SEDA SAYAN VE REİNA!

Kenan Erçetingöz

Seda Sayan harikalar yaratıyor.. Uzun bir aradan sonra, tekrar özüne döndü ve sabah programıyla karşımıza çıktı Seda Sayan..

Ama ne çıkmak?

Ajda Pekkan’a göbek attırdı, Mehmet Ali Erbil’in evini gezdi, Orhan Baba’ya şarkı söyletti, Erman Kuzu’yu getirdi, sırada İbrahim Tatlıses var.. (Mumya Atatürk’e hiç gerek yoktu bu arada)

İşte Seda Sayan bu.. Kadınların Seda Sayan’ı bu..

Tabii Seda Sayan bu kadar iyiyken, hemen ardından başlayan Derya Baykal biraz boş kaldı yazık!

Derya Baykal’ın durumu zor gibi.. Seda Sayan gibi dopdolu bir programdan sonra Derya Baykal’ın konukları biraz zayıf kalıyor. İnşallah bu durum Derya Baykal’ı zora sokmaza ve program yayından kalkmaz. Çünkü kadınlar Derya Baykal’ın programını da çok seviyorlar..

* * *

Önceki akşam Reina sezonunu açtık nihayet..

Reina bildiğimiz Reina, fazla bir değişiklik yok. Mekanlar bile aynı, sağda Dragon, Köşebaşı, solda Park Şamdan, Blue Topaz..

Reina yukarıdaki barı kaldırmış, komple restoran yapmış kendi bölümünü..

Hemen merdivenlerin altına yanar-dönerli bir dans pisti yapmışlar. Bu şık olmuş. Bir de kırmızı puflar ve kırmızı abajurlar var. Garsonların belinde de kırmızı kuşak ve gömleklerinde tek düğme kırmızı..

İşte yaratıcılık bu. Ufak-tefek süslemeler ve renklerle sanki büyük bir değişiklik yapılmış gibi. Hoş olmuş..

Reina her zaman Reina.. Herhalde İstanbul’daki tüm turistler Reina’daydı ben gittiğimde. İstanbul için müthiş bir reklam.. Tüm mekanlar tıklım tıklımdı..

Çünkü Reina’yı Reina yapan mekanlarının kaliteli ve değişmemiş olmasıdır. Dragon Avrupa’nın en iyi Çin restoranı bence. Köşebaşı’nın namı Brezilya, Dubai’ye kadar gitti. Park Şamdan ve Blue Topaz için bir şey dememe gerek yok herhalde.

Tabii Reina’nın en önemli, vazgeçilmez ve değişmez unsurlarından birisi Ali ve Erkan Ünal kardeşler..

İkisi de öyle güzel ve öyle sistemli çalışıyorlar ki, hani reklamlardaki “tıkır tıkır” gibi..

Ali Ünal patron olmuş, Erkan ise tüm mekandan sorumlu oradan oraya dolaşıp duruyor ve her şeyle ilgileniyor. Erkan, futbolcuların sahada koştuğundan daha fazla yürüyor ve daha fazla hak ediyor.

Mekanlar güzel, garsonlar güler yüzlü ve profesyonel, aaa müziği unuttum. Reina Müzik Direktörü Ufuk Akyıldız müthiş müzik yapıyor, kimse yerinde duramıyor..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: