ORADA REZİLLİK OLUYOR! KENAN ERÇETİNGÖZ YAZDI

Kenan Erçetingöz

Orada tam anlamıyla rezillik oluyor. Gerçekten rezillik. Belliydi böyle olacağı. BBG’nin dağ evindeki çekimlerinde tam bir curcuna var. Yazık! Evden kaçanlar, birbirini hırsızlıkla suçlayanlar, canlı yayına bağlanan anneler, ‘susturun beni, konuşursam kötü olacak’ diyenler ve son olarak arkadaşını esrar içmekle suçlayanlar!

Oysa ‘Biri Bizi Gözetliyor’ evi ve programı çocuklarımıza, gençlerimize arkadaşlığı öğretiyordu! Paylaşmayı ve anonim yaşamayı öğretiyordu! Hayatta çalışmadan kazanılamayacağını öğretiyordu! ‘Öğretiyordu’ diyorum çünkü işin suyu çıktı, rezil oldu, program tepetaklak gitti.

‘Orada Neler Oluyor?’da şimdi arkadaşlık değil kavga var. Şimdi komplolar var! Şimdi eski defterler açıldı! Şimdi birbirini suçlayan eski sözde arkadaşlar var! Şimdi arkadaşının esrar içtiğini, hırsızlık yaptığını açıklayan dostluklar var! Yazık, gerçekten çok yazık. Bu ülke gençliği, bu ülkenin çocukları bunları haketmiyor. Evlerimize, ailemizin içine giren böyle bir programda yaşanan bu rezaleti kınıyorum.

Bu satırları da, rezil görüntüleri, birbirlerini suçlayan, bağıran görüntüleri izlerken yazıyorum. Dayanamadım ve laptopumu açarak yazmaya başladım.

Tamam bu bir show. Tamam bu şov da, bazı uygulamalar reyting için yapılabilir. Senaryolar öğretilebilir, puanlamalar değişebilir ama lakabı ‘Akmerkez Hülya’ olarak kalan iki çocuklu bayanın, eski arkadaşı Melih için ‘Daha önce esrar içiyordu, diğeri de hırsızlık yapıyordu’ açıklamalarının yayınlanması hangi mantık içinde yapıldı anlayamadım? Hangi televizyonculuk etiği içinde gizli kalması greken bir bilgi, milyonlarca insana aktarıldı? Yayını yapan Show TV... ‘esrar içti’ açıklamasını yapan Show TV!

Aileleri, çoluk-çocuğu ilgilendiren, bilgilendiren bir programdaki bu ekstra açıklama neden yayınlandı? Reyting uğruna, programı gündemde tutma adına bu rezillik yayınlanmalı mıydı?

‘Ben demiştim’ demeyeceğim. ‘Artık herşeyi önceden anlıyorum’ demeyeceğim. Bilmek istemiyorum, önceden görmek istemiyorum ama oluyor. Çünkü gidişat belli. Sen değişik gençleri bir eve 100 gün kapatır, yazın ufacık bir teknede yaşatırsan, bir de üstüne senaryolar üretirsen sonu böyle olur!

Kimileri çıldırır, kimileri deprasyona girer kaçar gider, kimileri de gizli ne varsa açıklar. Durun bakın orada daha neler olacak?

Show TV’nin Murat Saygı’dan boşalan yeni genel müdüre Zeynep Karamehmet hanımefendiyi tanımıyorum ama uyarıyorum. Dikkatli olun, gençleri yanlış programlarla, reyting alacağım, telefonla oylamadan para kazanacağım diye zehirletmeyin. Bunları yapanlara müsade etmeyin. Çünkü bu ülke hepimizin, bu ülkenin geleceğinde görev yapacak gençleri kötü dostluklar örnek göstererek yanlış yönlendirmeyin.

Aslında bu konularda yazacak daha çok şey var ama bizde bekleyelim ve görelim. Rezilliğe müsade mi edilecek, para için genç ruhlar satışa çıkarılmaya devam mı edecek, yoksa program eskisi gibi geçliğe bilgi ve dostluk öğreten bir program mı olacak?

Tabii, birilerininde çöpleri toplaması ve tereyağından kıl çeker gibi bazı konuları kapatması lazım. Yoksa bu işin sonu gerçekten daha da kötü olacak! Aman Allah korusun!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: