PETEK DİNÇÖZ NE YAPACAK?

Kenan Erçetingöz

Tatil beldesi Bodrum Gümbet'te sel sularına kapılıp boğulan turist kızın ölümü içimi sızlattı.

Aklıma iki yıl önce Bodrum Havana Beach'te yakalandığım şiddetli yağmur ve inanılmaz yıldırım düşmeleri geldi. Yüzerken başlayan şiddetli yağmurdan, 20 metrelik üstü kapalı bara koşarken iki metre yanıma düşen yıldırım, palmiye ağacını kül etmişti. Kül olan bende olabilirdim.

Türkiye'ye tatile gelen ve Bodrum gibi bir eğlence beldesinde diskodan çıktıktan sonra, sel sularına kapılıp ölen bir turist kız. Ne kötü bir ölüm.. Başka bir ülkede, pisi pisine...

* * *

Yıllardır kabuğundan sıyrılamayan "Antalya Altın Portakal Film Festivali" için tam bu yıl, "çok iyi oldu, çok ünlü isimler geldi" dedirtecekken, açıklanan sonuçlarla yine bir şey olamayacağını kanıtladı!

"En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü, Eğreti Gelin'de oyunculuğun doruğuna çıkmış olan Nurgül Yeşilçay'ın alması beklenirken, daha çok genç olan Beste Bereket ve Vildan Atasever aldı..

Sezen Aksu, ödüller açıklanmadan bir gecce önce verdiği konserde Nurgül Yeşilçay'ı övmüş ve ödül alması gerektiğini ima etmişti. Sezen Aksu'nun bu telkini ters tepti ve Yeşilçay ödülü alamadı.

Herhalde jüri, "Sezen hanım önerdi diye verdik zannederler" deyip, hakeden Nurgül Yeşilçay yerine, ödülü iki genç kız arasında bölüştürdüler!

Bu olaya çok sinirlenen Yeşilçay da öyle bir laf etmiş ki, asıl şimdi olay çıkacak!. Çünkü ne alakaysa, "Seneye de Petek Dinçöz'e verirler" demiş Yeşilçay...

Eee, benim tanıdığım Petek Dinçöz bu lafın altında kalmaz.. Açar ağzını, yumar gözünü Ve Nurgül Yeşilçay'ı yerle bir eder..

* * *

Aslında daha önce yazacaktım ama olmadı. Fatih Altaylı'yı Teke Tek'teki Kadir Topbaş röportajı için tebrik ediyorum.. Gerçekten İstanbul'un neden karmakarışık ve keşmekeş bir şehir olduğunu bizlere gösterdi. İstanbul gibi bir şehrin başındaki adamı olan Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın ne kadar yetersiz ve olaylara hakim olmadığını gösterdi.
Ertesi günkü köşe yazısında da bu olayın üstüne gidip, Kadir Topbaş'ın trafik çilesini düzeltmek için yeterli bilgisinin olmadığından bahsetti. Bravo..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: