SERDAR ORTAÇ'IN KÜÇÜK HESAPLARI!

Kenan Erçetingöz

Kıbrıs, bir alışkanlık olmaya başladı bu Cratos'la birlikte. Cratos gerçekten bir fark yarattı ve kalite getirdi Kıbrıs'a..

Vize olmadan, pasaportsuz, dış hatlardan, bir buçuk saatte sanki bambaşka bir dünyadasınız.

Hem Türk gibi, hem değil.. Hem güzel, hem çirkin.. Hem modern, hem salaş.. Konusma tarzı, hellim peyniri, kumarhaneleri, şaşası, havası, avantası, cennet gibi bir yer Kıbrıs..


50 yaşındayım, hayatımda hiç kumar oynamadım, asla da oynamam.. Oynayanlara da şaşırırım ama bir hastalık herhalde bu. Kazanma hırsı.. Veya kumarbaz olmanın havası var. Bazı koca koca adamalar, bazı çok isimli kadınlar avanta kumar markalarını ceplere atabiliyorlar! Bu ne aç gözlülüktür yarabbim! Oysa kasada herşey ortaya cıkıyor ve rezillik yaşanıyor.

Özel uçaklarla getiriliyorlar, çok özel odalarda kalıyorlar, limuzinle geziyorlar, spa'da masajlar, ekmek elden su gölden muhteşem bir hayat yaşıyorlar. Tabii büyük oynuyorlar.. Hem de çok büyük..

Ama tüm bu milyon dolarlık kumarlara rağmen bir hastane işimiz oldu, hastane M.Ö'den kalma. Ayçicek miydi neydi Girne'de öyle bir hastane ama dökülüyor. Sanırsınız ki savaş zamanı.. Hiç el atılmamış..

Bu kadar paranın döndüğü kumarhane ülkesinin hastanesi ve havaalanı çok kötü! İnşallah düzelir.

Dediğim gibi kumar bence bir hastalık olmalı. Adamı delirten, hırstan kişilik kaybı yaratan bir hastalık!

Mesela Serdar Ortaç örneğinde olduğu gibi.. Bildiğiniz gibi Serdar Ortaç büyük kumar oynuyor ama hala küçük hesap peşinde. İşte Serdar'ın en büyük hatası bu. Adam olamamak! Sonra "Asta beni niye istemedi, Kenan Ağbi bana niye kötü yazıyor?" diye ağlıyor. (Asta'yı hala seviyormuş ve bir gün geri döneceğini bekliyormuş ve onunla evlenip çoluk çocuk yapmak istiyormuş. Bu arada Asta'nın aylık 100 dolar maaş alan bir bodyguard sevgilisi var, farkında değil)

Muhteşem bir konser verdi Cratos'ta Serdar Ortaç. Tıklım tıklımdı. Şarkılarıyla coşturdu, millet yerinde duramadı. Seviliyor ve izleniyor.. Sahne şovu benim yazılarımdan sonra daha da güzelleşmiş ve daha kaliteli olmuş.. Aferin

Ama gelelim şimdi Serdar Ortaç'ın küçük hesaplarına, adam olamamasına!

Soner Olgun gibi gerçek bir sanatçının 15 Bin TL aldığı bir yerde Serdar Ortaç tam 10 kat fazla para alıyor! Hesap biliyorsanız Serdar Ortaç'ın bir geccede kaç para aldığını anlarsınız. Olabilir. Hakediyordur ama insan ekmek elden su gölden yaşadığı bir otelde, bu kadar da astronomik para alıyorsa hala küçük hesap yapmaz.. Yapmamalı..


Yok "odamda hamam yok, hamamlı oda isterim, yoksa başka otele giderim"...

Yok "Antalya'dayım bana özel uçak gönderin, yarısını ben vereyim, yarısını siz verin. Uçak 14 bin dolar"..

Otel buna bile "ok" diyor ama öğreniyorlar ki, uçak 14 bin dolar değil, 9 bin dolar! Yani sahnede muhteşem olan, coşturan Serdar Ortaç uçak parasını bedavaya getirmek için küçük hesap yapıyor! Yakışır mı?

Bu kafayla adam olabilir mi? Hayır olamaz.

"Kenan Bey siz de çok sert yazıyorsunuz" diyebilirsiniz ama bana inanin ben bunların daha fazlasını Serdar Ortaç'ın yüzüne de söylüyorum hiç merak etmeyin.

Hiçbirşeyden de çekinmem, umrumda değil...

Hem 150 bin TL alacaksın, hem kumarda senetlerin yırtılacak, hem yanındaki 4 Rus kızı da getirip yedirip içtireceksin, ondan sonra da uçak parasında küçük hesap yapacaksın!

Sen yaparsın, ben de yazarım.. Bu kadar basit.. Sanatçı değil, önce insan olmak lazım.. Doymuş olmak, olgun olmak lazım..

Bülent Ersoy da vardı, Nur Yerlitaş da vardı, Ozan Sabancu, Rezzan Has, Metin Has, Oktay Kaynarca, Ece Erken, vs vs vs.. Gibi herkes Cratos'taydı bayramda.

Bülent Ersoy da muhteşem bir konser verdi. Hayatında ilk defa tüm salondaki masaları tek tek dolaştı, birbirinden güzel şarkılar seslendirdi.

Soner Olgun için birşey dememe gerek yok herhalde. Bu adam kesinlikle çok daha iyisini, çok daha fazlasın hakediyor..

Soner Olgun 15, Serdar Ortaç 150 bin TL.. İşte ülkemizdeki sanatçı farkını anlayın, ondan sonra da kime sanatçı denir diye bir kez daha düşünün..

Geçmiş bayramınız kutlu olsun.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: