Mitingdeki şarkıcı ve oyuncular?

Dün yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne sanatçı desteği çok fazlaydı. Hemen hemen tüm şarkıcılar ve oyuncuların hepsi oradaydı.

Kenan Erçetingöz

Gerçi ben Sezen Aksu, Tarkan, Bülent Ersoy, Mahsun Kırmızıgül, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar gibi isimleri göremedim. Görünmeden gittilerse özür dilerim.

Hadi Sezen Aksu 1.60 boyuyla o kalabalıkta görünmeyebilir ama uçuk-kaçık ve gözalan kostümleriyle dev gibi Bülent Ersoy'u gözden kaçırmış olamayız herhalde! Yenikapı'ya gitseydi mutlaka farkederdik!

Tarkan niye yoktu?

Ya her daim filmlerinde Güneydoğu'nun kaymağını yiyen Mahsun Kırmızıgül neredeydi?

Cem Yılmaz, eşiyle barışma çalışmalarında mıydı?

Şahan Gökbakar İvedik 5'i mi çekiyordu?

Meşhur şarkıcı Sıla zaten baştan "Şov" dedi miting için..

Bunların dışında başka gitmeyen ünlüler var mıydı bilmiyorum ama milyonların katıldığı, kenetlendiği şova! birçok şarkıcı ve oyuncu gitti.

Şarkıcılar cephesinde başta yapımcı Poll Production Polat Yağcı olmak üzere DMC Samsun Demir ve Avrupa Müzik Cengiz Erdem ile Deniz Erdem kardeşlerin çok büyük emeği var.


Polat Yağcı bu konuda ilk harekete geçenlerden. Darbe girişiminden 2 gün sonra şirketine bağlı olan kim varsa elinden tuttuğu gibi meydanlara götürdü. Hiç sektimeden yaptı bu hareketi. "Durumdan vazife çıkarıyor, müzik sektörü adına tek başına heraket ediyor, Cumhurbaşkanlığı sanatçı danışmanı gibi davranıyor" diye eleştirdiler!

Evet öyle yaptı ama hareketi başlattı işte. Polat Yağcı'ın olaya fazla sahiplenmesinden sonra DMC firması Samsun Demir arayı kapatmak için hemen devreye girdi ve dünkü mitinge tekne kiralayarak tüm şarkıcılarını eksiksiz götürdü. Ve bu yaptığını da göstermek için, "bakın bunlar geldi" diyerek instagram hesabından hepsini tek tek paylaştı!


Keza Avrupa Müzik Deniz-Cengiz Erdem kardeşler de dün miting için elinden geleni yaptılar, çok çaba sarfettiler.

Müzik sektöründeki rekabet, kıskançlık "senin şarkıcın, benim şarkıcım" durumları ve gösterme merakı maalesef Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde de devam etti anlayacağınız!


DMC ile Avrupa Müzik, Poll Production Polat Yağcı'ya karşı grup oluşturdular ve "müzik sektörü adına tek başına hareket edemezsin" mesajı verdiler!

Sonuçta müzik derneklerinin birleştiremediği sanatçıları, yapımcıları bir araya getirdi.

Bu anlamda müzik sektörünü kutluyorum.. İnşallah, durumdan vazife çıkarmadan, kıskançlık yapmadan biraraya gelip daha güzel birlikteliklere, dayanışmalara imza atarlar. Ellerindeki sanatçı gücünü çok daha güzel işler için kullanırlar..


Oyunculara gelince; onların da hemen hemen hepsi oradaydı. Dizi yapımcıları, müzik sektöründe olduğu gibi sanatçılarının elinden tutup götürme telaşında değildi. Ben herhangi bir dizi yapımcısının, "benim oyuncum da mitinge gitti" diye bir Instagram paylaşımı yaptığını görmedim! Çocuk değil ki bunlar, özgür iradesiyle giden gitti işte.

Mitinge katılan tüm sanatçılara helal olsun.. Bu vatan için kendini tankların önüne atan, mermilerin karşısında dimdik duran şehitlerin ruhu şad olsun.

Bunlarda ilginizi çekebilir: