SİNAN ÇETİN'İN OYUNCULARI NEDEN KONUŞMUYOR?

Sinan Çetin'in yazıp yönettiği ve 5 milyon dolar harcadığı "Çanakkale Çocukları" filmi vizyona girdi. Sinan Çetin ve eşi, filmle ilgili olarak her programa katıldılar, çıkmadıkları TV programı kalmadı!

Kenan Erçetingöz

Maşallah aile muhabbeti gırla kıyamet gidiyor. Sanki Sinan Çetin de bir panik havası var!

Birde Wilma Elles çıktı TV programlarına.. Ama bakıyorum, takip ediyorum, ne Haluk Bilginer çıkıp konuşuyor, ne Yavuz Bingöl, ne de Oktay Kaynarca!

Hiçbiri filmle ilgili konuşmuyorlar! Nedenini merak ediyorum? Oynadıkları film için niye konuşmuyorlar acaba? Sinan Çetin ve eşi her programda boy gösterirken, durmadan konuşurlarken, onlar neden susuyor acaba?

Afişe baktım, Sinan Çetin'in eşi tam ortada ve en büyük duruyor. Yılların Haluk Bilginer'i arkada daha küçük. Keza Yavuz Bingöl de aynı şekilde küçük ve arka sırada. Hele Oktay Kaynarca ise en arkada, en ufak duruyor!

Ünlüler fondaki martılar! En büyük Sinan Çetin'in eşi...

Bu sebeple susmuş ve konuşmamış olabilirler mi? Ya da Sinan Çetin'in anlatmak istediği savaşa inanmamış olabilirler mi? Çanakkale Savaşı'nın bu şekilde kullanılmasına kızmış olabilirler mi?

Benim bildiğim, tanıdığım Oktay Kaynarca filmdeki o sözleri söylerken, o yüzbaşı rolünü oynarken inandığı için söyleyen ve oynayan Oktay'dır. Ama filmde Sinan Çetin'in söylemek istediği şeylerin dışında duran bir adamdır, inanmıyordur.

Tanıdığım Oktay Kaynarca savaşa hayır der, tabi ki barıştan yanadır ama Çanakkale Savaşı denilince Oktay'ın hassiyeti çok daha yüksektir. Kızmıştır!

Ve o yüzden susuyorlardır, ekranlara çıkmıyor, filmin reklamına katkıda bulunmuyorlardır. Diye düşünüyorum..

SHOW TV'NİN STRATEJİK HATASI!

Konu Oktay Kaynarca'dan açılmışken bir-iki kelamda Ustura Kemal'le ilgili yazmak istiyorum.

Show TV çok stratejik bir hata yapıyor!

Salı günleri yayınlanan Ustura Kemal dizisi, Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin ensesinde dolaşıyordu. Nerdeyse 2 puan eksiğiyle reytingde hemen hemen başa baş gidiyordu.

Ama Show TV Ustura Kemal'i pazar gününe almış!

En Büyük Show'u ne yaptılar, bitirdiler mi bilemiyorum ama bu kez de Acun'un karşısına Ustura Kemal'i çıkarmak gibi bir hataya düşmüşler!

En değerli diziyi pazar günü nerede sunuyorlar?

TV dünyasında sürgün olarak kabul edilmiş pazar gününe dizi sürmek hangi aklın mantığıdır?

Ustura Kemal'in tırnağıyla elde ettiği başarıyı Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin kucağına bırakacaklar! Geri dönmek istediklerinde aynı reytingi bulamayacaklar ve başarılı olan Ustura Kemal dizisini harcayacaklar!

En Büyük Show'la ilgili iki haftadır yazıyorum, gözlemlediğim gerçekleri yazıyorum ve anlamıyorum. İlk 100'e bile girmeyen moda programının tanınmamış sunucularının orada işi ne? Olmuyor, görmüyor musunuz? Artık birisinin torpili mi bunlar diye düşünmeye başlamadım desem yalan olur!

Sonuç ne oldu? Acun'un karşında olmadı! Olmazdı!

Şimdi aynı şey Ustura Kemal için geçerli. Olmaz! Olmayacak! Yazık olacak!

Bunlarda ilginizi çekebilir: