SERDAR ORTAÇ TÜM PARAYI KAYBETTİ!

Yine ilk haberi ben vereyim ve bombayı patlatayım; Serdar Ortaç kazandığı tüm parayı (1 milyon 200 bin dolar) kaybetti!

Kenan Erçetingöz

Evet evet, hepsini kaybetti. Elinde kala kala sadece 140 bin dolar kaldı! Ha, bir de 90 bin dolar konser parası aldı.

İşte Serdar Ortaç'ın kamuoyununda bomba etkisi yaratan kumar hikayesi.. Dakika dakika tüm detayları yazıyorum.. Okuyunda görün..

* * *
Yılbaşı-Kartalkaya derken Serdar Ortaç'ın kumar olayını yazmayı unuttuk. Oysa Serdar Ortaç'ın kumarda kazandığı şok anlarını ilk kez gecce.com yazmıştı. Anında yazdı hemde. Serdar daha ne oldugunu anlamadığı anlarda yazdı. Sonra tüm gazeteler gecce.com'dan aldı haberi.

Serdar Ortac, önce 100 bin dolar kazandığını sanmıştı. Çünkü "chicago" denilen makinanın ekranında 10 milyon 961 rakamı yazıyordu. Bu rakam bu kadar jeton demek. Ve bir jeton 20 kuruş.. 10 misli verdi. Bir makinanın vereceği en yüksek rakam bu.

Anında hesap yapamayan Serdar Ortaç, önce 100 bin dolar kazandığını sandı ama 1 milyon 200 bin dolar olduğunu öğrenince şaşırdı ve afallaştı!

Önce sigara paketinin içindeki sigaraları tek tek çıkarıp cam kenarına dizdi, sonra tekrar tek tek sigaraları içine koydu! Gördüklerine ve duyduklarına inanamıyordu. 1 milyon 200 bin dolar kazanmıştı. Mutluluktan havalara uçuyordu. "baba gördün mü, baba baksana.. Aman Allahım baba ya" diye bağırıp durdu.

Odasında hamam isteyen, özel uçak fiyatını fazla söyleyip işi bedavaya getirmek isteyen "küçuk hesap adamı" Serdar Ortaç, Cratos otelden 1 milyon 200 bin dolar kazanmıştı. Olacak şey değildi!

Şaşkınlığını üstünden atmaya çalışan Serdar Ortaç, tebrikleri kabul ettikten sonra kumarhane müdürü Çetin Bey'i beklemeye başladı. Müdür evden geldi. Serdar Ortaç'ın kasada olan 670 bin dolar borç senetleri kendisine iade edildi. Geriye kaldı 530 bin dolar..

Sonra...

Sonra, Serdar Ortaç "müdürüm ben artık oynamam, tövbe ettim, 30 bini de sildim, 500 bin doları alayım" dedi.. Tecrübeli müdür de "dur hele bir soluklan hallederiz, sen o çok sevdiğin köfte ızgaralardan ye" dedi..

Serdar Ortaç, her zamanki gibi ayaklarını makinalara uzatıp, ellerinide başının arkasına koyup gülmeye başladı. "sizi yendim, sizi yendim" diye makinalara bağırıyordu.

Bir yandan da "oynamayacağım, oynamayacağım" diye tekrar ediyordu!

Köfteler bitti, iki tane de ayran içti.. Ayaklarını indirip kalktı, müdür Çetin Bey'e baktı. Makinaların o cezbeden sesi içini titretiyordu. Makinalar onu çağırıyordu.

"Nasıl olsa 500 bin dolarım var. 50 bin dolarlık oynasam ne olur?" dedi.. Ve 50 bin dolarla başladı. Ama her zaman ki gibi duramadı!

Ve sabaha karşı elinde kalan para sadece 140 bin dolardı!

1 milyon 200 bin dolardan, "tövbe ettim oynamayacağım" diyen Serdar Ortaç'ın elinde, 670 bin dolarlik senetler çıktıktan sonra kala kala sadece 140 bin dolar kaldı. Bir de 90 bin dolar konser parası aldı. Toplam 230 bin dolarla İstanbul'a döndü.

Çünkü Serdar'ın yüz kere "kumara tövbe ettim" lafı yalan oldu artık. Benim tanıdığım Serdar oynar.. Asla kumardan uzak duramaz

Cratos otelin kumarhanesinde 3 makinayla aynı anda delice ve en yükseğinden oynadığını gördüğüm, kaybettiği zaman gözlerindeki hırsı bildiğim için "oynar" diyorum.

Cratos otel açılalı 1,5 yıl oldu henüz. Ve Serdar Ortaç bu süre zarfında çok para kaybetti.. Ama sevildiği için ve defalarca tövbe ettiği için daha önce 1,5 milyon dolarlık senetleri yırtılıp atıldı! Evet evet, bugüne kadar Serdar Ortaç'ın tam 1,5 milyon dolarlık senedi artık oynamasın diye yırtıldı. Hatta en son "canlı" denilen rulet masası kendisine yasaklandı.

O da "abicim ya bari şu makinalarda ufak ufak oynayayım ya" dedi. İzin alınca da "büyük büyük" oynadı ve kasaya 670 bin dolar borçlandı. Ve bu senetler yırtılmamıştı!

Hani gazetelerde çıktı ya "maliye Serdar'ın peşinde" diye.. Ortada para yok ki.. Kala kala 140 bin dolarlık kumar kazancı ve 90 bin dolarlık konser parası var.

Kıbrıs'ta kumar kazancına vergi yok maalesef. Çünkü kumarhaneler metrekare hesabı ve belli bir insan sayısı kadar vergiyi baştan ödüyorlar.

Türkiye'de ise “İvazsız intikal” kabul edilen şans oyunları kazançları da Veraset ve İntikal Vergisi olarak ödenmek zorunda.

Aslında kendisi beyan etmeseydi bunu da ödemezdi ya neyse zaten avucunda "üçün biri" kaldığı için birşey ödemez!

Zaten Kıbrıs'ta kumarda kazananların hiçbiri vergi ödemiyor. Çünkü kimse Serdar gibi bilinmiyor ve açıklamıyor...

Ama Serdar Ortaç'ın durumu gazetelere yansıdığı için farklı bir boyut kazandı. Tabii kumar bir süreçtir. Bir bakarsınız kazanmışsınız, bir bakarsınız herşey gitmiştir.

Şimdi Serdar Ortaç olayında maliye işin peşin düşerse şöyle olacak. Kumarhane, maliyeye yazı verecek ve "şu kadar kazandı, bu kadar kaybetti, şu kadar senedi vardı" diyecek ve yeminli mali müşavirde o hesabı imzalayacak. Olcak bitcek!

SONUC;

Serdar Ortaç, kumara tövbe falan etmez. Sürekli başından ekmek çevirip kumara devam ediyor ve edecek..

Ama birgün gelecek, bu kumar illeti onu bitirecek!

Bunlarda ilginizi çekebilir: