RUS'LAR EĞLENİYOR!

Kenan Erçetingöz

Çeşme maceramıza devam edelim. Çünkü bu haftasonu Bodrum'da olacağız. Sıra Bodrum'da. Aslında Bodrum'da silahlar patlıyor, her gün yangın çıkıyor ama yine de gideceğim ve gecceleri, olayları gözlemleyeceğim.
Evet, Çeşme'de evim kadar sıcak olan Altın Yunus'ta, Besim Kazado yani Tıpa Tıp Show'un 1000'nci göstesi vardı Pazar akşamı. Bu sezon Çeşme Altın Yunus'ta 'Aile Gazinosu' adı altında gösteriler yapan Besim Kazado ve ekibi gerçekten mükemmel şovlar yapıyor. Biz, gösteriye yetişmek için akşam güneş batmadan Dalyan'da Körfez'e gittik. Çeşme'ye gidipte Dalyan'da Körfez'e gitmemek olmaz. Sadece salata ve deniz çuprası için masamıza oturduk. Finali sakızlı muhallebiyle tamamladık. Pazar günü erken saatte bile Dalyan Körfez Balıkçısı doluydu. Bayılıyorum Dalyan'a.. Miami gibi.. Purocular, bademciler, gülcüler, gazete satanlar.. Cıvıl cıvıl, hareketli, lezzetli, keyifli..

Tıpa Tıp Show'un 1000'nci gösterisi için Altın Yunus'a döndüğümüzde, Yaşar Holding Turizm Koordinatörü Sami Türkay show ekibine sürpriz pasta hazırlatıyordu. Gösterinin yapılacağı bölüme geçince, ön tarafa gerçekten gazinolardaki gibi masalar konduğunu gördük. Bir masada Nükhet Duru-Cenk Eren, Şenay Düdek vardı. Daha sonra Levent Yüksel de geldi. Saatlerce süren Tıpa Tıp Show'da aklınıza kim geliyorsa hepsi sahneye çıkıyor. Besim Kazado, Zeki Müren, Muazzez Abacı ve Zerrin Özer'de inanılmaz başarılı. Ama ekibinin yaptığı İzel ile Nez bence olmamış. Fazla sıkmaması için, ya o benzetmeleri kaldırmalı ya da çocuklar daha fazla çalışmalı. Tarkan ve Yıldız Tilbe benzetmesi mükemmel.. Sırayla sahneye misafir olarak oturan gerçek Cenk Eren, Levent Yüksel ve Nükhet Duru çıktı. Cenk Eren yeni albümden güzel şarkılar okudu ve çok alkış aldı. O gecce Altın Yunus'ta olan misafirler hem şahane bir şov izlediler, hem de gerçek sanatçıları dinleme fırsatı buldular.
Besim Kazado'nun 1000'nci Tıpa Tıp Show gösterisi pasta ve şampanya ile sona erdi.

Rus mankenler!
Dünkü yazımda Rus zenginlerinin Alaçatı Süzer Otel'deki muhteşem yaşamlarını yazmıştım. Rus kızlar, deniz, havuz, özel bölümler! Bu yazım üzerine işin gerçeğini bilen dostlarım aradı ve 'uyuyorsun' dedi. Meğerse Çeşme Alaçatı'daki güzeller güzeli 15 Rus mankenli zengin grup 2-3 yıldır gelip gidiyormuş. Tabii her seferinde kızlar değişiyormuş. Biz de, 50 bin dolar verip spor salonu yaptıran, özel yemek bölümü inşaa ettiren, manken kızları yanından ayırmayıp alem yapan Rus'ları duyunca şaşırdık! Meğerse, işin içinde başka işler varmış! Bizim bürokratlarda Alaçatı'ya gidip Rus'larla iş görüşmesi yapıyormuş! Pardon yanlış oldu. Rus işadamı, bizim bürokratları mankenli ortama çağırıp iş görüşmesi yapıyor, Ankara ile bağlantı sağlıyormuş. Anlatan arkadaşım, 'Siz hala uyuyun, kafanız mankenlere takılmış gidiyorsunuz. Adam süper işler bitiriyor' dedi. Gerçekten de, bürokratlar gibi ben de mankenlere takıldım! Düşünsenize, birbirinden güzel kızlar gecce-gündüz etrafınızda cıbıldak cıbıldak dolaşsa fena mı olur?

Biz millet olarak zaten hep takıntılıyız. Elalem gelir, bizim ülkemizde krallar, padişahlar gibi yaşar gıkımızı çıkarmayız ama iki milli basketbolcu yola kustu diye 50-60 kişi taş ve sopalarla üzerlerine çullanırız!
Geçtiğimiz haftasonu, Çeşme'deki dostlarım anlata anlata bitiremedi! 'Ağbi kızları görsen, süperler vallahi. Her yere ordu gibi gidiyorlar, yiyip-içip eğleniyorlar, dolarları saçıyorlar'...
Bu haftasonu Bodrum'a gidiyorum ama haftaya Çeşme'de, Alaçatı'da, Süzer'de kalacağım. Kimse alınmasın, darılmasın..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: