Ship Ahoy & Mavi ayrılığı ve Sess!

Aslında adı tatil olsa da, dışarıdan güzel görünse de, benim için tatil Bodrum, Türkbükü, Yalıkavak değil.. Çünkü buralarda olduğum zaman günde 3-4 mekana gitmek zorunda kalıyorum. Sağ olsunlar, dostlarımız mekanlarına davet ediyorlar, görmemi ve fikir vermemi istiyorlar. Bende elimden geldiğince, vakit yettikçe daha çok mekan gezmeye çalışıyorum. Ama maalesef vakit yetmiyor. Bodrum'da gidemediğim daha birçok mekan var.

Kenan Erçetingöz

Aslında tatil bizim işimiz.. Hem iş, hem tatil.. Sabah kalk hazırlan plaja git, akşam happy hour'lara katıl, eve gel duş al, sonra da akşam yemeği için dışarı çık.. Hep bu tempoda, koşuşturmacada geçiyor tatil.. Benim için en güzel tatil tekneyle yapılan tatil.. Santorini'ye gidişimizi de yazacağım zaten..

Biz şimdi Türkbükü'ne dönelim..

SHIP AHOY

Türkbükü'nin simgesi olan ve yıllarca Bodrum vergi rekortmenliği yapan Ship Ahoy ile Mavi Otel Lounge tamamen birbirinden ayrılmış, Geçtiğimiz yıllarda tek mekan gibi futbol sahası büyüklüğünde çalışan mekan, bu sezon kendi eski küçük haline, Ship Ahoy'un özüne dönmüş.

İşin ilginç yanı, mekanlar ayrılınca işletmeciler de ayrılmış.. Ship Ahoy'a çok büyük emeği geçen, ömrü Ship Ahoy'da geçen Cemal Yarar, Mavi Otel ve Lounge'nin işletmesine geçmiş, sevgili eşi Şenay ile birlikte..


(Ecevit Yılan, Zafer Tarlan ve Nedim Binler)

Ship Ahoy'a ise başarılı kardeşlerimiz Ecevit Yılan ve Mehmet Acar bakıyorlar.. Tabii ki patron Zafer Tarlan'ın engin tecrübesiyle birlikte..

Bu mekan ayrılığıyla birlikte, Ship Ahoy eski güzel günlerine geri dönmeye başlamış. Maça Kızı'nın DJ'ni transfer etmiş, gündüz beach, akşam iskele restoran ve kulüp olarak devam ediyor. Pazar günleri ise mantı olay..

MAVİ OTEL & LOUNGE

Mavi Otel cephesinde ise otele sevgili Şenay Yarar bakıyor ve otel full.. Benim Türkbükü'nde en sevdiğim otellerden birisi Mavi.. Seneye çok daha güzel olacakmış.


(Cemal Yarar ve Melda Tuna)

Mavi Otel'de, Mehmet Tuna'nın kızı Melda Tuna, Edesia (yemek tanrıçası) diye bir restoran açmış. Melda çok başarılı bir işletmeci oldu, aferin.. Ekibi de güzel.. Mekan da çok güzel.. Yemekler de güzel.. Şimdi canlı müzk programlarına da başlamış, ohh miss.

Mavi Lounge için Cemal Yarar'a söyledim, daha fazla rahat koltuklar lazım dedim. Koymuştur umarım. Çok keyifli bir bar&lounge.. Tavsiye ederim.

Ship Ahoy'da beni üzen tek nokta ise, Türkbükü'nün simgesi haline gelmiş olan gemici direğini sökmüşler! Oysa o direk hem karadan, hem de denizden gelenler için bir işaretti, "işte orası Türkbükü" denilen direkti. Heryerden görülürdü. Sökülmesine üzüldüm. Keşke o gemici direği kalsaydı.

SESS TÜRKBÜKÜ

Tartışmasız son yılların en iyi Türkçe müzik yapan gecce kulübü; Sess

İstanbul'da da aynı, Türkbükü'nde de aynı, Çeşme'de de aynı..

Boş sezonda bile tıklım tıklım dolan, "iğne atsan yere düşmez" tabirine tam uyan mekan Sess..

Tatilde arayıp da bulamadığınız bir arkadaşınız varsa kesin Sess'tedir. Gidin, bakın.. Ben gittiğimde Acun Ilıcalı'dan Hacı Sabancı'ya kadar en ünlü simaları orada gördüm. Toplam 3 locası var ama sezonluk kapatmışlar bile!


(Arda Turan, Aslıhan Doğan ve Yüksel Yılan)

Gecce sonu gidilecek en iyi mekan bence. Ünlülerin eğlencesine, neşeli yüzlere, kız arkadaşıyla kavga edenlere, resim çekmesinler diye ünlülere siper olanlara bakmaya doyamazsın!

Meslekteki en eski ve en tecrübeli işletmeci-ortak olan Nedim Binler, bu kadar insanın kaprisini nasıl çekiyor, 3 localık mekanda bu kadar havalı ve egolu insanları kırmadan nasıl yerleştiriyor anlamak mümkün değil.. Şapka çıkartmak lazım Nedim Binler'e..

Tabii ki mekan müdürü olan Yüksel Yılan'ı unutmamak lazım, Nedim'in eli ayağı Yüksel.. Aralarında Avatar bağı kurmuşlar sanki.. Bakışlarla kimi nereye oturtacaklarını çok iyi biliyorlar..

Bir daha gidişimde en baş locada oturacam Nedim, haberin olsun:)

YARIN: CASA COSTA OTEL MOON BEACH, ŞAMDAN, SAİT'E NE OLMUŞ?

Bunlarda ilginizi çekebilir: