorum, çünkü Naz Elmas 'kendini harcayan kadınlar' sıralamasına geçti, yani 2. lige düştü!

Nerde Havin, nerde şimdiki Doktorlar dizisindeki adı her neyse olan kız?

Şimdi bunları aşağılamak, yermek için yazmıyorum. Sadece hatırlatma yapmak istiyorum.

Başarının en büyük özelliği korumaktır. Yani yakaladığın başarıyı koruyabiliyorsan başarılısın demektir, yoksa başarısızsın..

Bence Naz Elmas, Havin'le yakaladığı başarıyı koruyamadı. Neden? Çünkü bir takım mihraklar kızı 'Kilise Rahibesi' yapıverdiler!

'Aman kızım kimseyle çıkma, Kenan Doğulu ile görüşme, ortalarda dolaşma, polemik yapma, sataşma, kavga etme, gecce çıkma, gezme-tozma'

Yani biz Türkler zaten denge nedir bilmeyiz. Her şeyi abartmayı severiz. 'Gezme-tozma' ile 'seviyesizliği' hep aynı sayarız. Ve bazen de, başarıları engellediğimizin bile farkına varmayız.

Oysa 3-4 yıl önce tanıdığım Naz Elmas, çok şeker, çok sevimli, cana yakın, fıkır fıkır bir kızdı. Müthiş bir gelecek görüyordum Naz'da.. Bodrum plajlarında çok konuşmuştuk kendisiyle.. Çok daha iyi yerlerde görmeyi umuyordum Naz Elmas'ı ama dediğim gibi güzel ve başarılı bir yetenek, kendilerini 'anne' havasına sokan bir takım insanlar tarafından örtbas edildi, gitti.

'Kendini harcayan Kadınlar'a ikinci örnek de Vildan Atasever..

'İki Genç Kız' filmiyle aldığı Altın Portakal'dan sonra kocayı boşayan Vildan Atasever'de de aynı durum söz konusu.

Başarının verdiği sarhoşlukla, inişe geçme durumları yaşıyor.

Oysa Vildan Atasever de genç yaşında inanılmaz başarılar elde etti. Lezbiyen rolüyle müthiş çıkış yaptı ve ödülü aldı. Aldı almasına da o da maalesef başarısını koruyamadı!

Şimdi bir dizide oynuyor oynamasına ama nerde Altın Portakallı Vildan Atasever, nerde bilmem ne dizisinde oynayan Atasever?

Başarı şımarmak demek değildir..

Başarı, korkup saklanmak demek de değildir..

Başarı, başarıyı koruyabilenindir.

Pısırık, şımarık, ukala, kendini beğenmiş, burnu Kaf Dağı'nda olanlar, çıktıkları gibi tepe taklak düşmeye mahkumdurlar..

Sonra demedi demeyin kızlar..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: