Magazinden anlamayan Magazin Konseyi!

Hürriyet Ombudsman’ı Faruk Bildirici’ye bildiriyorum; Siz bu yazıları görmüyor musunuz? Kör müsünüz Faruk bey..

Kenan Erçetingöz

Ben yokken ortalığı boş bulan magazinciler saçmalamış yine!

Abi-kardeşlik duyguları nedir bilmeyen hadsiz magazinciler, tam 1 yıl önce 28 Ekim'de Miami'deki Gecce.com Cumhuriyet davetinde benim çektiğim Erkan Petekkaya-Sinan Akçıl fotoğrafına abuk subuk şeyler yazmışlar!

Ya gazetecilik bu kadar ucuzladı mı Cengiz Semercioğlu, Ömür Gedik, Onur Baştürk??? Bir de Melike Karakartal diye biri var, tanımam etmem! Neymiş Magazin Konseyi’ymiş! Hadi be oradan, siz kim magazincilik kim?

Siz kısa pantalonla gezerken ben Alem dergisi yapıyordum, Şamdan dergisi 280 bin adet satmıştı! İlk televizyon magazin programlarını ben yaptım bu ülkede. 'Laptop’lu Adam'ı unutmayın..

Ömür Gedik magazinin m’sini bilmez! Zamanında Hürriyet İcra Kurulu üyesi Soner Gedik’le evlenip kontenjandan torpille köşe yazarı olan bir kızımız. Sonra 2010 yılında boşanıp bu kez de sanatçı kontenjanından Ferhat Göçer’le adını gündemde tutmaya çalışan bir gösteriş meraklısı!

Sen git Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu olarak sinema eleştirmenliği yap. Nasıl olsa sinema eleştirmenliğinden kimse anlamıyor bu ülkede! Magazinle senin ne alakan var? Hele magazin konseyinde ne işin var? Sen git ünlü iş adamlardan sponsorluklar al hayvanlara gecceler yap, takvimler çıkar, bunlarla uğraş sen..

Onur Baştürk için bir şey söylememe gerek yok! Hani her telden köşe yazarı olsun diye marjinal kontenjanından Hürriyet’e yazar olmuş! Belki de kendini yazıyor arkadaş! Aslında ben böyleyim demek istiyor! Kendi fantazilerini sanatçılar üzerinden tatmin eden biri işte! En çok da genç, ünlü ve yakışıklı erkek sanatçılara takık! İçi içini yiyor!

Cengiz Semercioğlu’na gelelim.. Oradaki yine de en tecrübeli olan magazinci diyelim. Bu nasıl tecrübe Cengiz? Onlar öyle yorum yapsa bile, senin “destur” demen gerekmez mi? Senin de çocukların var. Ömür Gedik’in de var! Yarın öbür gün bir fotoğrafına “gay” diye yazsalar, Ömür’e “lezbiyen” deseler, çocuklarınız okulda arkadaşlarına ne diyecek acaba? “Baban gay’miş, annen lezbiyen’miş..” Ayıkla pirincin taşını..

Gazetecilikte ilk kural neyi öğrendik Cengiz? Kendinizi haberi yaptığınız insanın yerine koyun.. Gazeteciliğin ilk kuralıdır bu.. Doğruysa yazın ama iyice araştırın. Sizin gülerek yorumladığınız konular, insanların kendi aileleriyle ilgili ne kadar önemli farkında değil misiniz?

Masa başında oturup önünüze gelen fotoğrafa, aileleri düşünmeden, o insanların eşini, anne babasını çocuğunu düşünmeden bel altından yazmak da nedir? Hiç mi utanmanız kalmadı artık sizin? İnsan biraz olsun utanır.

Bir yıl önce benim çektiğim abi-kardeş fotoğrafı, 9 ay Erkan Petekkaya'nın Instagram sayfasında vardı zaten, hesabı hack'lenince gitti ve yeniden koydu samimi fotoyu. O zaman niye görmediniz??

Aklınız o kadar ucuz şeylere çalışıyor ki, samimiyet, abi-kardeşlik duygularını unutmuşsunuz artık.

Bir yıl önce Erkan Petekkaya benim için bir günlüğüne geldi ta Miami'ye.. Sinan'la beraber çıktılar Miami'de sahneye. Türk bayrağını hep beraber dalgalandırdık. Miami Belediye binasına Amerikan tarihinde ilk defa Türk bayrağı astık. Bunları yazın bunları.

Elinizde kalem var diye insanların hayatlarıyla oynamayın, kendinize gelin artık. Siz anlamazsınız ama Erkan Petekkaya ve Sinan Akçıl ve ben kardeşiz. Çıkarsızdır ilişkilerimiz. Gecce Mekan Oscarları'nda da Sinan beste yaptı, Erkan'la sahnede söyledi. Magazin illa dedikodu demek değildir, bir yaşam tarzıdır.

Size son bir şey daha söyleyim mi; Sizin gibi saçma magazinciler yüzünden ben magazini bıraktım. Dedikodudan uzak dünyayı geziyorum, tecrübe ediniyorum. Amma beni kızdırmayın, zamanında Sezen Aksu’nun dediği gibi içimdeki şeytanı çıkartmayın! Vallahi de billahi de yeni bir magazin dergisi-gazetesi yapar, size magazinciliği yeniden öğretmeye başlarım.

Son söz; Hürriyet Ombudsman’ı Faruk Bildirici’ye bildiriyorum.. Siz bu yazıları görmüyor musunuz? Kör müsünüz Faruk bey.. Ne oldu, Hürriyet’in yayın ilkeleri??

Bunlarda ilginizi çekebilir: