'NO SAVAŞ, YES MANKEN'

Kenan Erçetingöz

Profilo'da sergilenen 'No savaş, yes manken' oyunu biranda durduruldu! Hem de Profilo'nun sahibi Jak Kamhi tarafından.. Belirtilen sebep; 'çok gürültü yapıyorsunuz'..

Tabii ki sebep o değil.. Söylenenlere göre sebep, önce çiçeğini gönderen, ardından cumartesi geccesi oyunu izlemeye gelen Jak Kamhi, oyunda Amerika'nın eleştirilmesi üzerine 10. dakikada tiyatroyu terketmiş. Ve pazar günü tiyatroya gelen manken oyuncular eşyalarının toplandığını ve oyunun iptal edildiğini görmüş! Oyunun yönetmeni Kandemir Konduk ve mankenler Asuman Krause, Ebru Destan, Yasemin Koşal ve Didem Taslan neye uğradığını şaşırmışlar..

Peki oyunun ilk 10 dakikası nasıl geçiyor, neler oluyor?

Kamuflaj desenli sahne dekorunda, bir erkek, bir kadın iki cansız manken var.. Erkekte 'No savaş', mini etekli cansız mankende ise 'Yes manken' yazıyor.. Önce 'lanet olsun savaşa' gibi bir şiir okunuyor. Ardından Asuman Krause, Didem Taslan ve Ebru Destan sahneye çıkıp 'bugün size mankenlerden, basın dünyasından ve bir de savaştan bahsedeceğiz' diyor. Daha sonra sahneye çıkan oyuncu paparazziler 'bırakın savaşla ilgili düşüncelerinizi de biraz soyunun, halk bunu istiyor' diye bağırmaya başlıyor. Daha sonra ise mankenler Bodrum'a tatile gidince karşılarına uzaylı bir amca çıkıyor ve uzaylı ile mankenlerin sohbeti başlıyor.

Uzaylı 'dünyalılar hangi gezegene karşı savaşıyor kızım?' deyince, mankenlerde 'Yok be amca Amerika Irak'a saldırıyor. Bunların kanında var. Yoksa Vietnamda'da kan dökerley miydi?' deyince, Jak Kamhi daha fazla dayanamayıp oyunu terkediyor!
Oyunun yedinci gününde 'fazla gürültülü' deyip Profilo'da iptal edilen 'No savaş, yes manken' oyunun hikayesi bu işte!

Kaya nasıl kızdı?
Şimdi gelelim Hülya Avşar ile Gülben Ergen'in saçsaça-başbaşa kavga etti haberine.. Televole bunu 1 Nisan şakası olarak yaptı ama inanın herkes afiyetle yedi.. Yiyenler arasında tabii ki Gülben Ergen ve Kaya Çilingiroğlu da var!

Pazartesi akşamı Televole programında tanıtımlar başlayınca ortalık karıştı. Gazeteciler kavganın nerede ve ne zaman olduğunu öğrenmek için Show TV'nin önüne gittiler. Tanıtımlardan sonra telefonu susmak bilmeyen Gülben Egen, hemen Can Tanrıyar'ı aramış. O sırada diğer telefonlara da 'Ben de bilmiyorum, önce öğreneyim sonra size haber veririm' diye cevap vermiş Gülben!

Hülya Avşar cephesinde ise önce Hülya Hanım'ın avukatı aramış Can Tanrıyar'ı. Ardından Kaya Çilingiroğlu arayarak sert bir ifadeyle 'Can, bu kadın (Hülya) iki gündür evden çıkmadı. Nereye gidip de kavga edecek kardeşim' diye bağırmaya başlamış. Tanrıyar, 'Kaya, bugün 1 Nisan' dediyse de, Karadenizli Kaya 'Bana ne kardeşim 1 Nisan'dan.. Bu kadın evden çıkmıyor, siz Gülben'le kavga etti diye haber yapıyorsunuz' diye bağırmaya devam etmiş. Can Tanrıyar hala telefonda 'Kaya, bugün 1 Nisan' diyormuş. Dakikalar sonra sakinleşen Kaya Çilingiroğlu, yanındaki Hülya Avşar'a seslenerek 'Bugün 1 Nisan'mış ya, şakaymış ya..' diyerek, sinirden telefonu kapatmış..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: