SEREN ŞİMDİ NE YAPACAK?

Kenan Erçetingöz

Ne oldu? Zina yasası rafa kalktı! Bakalım bir daha ne zaman gündemimize girecek?

Benim yorumum; Bu AKP hükümetinin ilk denemesiydi.. Gelecek için tepkileri ölçmek istedi. Türk halkının, kamuoyunun nasıl tepki vereceğine baktı, kafaları karıştırdı ve geri adım attı. Aslında bu geri adım değil, ileriye yönelik önemli bir adımdı!

Tabii bu zina olayı, basınımızın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunu ve bazı kesim modern kadınların aslında hiç modernleşmediklerini, içlerinin erkeklere karşı kinle dolu olduğunu gösterdi.

İsmi lazım değil cici bir gazeteci yöneticisi bayan arkadaşımız Best Model elemlerinde zina tartışması açıldığında, aslanlar gibi zinanın suç sayılması gerektiğini savundu. Öyle şaşırdım ki, o da benim şaşırmamla şaşırdı. Çünkü öyle birinden beklemediğim düşünceler çıkıyordu; "Tabii, hapis yatsın. Cezasını çeksin. Sürüm sürümsün" diyordu zina yapan erkekler için. Hala bunun bir AKP iktidarının oyunu olduğunu, mağdur olan kadınlarla hiçbir ilgisinin bulunmadığını anlamamıştı. Zeynep Özal, ben ve diğer misafirler, dilimiz döndüğü kadarıyla anlatmaya çalıştık ama o hala atılan oltanın iğnesine takılmış, "boşanan kadınlar aç-susuz kalıyor" muhabbeti yapıyordu! Ama kendisi de boşanmasına rağmen hiç zorluk çekmiyordu. Kadın istediği zaman, şartlar oluşmuşsa istediğini alabilirdi. Peki ya diğerleri?

Neyse, toplum olarak biraz daha duyarlı olmalıyız. Türkiye'de bir polemik çıktığı zaman derhal, kadın-erkek, sağcı-solcu, genç-yaşlı kavgası yapıyor, olayı kişiselleştiriyoruz. Yani polemikleri çıkaranların oyununa geliyoruz. Konuşmadan önce biraz daha bilgi toplamalı ve ondan sonra karar verip, sonuna kadar kavga etmeliyiz.

Ünlüler Çiftliği!
Evet, Seren Serengil 50 bin dolar peşin, 50 bin dolar 46 ay vadeyle "Ünlüler Çiftliği"ne girdi ama eşi Cengiz İmren tahliye oldu. İşe bakın. Seren Serengil, "Ünlüler Çiftliği"ne girmeden önce eşinden izin aldığını, kendisini televizyonda izleyeceği için mutlu olacağını söylemişti. Tam bu aşamada Cengiz İmren tahliye oldu. İster misiniz şimdi Cengiz İmren özlem duyduğu eşi için çiftliği bassın.. Ya da Seren Serengil, ayrılmazsa alacağı 50 bin dolardan aşkı için vazgeçip romantik bir konuşma yapıp, bavullarını, köpeklerini bile bırakıp çiftlikten kaçsın.

MED Yapım yine dört ayak üstüne düştü. Reyting patlaması yaşanır vallahi..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: