ŞEBNEM SCHEFER’İN BAŞINA GELENLER!!! KENAN ERÇETİNGÖZ YAZIYOR

Kenan Erçetingöz

Dün yazdığım SMS yarışması ile ilgili yazım hayli ilgi uyandırdı. Yazının yayına girmesinin ardından önce Hakan Tümer aradı, sonra Show TV Genel Müdürü Murat Saygı ve daha sonra da Meliha Varol aradı. Aramalarından böbürlendiğim için yazmıyorum, işlerine duydukları saygıyı göstermek istiyorum. Medenice arayıp, kendilerince haklı nedenleri sıraladılar. Ben de mahkemeye yansımış olan bir konuyu yazdığımı belirttim. Keşke herkes böyle yapıp, beğenmediği, eleştirmek ve aydınlatmak istediği konularda arasa... Show TV yetkililerine teşekkür ediyorum.

Bu arada aynı konuyla ilgili Telsim, yani Star grubundan herhangi bir açıklama gelmedi. Sevgili Cem Şaşmaz’ın işlerinin yoğun olduğunu düşünüyorum. Yoksa o da bu konularda çok titizdir..
* * *
Şimdi gelelim bugünkü konumuza. Bugünkü konumuz da maalesef ‘SMS size milyarlar sunuyoruz’ yarışmasıyla ilgili. Ben de bir konuya taktım mı, hiç bırakmıyorum. Her akşam Show TV’de yayınlanan ve şu anda mahkmelik olan SMS adlı bilgi yarışmasının güzeller güzeli sunucusu Şebnem Schefer hanım çok dikkatimi çekmişti. Herhalde sizinde çekmiştir. Belki sağır sultan bile duymuştur ama ben yeni öğrendiğim ve yeni öğrenmek isteyenler için bu Türkçesi bozuk, çıtır ve özel seçilmiş kızımızı biraz araştırmak istedim. Ortaya ilginç hikayeler çıktı.

Efendim 17 yaşında olan Şebnem Schefer, birbuçuk yıldır profesyonel mankenlik yapıyormuş ve yurt dışında Metropolitan Ajans’a bağlı çalışıyormuş. Dans etmeyi ve müziği çok seven Schefer kızımızın babası Alman, anası Türk’müş. Üniversite eğitimini Türkiye’de medya dalında yapmak isteyen Şebnem, Türkiye’yi çok seviyormuş. Ve bu güzel kızımız 1.80 boyundaymış...

Bunlar bilinen bilgiler. Şimdi gelelim Şebnem Schefer ile ilgili bilinmeyen bilgilere!

Şebnem Schefer kızımız Kuşadası’nda yapılan güzellik yarışmasından çıkmış. Kız o yarışmada çok beğenilince ülkemizin ileri gelen yıldız yaratıcıları kızın peşine düşmüşler. Tahmin ettiğiniz gibi bu düşenlerin başında Mehmet Ali Erbil varmış. Ali Karacan, Faruk Bayhan da kıza talip olanlardan. Ali Karacan grubu, kıza Fashion TV’de moda unuculuğu teklif etmiş, Frakfurt’ta okuyan Şebnem’e Koç Üniversitesi’ni ayarlamayı teklif etmiş falan filan.. Ama kız nedense bu teklife sıcak bakmamış..

Daha sonra Kanal D Genel Müdürü Faruk Bayhan devreye girmiş. Kızı Mehmet Ali Erbil için düşünmüş. Yüzü ve sevgilileri eskiyen Mehmet Ali’ye yeni bir enerji olur düşüncesiydeymiş Bayhan. Aynı zamanda Mehmet Ali Erbil için düşündüğü, yanlış yazmıyorsam ‘passo parolla’ adlı İtalyan şovunu hazırlatmak istiyormuş. Şebnem Schefer’i da bu şovda kullanmayı düşünmüş. Bu anlamda kızla temasa Mehmet Ali Erbil geçmeye başlamış. Telefonlar, mesajlar vs. derken, işin suyu çıkmış ve kız bu teklifi de kabul etmemiş.

Tüm bu olaylar gelişirken Show TV’de SMS yarışmasının hazırlıkları tamamlanmış ve yarışmayı sunacak ilginç bir kız arayışına girmişler. Şebnem Schefer’in bu yarışma için biçilmiş kaftan olduğunu düşünmüşler. Bozuk Türkçesi, güzel yüzüyle akşam saatlerinde herkesin dikkatini çekebileceğinin kanısına varmışlar. Ki bu doğru çıktı. Ve Frankfurt’ta yaşayan ve okuyan güzel kıza daha real bir teklif sunup, haftada bir kez İstanbul’a gelip yedekli çekim yapmayı teklif etmişler. Kız da kabul etmiş. Tabii başka bir şart da öne sürmüşler; asla çıplak poz vermeyecek ve Televolelik olmayacaksın.

İşte hikaye bu... Her akşam karşımıza bozuk Türkçesi ile çıkan çıtır kızımız Şebnem Schefer’in hikayesi... Bakalım Şebnem, verdiği sözü ne kadar tutabilecek? Bakalım çapkınlardan, gösteriş için arkadaşının sevgilisiyle çıkıp hava atanlardan kurtulabilecek mi?

Göreceğiz... Zaten artık herşeyi görecek, duyacak ve konuşacaksınız!!!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: