OKAN BAYÜLGEN VE ROOMY!

Kenan Erçetingöz

Geçenlerde Küçük Bebek'te yeni açılan Roomy'e gittim. Aslında bir sokak ilerideki Okan Bayülgen'in ofisine uğrayacaktım ama önce Roomy'e uğradım. Latin mutfağı etkisiyle değişmiş Amerikan mutfağı sunuluyor. Meksika ve Küba mutfaklarının Amerikan yorumu var restoranda. Roomy, oda arkadaşı demek. Roomy'de ana tema paylaşmak. Mönüde yemeklerin çoğu birkaç parçadan oluşan paylaşabileceğiniz şekilde sunuluyor. Acı jalapeno biberi çok kullanılıyor. Acı sevmeyenler dikkat. Müzik happy house da denilen house müziğin funk, Latin ve jazz'la birleştirilmiş pozitif ve rafine hali.

Okan Bayülgen'e telefon açtım, "Büroda ne yapacağız? Hemen yan sokakta Roomy var. Oraya gel bak güzel bir yer açılmış" dedim ama dinletemedim. Küçük Bebek'te Roomy'den çıkıp Okan Bayülgen'in bürosuna da girince durumu anladım. İçerisi tıklım tıklım. Biri gidiyor, biri geliyor.

Okan biraz uykulu, dağınık saçlı, hafif göbekli bir hal almış. Elinde koca bir kahve ile geldi odaya. 3 asistan kız, 2 erkek, toplantı masasında harıl harıl çalışıyorlar. Metin yazarı geliyor, Burak Kut geliyor, sürekli birileri geliyor, gidiyor..

Okan, "kesinlikle bir yıl ekrana çıkmayacağım" diyor, başka da bir şey demiyor. Yapımcılığa iyice ısınmış durumda. Ata Demirer'in programından başka projelerinde başlayacağını söylüyor.

Hiç o gazetelerde, internet sitelerinde yayınlandığı gibi kötü reyting alan Ata Demirer'e mesaj yollayıp da "ya doğru dürüst program yap, ya da ben çıkarım ha" demiyor. Kendini bir yıl ekranlardan uzak tutma kararı almış. Şu anda sadece yapımcılıkla ilgileniyor. Merak edenlere duyrulur.

Okan Bayülgen'in Küçük Bebek'teki ofisi o kadar yoğundu ki fazla kalamadım ve hemen Roomy'e geri döndüm.

Çarşamba akşamları Amerika'da çok moda olan dinner partyler, eski manken Önder Bekensir ev sahipliginde Roomy'de yapılıyormuş. Yılbaşından sonra ise yepyeni bir parti konsepti geliyormuş Roomy'e. Dress code (kıyafet kodlu) partiler olacakmış. Bir hafta creative black tie, diğer hafta after five dress kodlu partiler yapılacakmış.

Ralph Tezman, Çiğdem Kayalı, Tuba Ünsal, Selhan Aloğlu, Gülşen, Volkan Büyükhanlı, Ayşe Hatun, Ahu Tuğbay, Tarık Miras, Reha Muhtar, Arzu Sadıkoğlu, Gülgün Sazak Roomy'nin müdavimi olmuşlar bile.

KANAL D, SAÇMA TANITIMDAN VAZGEÇTİ!

Yaza yaza dilimde tüy bitmişti! Kanal D, ısrarla en iyi dizilerinin bitiminde bir hafta sonraki dizinin tanıtımını yapıyordu. Tam heyecanlı bir yerde biten "Binbir Gecce," "Bıçak Sırtı," "Yaprak Dökümü" gibi dizilerin sonunda "gelecek hafta ne olacak?" diye merak ederken, biranda gelecek haftanın tanıtımı girer ve bir çuval heyecan berbat olurdu!

Çok yazdım.. Her hafta yazdım. Yapmayın, etmeyin heyecanımızı bozmayın dedim ama dinletemedim. Ama sonunda Kanal D yönetimi de doğru yolu görmüş olacak ki, önceki akşam yayınlanan "Bıçak Sırtı" adlı dizide bu saçma tanıtım uygulamasından vazgeçti. Tabii, gecce yayın sorumlusu tanıtım girmeyi unutmadıysa!

Benim derdim dizi biter bitmez tanıtımın girmesi değil, yayınlanan tanıtımın yanlış yapılmasıydı. Öyle bir tanıtım hazırlarsın ki, bir hafta hop oturup hop kaldırır, meraktan çatlatırsın.. Benim demek istediğim buydu ama yine de Kanal D'ye uyarımı dikkate aldığı için teşekkür ederim.

OPET'TE PİYANGO BİLETİ BİTMİŞ!

Opet reklamında Cem Yılmaz'a dünyanın parasını verirler ama iş piyango biletine gelince paraları biter! Opet yılbaşı nedeniyle benzin alana bir çeyrek bilet kampanyası düzenledi. Doğru bir kampanya. Sanırım geçen sene de yapmışlardı. TV reklamlarında ve radyo spotlarında hep 31 Aralık'a kadar diye anons edildi kampanya ama dün tesadüfen girdiğim Opet'te piyango bileti bitmişti! Zaten bizde şans olsa.. Neyse..

Önemli olan biletin maddi tarafı değil, verilen sözün tutulmaması.. Madem Opet'sin, o zaman sözünde duracaksın arkadaş. 31 Aralık akşamına kadar müşterilerine söz verdiğin gibi piyango bileti armağan edeceksin!

SEMA ÇELEBİ'NİN AYIBI!

Mahallede konuşur gibi TV'de konuşmayı kendilerine iş edinenler iyice çoğalmaya ve her geçen günde kendilerinin ne olduklarını ortaya çıkarmaya devam ediyorlar! Şimdi sen Bodrum'daki esnafla kavga eder gibi canlı yayında kavga edemezsin! Sen Domuz Adası'ndaki davette ünlü bir sosyete kadınına herkesin içinde, "Seni bugün kötü gördüm. Regl mi oldun?" diyemeyeceğin gibi, bunu canlı yayında genç bir kıza da söyleyemezsin! Söylememelisin! Ucunda para olsa da söylememelisin! Çünkü her şey para değil..

Bugün sen ona böyle dersen, yarın senden daha kötüsü sana neler demez! Kimler geldi kimler geçti, kimse kazık çakmadı şu TV ekranlarına.. En önemli şey saygın olmak, saygıyla anılmaktır.. Genç bir kadına regl diyerek dalga geçmekle, türkücüyle alay etmekle bu saygınlık elde edilmez.. TV çekimleri bitip, etrafında kimse olmayınca bana çok hak vereceksin ama iş işten geçmiş olacak..YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: