NİKAHTA KERAMET VARMIŞ!

Kenan Erçetingöz

8 yıllık hayat arkadaşı Petek Dinçöz'le Kanal D'deki Beyaz Show'da sürpriz nikahla evlenen Can Tanrıyar, yıllardır birlikte çalıştığı ve yuvası gibi olduğu Show TV ile yollarını ayırdı!

Can Tanrıyar'ın Show TV'den ayrılması, etin tırnaktan ayrılması gibi bir şeydi ama oldu.. Yıllardır hep ayrılacağı, başka kanallara transfer olacağı söylendi durdu ama Can, Show TV'ye program yapmaya devam etti.

Ta ki, hayatının nikahını Kanal D'de yapana kadar!

Peki iyi mi oldu, kötü mü oldu bu nikah?

Ben neden "nikahta keramet varmış" dedim başlığımda? Bu keramet kime yaradı, neden yaradı? Can mı kazandı, Show mu kazandı?

Gelin biraz analiz yapalım..

Yıllardır Show TV'de Şansal Büyüka ile birlikte iyi bir ikili oluşturan Can Tanrıyar, 3 yıl önce Şansal Büyüka ile yolunu ayırarak, Levent'te tuttuğu villada kendi magazin programlarını yapmaya başladı. Tabii ki Show TV'ye para karşılığında verdi bu programları ama maalesef yıllardır parasını alamıyordu!

İyi programlar yapmak için güçlü bir ekip barındıran Can, sürekli cepten yiyordu. Kestiği faturaların KDV'sini bile kendi ödüyordu ama Show'dan alamıyordu!

Bunu yazdığım için kusura bakmasın ama daha 20 gün önce, ekibine para verebilmek, kurduğu şirketi döndürebilmek için bir evini sattı.

Neden? Çünkü 3 yıldır program yapmasına rağmen, "haftaya öderiz" denilerek paralar bir türlü ödenmiyordu!

Nereye kadar "cepten" yiyecekti? Daha kaç tane ev satması gerekecekti? Belki de ömür boyu alamayacağı program paraları oluşacaktı. Yakından tanıdığım için biliyorum, umudunu yitirme noktasına gelmişti!

Ve tam o sırada hayatının nikahını yaptı.. Show TV yerine gitti nikahını Kanal D'de Beyaz Show'da gerçekleştirdi. Çünkü kendi kanalında şov yapmak istemiyordu. Yaptığı ciddi bir nikahtı ve başka bir kanalı seçmişti.

Çırağan'da evlenmeye kalksaydı, "yok hangi gelinliği giyecek, hangi modacı dikecek vs." diye 3 ay sürecekti basın haberleri. Oysa Can'ın yetişkin 2 çocuğu vardı ve onları da düşünmesi gerekiyordu. Aslında oldu bittiye getirdi nikahını ve konu bir - iki gün içinde kapandı gitti.

Gelelim nikahta keramet konusuna!

Can Tanrıyar'ın hayatının en büyük şansı, sürpriz nikahı oldu!

Çünkü rakip bir kanalda yapılan nikah karşısında çok sinirlenen Show TV yönetimi, Can'a çok kızdı. Öyle kızdı ki, Can Tanrıyar'la masaya oturdu ve bugüne kadar ödenmemiş tüm trilyonları ödeyerek ilişkisini kesti! Trilyonlardan bahsediyorum, dikkatinizi çekerim. Bir anda, kızgınlıkla verilen trilyonluk çekler..

Nikahta keramet olmasın da daha ne olsun!

Yıllardır ödenmeyen paralar, rakip kanalda kıyılan sürpriz nikah sayesinde hemen ödeniverdi!

Bu gelişmelerden sonra herhalde Can Tanrıyar, tüm ekibine bir kutlama yemeği vermiştir. Şimdi küçük oğlunu da alıp Miami'de okuyan büyük oğlunun yanına gidip biraz tatil yapacak ve haklı olarak para yiyecektir.

Ne demişler; öfkeyle kalkan, zararla oturur! Tıpkı Show TV gibi..

Oysa ben Kanal D'de yapılan sürpriz nikahın Show TV'ye reyting olarak geri döneceğine inanıyorum.

Çünkü?

Petek Dinçöz'ün Show TV'de programı var. Nikahın Kanal D'de olması, Kanal D kadın seyircisinin de (Seda Sayan'ın seyircisi) Show'daki Petek'in programına kayması demekti. Ve de öyle oldu zaten. Petek Dinçöz'ün Show'daki programının izlenme oranı Kanal D'deki nikahtan sonra yüzde 50 arttı.

Yani uzun vadede reyting alan, Kanal D'nin kadın seyircisini kapan, Show TV oldu aslında. Yani burada Can Tanrıyar'a kızacak bir durum yok.

Ama başlığımda da dediğim gibi "nikahta keramet varmış" ve Can Tanrıyar hayatının nikahını kıymış.. Tebrikler..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: