PETEK DİNÇÖZ, SHAKİRA GİBİ OLMALI..

Kenan Erçetingöz


Petek Dinçöz ile Serdar Ortaç düet yapacakmış?

“Ne alaka?” olduk ilk önce.. Sevgili Ali Eyüpoğlu da inanmamış olacak ki, araştırmacı gazeteci olarak araştırmış ve gazete ilanlarındaki “düet” kelimesine takmış, sonra da Petek ile Serdar'ın düet yapmayacağını öğrenmiş, ilanlar değiştirilmiş!

Ama yaptılar..

Evet Petek Dinçöz'le Serdar Ortaç, Kıbrıs Cratos Otel'de düet yaptılar.. Hem de çok şık oldu, hem de çok güzel oldu, bence yeni bir ikili doğdu..

Önce Petek Dinçöz çıktı sahneye.. Yerlere kadar uzun çok şık bir uzun elbise ile.. Assolist kıyafeti yani.. Ne gerek var Petek, ne gerek var bu kadar ağır kıyafete?

Oysa Cratos balo salonu ayakta düzenle organize edildi, yani masa değil, standlar var.. “Eller havaya” durumu yani..

Ama Petek Dinçöz de haklı, Kıbrıs denilince, kumar denilince akla hep “ağır ağabeyler” geliyor ya.. Herkes masada oturuyor ya.. Napsın Petek, Kıbrıs'a uyuyor ve ağır kıyafetlerle sahne alıp, assolistlik yapıyor..

Petek Dinçöz'e bu durumu sordum, “böyle bir düzenden haberim yoktu, bilsem blu-jean'le çıkardım sahneye” dedi..

Vallahi yanlış hatırlamıyorsam, en son yıllar önce Maksim'de izlemiştim Petek Dinçöz'ü.. Ve yıllar sonra Kıbrıs Cratos'ta sahnesini görme fırsatım oldu ve tek kelime söyleyeceğim, kesinlikle bir Shakira havasında olmalı.. Ya da Rihanna..

Bir ara sanat müziğinden rock şarkılara, rock hareketlere geçti şaştım kaldım.. Acayip yakışıyor, acayip hava katıyor sahneye.

Ne gerek var ağır assolist havalarına, ağır kıyafetlere, uyutmaya.. Minicik şortlar, dekolte kıyafetler, havalı saçlar, daha pop ve daha görsel sahneler lazım Petek Dinçöz'e..

Bunları söyleyince, “herhalde sen benim son klibimi izlemedin?” dedi ve ipad'inden izletti.. Ben de “İşte bu” dedim, “işte sahnede olması gereken Petek Dinçöz bu” diye bağırdım Ercan Havalimanı, Seval cafe'de.. Seval abla bile şaşırdı, o da klibe baktı, kaldı..

PETEK DİNÇÖZ'ÜN 'SİHİRBAZ' KLİBİ:
KLİP

Bundan sonra Petek Dinçöz'ü yanında dansçılar, mini şortlar, daha pop, daha hareketli görürseniz şaşırmayın sakın..

Cratos'un demirbaşı Serdar Ortaç, sahnede çok rahat.. Kendi evi gibi oldu ve her sahneye çıkışında alıp götürüyor, herkesi coşturuyor.. Petek'le de çok güzel bir ikili oldular ve acayip bir sahne yaptılar.

Can Tanrıyar bile 3 yıl sonra ilk defa Petek'i izlemeye gelmiş. Ertesi gün Mey Balıkçı'da oturduk ve Ufuk'un süper lezzetleriyle keyiflendik.

Petek-Can, Serdar Ortaç, Murat ve Kemal Bozoğlu kardeşlerle her beraber keyif yaptık.

Can Tanrıyar, çantasından bir CD çıkardı ve teybe koydu. Bülent Ersoy'dan yepyeni bir şarkı çalmaya başladı. Müthiş bir şarkı, harika bir şarkı.. İnanılmaz sözler vardı.

* * *

Aşkı sende bulmuştum, bulduğuma pişman oldum, sana çok fena doldum, bırak beni ne olursun…

Bu aşkın sonu, hüsranla dolu, anladım bunu.. bitirelim..

Üzmeden bırak, böyle yaşamak, sana alışmak.. istemiyorum..

* * *

CD'de Bülent Ersoy, karşımda Can ve Petek, hepberaber bu şarkıyı söyledik.

BÜLENT ERSOY'DAN SANA ALIŞMAK İSTEMİYORUM:
BÜLENT ERSOY SANA ALIŞMAK İSTEMİYORUM YOUTUBE KLİP--

Meğerse şarkıyı Can Tanrıyar yazmış ve Bülent Ersoy yeni çıkaracağı albümüne koymuş.. Gerçekten yıllarca akılda kalacak bir şarkı bu “Sana alışmak istemiyorum”..

Can'la Petek Paris'te kavga etmişler, Can da orada yazmış şarkıyı.. Hikayesi de var yani. Bu şarkı tamamdır, Bülent Ersoy'a hayırlı olsun..

CAN TANRIYAR'IN SESİNDEN KENDİ ŞARKISI:
magazin

<br/>Foto galeri için tıklayın..

Bunlarda ilginizi çekebilir: