SEDEF ELİO OLAY YARATTI!

Kenan Erçetingöz

Dün akşam Ali Atıf Bir hocayla TV programı yaptım. Çok keyifli geçti. Ama en önemlisi hocanın, “Basın sektöründe her şeyi bildiğini sanan çok cahil var” demesiydi!

Kesinlikle katılıyorum. Kendilerini akıllı sananlar aslında o kadar cahiller ki, düştükleri komik durumun farkında bile değiller!

Pazar günü Sedef Adası Elio’da Cem Yılmaz, Tarkan, Meltem Cumbul ve Lal dedeoğlu’nu gördüğümü yazdım. “Cem Yılmaz, eski sevgilisi Lal ile barışmış” dedim, dün çoğu internet sitesi bu haberi yayınladı ama cahilce!

Çünkü öyle komikler ki, şaka gibiler..

Milliyet.com.tr haberi benim adımla vererek Sedef Adası’nda olan Kenan Erçetingöz’ün yazdığına göre demiş sağolsun.. Ama bazı “akıllı cahiller” de haberi verirken “Milliyet’in haberine göre” demiş!

Bu ne zavallıklıktır, bu ne cahilliktir böyle hocam?

* * *

Neyse efendim, bizi bilen biliyor, gerisi hikaye.. 31 yıl olmuş dimdik gidiyoruz işte..


Gelelim şimdi Sedef Adası’na ve tabİi ki muhteşem mekan Elio’ya..


Önce hiç istemeyerek gittim ama sonra dönmek istemedim. Bu kadar sakin, bu kadar güzel, bu kadar romantik, bu kadar lezzetli bir yer tahmin etmiyordum. Daha önceki yazımda da dediğim gibi kendimi bambaşka bir ortamda hissettim. Oysa İstanbul’un burnunun dibindeydim.


Sedef Elio, beach ve restoran.. Gerçi biraz geç keşfettim, neredeyse yaz bitiyor ama fırsat buldukça orada olacağıma emin olabilirsiniz.


Elio Sedef’in standartları kesinlikle çok yüksek, tamamen profesyonelce bir yönetim var. İşletmeci Ruhsim Samanlı.. Bizim taaa eski Aydın Samanlı’nın eşi.. Aydın’ı Papermoon’dan, Antalya Su Oteli müdürlüğünden beri tanırım. Çok başarılıdır ve asla ön planda olmayı sevmez.

İşte bu başarılı karı-koca, Mesut Yılmaz’ın oğulları Yavuz ve Hasan Yılmaz’la birlikte ortaklık yaptılar. Quick China ile başlayan ortaklıklarını, Atiye sokakta açtıkları Elio İtalyan restoranla devam ettirdiler. Fulya’ya Cafe Fiara açtılar. Elio Pizza’nın da İstinye ve Fulya’da paket servisini başlattılar. Sonra da Elio’yu Sedef Adası’na taşıdılar.

ELİO SEDEF

Tekneden indik, önce beache yayıldık.. Buz gibi suda denize girdik, güneşlendik.. Tüm sıkıntıları şehirde bıraktık. Sadece 20 dakikada bambaşka bir İstanbul’a geldik.

Tansu Çiller geldi dostlarıyla önce.. Selim Hamamcıoğlu ve sevgilisi vardı ayrıca.. Müşteriler çok kaliteli ve klastı.. Cıvık cıvık bir ortam yoktu.

Elio Sedef, özel tekneleri ile gelen misafirleri için demirleme alanı ve kendisine ait iskelesinde teknelere kolay ulaşım imkanı sunuyor. Ayrıca Kartal ve Adalar’dan da ulaşım sağlıyor. Kendi iskelesinde 20 kişilik bar ve 50 kişilik güneşlenme imkanı sunuyor, akşamları 100 misafirine iskele üstünde, 200 misafirine ise üst kısımda bulunan restoran bölümünde yemek servisi verebiliyor.


Buna ek olarak bar ve lounge bölümleri, ormanlık alanın içinde bulunan localar da ek alternatifler yaratıyor.


Sedef Elio’nun müdürü Fatih Oğuz, aşçıbaşı ise Mehmet Çoruk..


Mönü çok zengin, lezzetler harika.. Serpme mezeler ve rakı ile başladık olaya.. Of yani of.. Rakı mezeleri yıkılıyor. Aşçı kendini konuşturmuş.. Harika lezzetler yaratmış..

Kalamar ızgara, balık böreği, balık köftesi derken, iki adet de nar gibi kızarmış barbun gelmez mi? Harbiden of yani.. Yeme de yanında yat.. Tavuk kanadı gibi elle çıtır çıtır yedik, rakılarımızı içtik.


Tüm bunların yanında Quick China Nişantaşı sushilerini de mekanına taşıyan Sedef Elio, haftasonları DJ performansları ve çok özel kokteylleriyle de güney sahillerini İstanbul’a taşıyor.


Bir mekanda DJ çok önemli.. Ama bunu çok az işletmeci anlıyor. Ruhsim Samanlı bunu anlamış ve DJ Engin Gürbüz’le anlaşmış. Ne fazla gürültülü, ne çok ağır.. Mezeler ve ortam gibi müzik de balıklarla dans ediyordu.

Ruhsim Samanlı’nın ev sahipliğinde harika bir gün geçirdik.

Bir de Cem Yılmaz-Lal, Tarkan ve Meltem gelmeseydi keyfim çok daha uzun sürecekti ama rahatsız oldum ve kalktım tabii ki..

Rahatsız oldum çünkü onların rahatsız olduğunu anladım.. Rahat etmelerini istedim ama ne kadar anladılar onu da bilmiyorum tabii..

Bu arada son bir not; İlk defa Mesut Yılmaz’ın oğullarıyla Tansu Çiller’in oğlu anlaştılar ve Ataköy eski Regata’nın olduğu yerde yan yana dükkan açmaya karar verdiler.

Yani yakında Elio ve Mert Çiller’e ait olan Hardal, Ataköy eski Regata’nın olduğu yerde yan yana hizmet verecek.

Bugüne kadar ailelerinden dolayı hep rakip gibi gösterildiler ama onlar aralarında anlaşarak rakip gibi değil, uyum içinde çalışmayı seçtiler. Tebrik ediyorum..

Bunlarda ilginizi çekebilir: