PERİHAN SAVAŞ VE 8 KADIN

Kenan Erçetingöz

Aslında bazı konularda ne kadar eksiğiz, ne kadar bilgisisiz! Gecce kulüplerini dolaşmaktan, bildik restoranlara gitmekten, başka güzellikleri göremiyoruz. Allah Perihan Savaş’tan razı olsun.. 19 Mart Çarşamba akşamı Yüz Yüze’ye katılacak olan Perihan Savaş, beni yeni oyununa çağırınca seve seve gittim.
Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’na geldiğimde gözlerime inanamadım. Kapının önü tıklım tıklımdı. İçeriye girdiğimde ‘Konuk Odası’nda Ülkü Erakalın, Erhan Yazıoğlu ve Orçun Sonat vardı.

Salona girdiğimizde ise merdivenlere konulan sandalyelere bile outran insanları görünce şaşırdım. Yani insanlar, toplumumuzun başka bir kesimi bir Cuma geccesini ‘8 Kadın’ adlı oyunu izlemek için ayırmış. Çok hoşuma gitti. Etrafıma bakındım hiçbir playboy göremedim, Hiç tanıdık sima yoktu. Kimi öğrenci, kimi iş kadını, birçok değişik insan vardı. Tiyatro adabını bilen, saygılı insanlar.. Çok güzeldi.

Perihan Savaş, Esin Umulu Karabağ, Selin İşcan, Tanju Tuncel, Şebnem Köstem, Rozet Hubeş, Demet Bozyaka ve Ayşegül İşsever’in oynadığı ‘8 Kadın’ gerçekten çok hoş ve mesaj veren bir oyundu. Perihan Savaş’I hiç öyle hayal etmemiştim. Meğer ne birikimliymiş, ne güzel de oynadı.. Bravo..

Genel Sanat Yönetmenliğini Nurullah Tuncer’in yaptığı, Nedret Denizhan’In yönettiği, kostümleri ise Canan Göknil’in yaptığı ‘8 Kadın’da Perihan Savaş Gaby rolüyle çıktı karşımıza..

Perihan Savaş’ın bu yönünü görmek, izlemek, bilgilenmek çok önemliydi benim için. Yakşalık 2,5 saat süren oyunun sonunda tüm salon ayakta alkışladı oyuncuları..

Çok güzel notlar aldım, Perihan Savaş’ın gerçek hayatıyla ‘8 Kadın’ oyunun senaryosunu İbrahim Tatlıses’le birleştirdim ve ilginç sonuçlar çıkardım.

19 Mart Çarşamba akşamı saat 21.00’de Habertürk ekranında Perihan Savaş ile Yüz Yüze konuşacağız. Tüm hayatını, oğlu ile kızını, tiyatrosunu ve tabii ki İbrahim Tatlıses’I konuşacağız..

Siz de Perihan Savaş ile ilgili merak ettiklerinizi lütfen ana sayfamızdaki ‘Yüz Yüze’ linkinden mail atarak sorabilirsiniz..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: