SUSURLUK KAMYONU ERSOY!

Kenan Erçetingöz

"12 Eylül'ün Susurluk'"u"...

Ne güzel başlık.. Yani, Bülent Ersoy kamyon gibi ezdi, geçti.. Gerçektende öyle oldu. Son yılların en çarpıcı basın toplantısını yaptı Ersoy. NTV Haber Kanalı bile canlı yayınladı ve yorumlar yaptı..

Aslında işin özü, Bülent Ersoy "Rüşvet verdim" demedi.. "Nasıl ben şarkı söylediğim zaman öpücük değil para veriyorlarsa, Deniz Baykal da benden avukatlığımı yapmak için para istedi" dedi..

Ama her zaman olduğu gibi magazini sevmeyen, magazinsiz yapamayan haberciler-köşe yazarları olayı abarttı.

(Bu arada hemen aklıma gelen fıkrayı anlatayım.. Adamlar saunada çırılçıplak oturuyorlarmış. Bir adamın, erkeklik organının üzerine gazete örttüğünü görmüşler ve şaşırmışlar. Dayanamayıp, "gazete ne için beyefendi?" demişler. Adam da "Basın herşeyi abartıyor. Belki bu sayede büyür" demiş.)

Bu alemde herkesi kızdırabilirsiniz.. Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Emel Sayın.. Hatta İbrahim Tatlıses'i bile kızdırabilirsiniz ama Bülent Ersoy'u asla kızdıramazsınız..

Kendisine karşı bir yanlış yapmaya görün, yandınız.. Nefes aldığınıza bile pişman eder sizi.. Ben bir gün kendisini İskele Balık Restoranı'na davet etmiş ve yanlışlıkla "Hoşgeldiniz Bülent Bey" demiştim, aman yarabbim.. Tüm geccem zehir oldu, kılçıklar boğazıma kaçtı..

Böyle bir insana sen kalkar da "Ucuz reklam yapıyor, gündeme gelmek istiyor" dersen, işte böyle Susurluk Kamyonu gibi ezer geçer, rezil olursun..

Üç gün susan Deniz Baykal, olayın bu kadar büyüyeceğini tahmin etmedi. Bir-iki gün içinde unutulur zannetti. O yüzden kıvırdı ama kime çattığını kestiremedi..

Bülent Ersoy adam gibi çıkıp gerçekleri basın toplantısında anlattı.. Helal olsun..

* * *

Tampa İstanbul

Önceki gecce İstanbul Tampa'da arkadaşımız mimar Abdullah Burnaz'ın doğumgünü partisi vardı.. Çok hoş bir gecce oldu. Emre Ergani ve Alinur Velidedeoğlu'nun ortak oldukları Tampa, Ortaköy'deki eski Zihni'nin olduğu yere açılmıştı.. Konum olarak mükemmel.. Emre, mermer masaları denize karşı yerleştirmiş, harika olmuş.. Mönü ve yemekler harika.. Çok sevdim Tampa'yı.. Kışa da açık kalacak olan Tampa'da bir uzakdoğu restoranı daha olacakmış. Ayrıca alt kat gecce kulübü olarak devam edecekmiş.. Bence iş yapar..

Başarılı mimar Abdullah Burnaz'ın doğumgünü tıklım tıklımdı. Sosyete ve sanat çevresinden kimi ararsanız hepsi vardı.. Sadece yakın dostu Kenan Doğulu, menajerinin babası vefat ettiği için gelemedi.

Mutlu yıllar Apo..

* * *
The North Shield Pub Yeşilköy

Dün akşam, Yeşilköy'de açılan The North Shield Pub'a gittik.. Herhalde 10 yıldır Yeşilköy ve Çınar Otel çevresine gitmiyordum.. The North Shield Pub, zamanında Uğur Dündar'ın işlettiği disconun yerine açılmış. Görmeniz lazımdı. Tıklım tıklımdı.. Harika bir ortam ve çok güzel bir kalabalık vardı..

The North Shield'lerin sahibi Teoman Hünal'la sohbet ettik, Türkiye'de tam 22 adet North Shield Pub olmuş.. Yıllardır aynı kalitede devam eden ve çizgisini hiç bozmayan The North Shield'lerin sahibi Teoman Hünal'ı tebrik ediyorum.. Bodrum'daki The North Shield'de, masaların üzerine çıkıp dans ettikleri için hemen anlaşmayı iptal ettirip, mekanı kapattırmıştı. İşinde bu kadar ciddi olan Teoman Hünal, aynı zamanda Vatan gazatesinde gurme yazıları da yazıyor..

Tüm havaalanlarında oturduğumuz bar olan The North Shield Pub'ların en güzeli Yeşilköy'deki gibi geldi bana.. Tüm gençlik oradaydı.. Bundan sonra bende oradayım..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: