SARIHAN GUSTO’NUN AÇILIŞI!

Daha önce “açılışları sevmem, sahte oluyor” demiştim ama Sarıhan Gusto'nun açılışına gidince sahte değil, gerçek bir davetle karşılaştım.

Kenan Erçetingöz

O kadar gerçekti ki, davet sırasında normal müşteriler işkembe çorbalarını içmeye devam ettiler, kalabalığı da görünce gitmediler..

22 yıl önce Bakırköy'de başlayan Sarıhan Gusto macerası, Etiler'de devam ediyor..

Aslında bir açılış değildi. Çünkü Etiler Sarıhan Gusto açlımış ve müşterilerine hizmet vermeye başlamıştı.

Ünlü mimar Eren Yorulmazer'in dizayn ettiği işkembeci (aslında işkembeci demek çok yanlış ve haksızlık olur), gerçekten çok şık olmuş.

Aynı şekilde açılışı da çok şık oldu. Gelenleri mi sayayım, yoksa servis edilen işkembe shot'ları mı?


Baba Adnan ve oğlu Cemal Sarıhan misafirlerle tek tek ilgilendi vallahi.. Ama öyle misafirler vardı ki, bu kadar değişik insanı biraraya getirmek herbaba yiğidin harcı değil.

Demek ki Sarıhan ailesi çok seviliyormuş..

Ergenekon yetkili savcısı Zekeriya Öz, sahte çürük raporu soruşturmasını yürüten savcı Hikmet Usta, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Arda Turan ve tabii ki Sinem Kobal, Emre Belezoğlu, Hakan Şükür, Abdullah Kiğılı, Zeynel Abidin Erdem, Dinçer Azaphan gibi birbirinden ünlü ve değişik isimler vardı açılışta..

Bu kadar ünlü biraraya gelince kameralara çok iş düştü.

Bir tarafta Ergenekon savcısı, diğer tarafta Çürük raporu savcısı.. Bir tarafta Aziz Yıldırım, diğer tarafta Arda Turan..

Tablo muhteşemdi.. Kamera ışıkları hiç sönmedi..

Savcılar, başkanlar, futbolcular olup, ortalık biraz karışınca bende çıktım..

İşkembe, sakatat sevmeyene bile burası sevdirir diyorum ve kesinlikle Etiler Sarıhan Gusto'yu görmenizi tavsiye ediyorum.

DİZİ SETLERİ

İstanbul artık doğal dizi platformu oldu! Heryerde dizi çekimleri yapılıyor.

Bunlara izin alınıyor mu ya da nasıl bir yol izleniyor bilemiyorum ama geçen akşam gecce yarısı Levent sokaklarından araba ile geçerken iki parkalı adam yolumu kesti. Ben önlemimi aldım, yolu durduran adamlara yaklaştım camı açtım, meğerse dizi çekimi varmış, yolu kapatmışlar!

Sanki dağbaşı yol kesiyorlar!

Ne bir işaret var, ne bir ikaz, ne polis vs.. Ama iki parkalı adam İstanbul'un göbeğinde gecce yarısı yol kesiyor!

Diğer merak ettiğim konu da “Öyle bir Geçer zaman ki” dizisinde yakılan eski ahşap köşk!

Nasıl izin alındı, nasıl yakıldı, önlem alındı mı, yandaki evlerde oturanlar ne oldu?

Bu konuda herhangi bir yerde açıklamaya rastlamadım. Kafalarına göre de mahalle arasındaki koskoca evi yakacak halleri yok ama insan yine de dizi de olsa ev yakmanın, ateşle oynamanın kurallarını merak ediyor ve açıklama bekliyor!

THY'DE CEP TELEFONU

THY uçaklarında cep telefonu kullanılabilecekmiş..

Güzel bir uygulama gibi görünüyor ama..

Tamam THY kendini aştı, dünya starları, spor kulüpleri, sporcularıyla sponsorluk anlaşmaları yaptı, çok başarılı işlere imza attı. Bunları anladık ve takdir ettik ama ne bileyim bu teknoloji konusunda fazla mı uçuyoruz acaba?

Daha dünyada hiçbir havayolu firmasında cep telefonu uygulaması başlamazken, THY öncü olacağım diye fazla mı hızlı davranıyor?

Aman Allah korusun, “öncü havayolu olacağız” diye sakat işlere girmeyelim, bence biraz bekleyip ilk deneyen olmayalım derim..

Bunlarda ilginizi çekebilir: