Urla Çiftlik Otel ve Denizaltı Port Urla

Peki Urla Enginar Festivali’nden arta kalan zamanlarda ne yaptık? Nerede kaldık, başka nerelere gittik, ne yedik, ne içtik?

Kenan Erçetingöz

Urla Çiftlik Otel’de kaldık.. Daha 3 aylık yeni bir otel. 20 bin metrekare üzerinde olup tamamen doğal yaşam düşünülerek tasarlanmış. Toplam oda sayısının beş olması kişiye özel hizmet verebilmek, dingin bir yaşam ortamı sağlayabilmek için düşünülmüş. İtalyan bir mimar tarafından tasarlanıp yapılmış olan otelde sentetik hiçbir şey kullanılmamış. Taşın ve ahşabın uyumu size ayrı huzur ve keyif veriyor.

Tüm kahvaltılıklar kendi tarlalarında yetiştiriliyor, yumurtalar da kümesten alınıyor. Kahvaltısı gerçekten muhteşem.


Sadece serinlemek için yapılan minik yüzme havuzuna neden fiskiye konduğunu anlayamadım! Her ne kadar sahibi Faruk Bey, “Yan tarafa yarı olimpik havuz yaptırıyorum Kenan Bey” dese de, keşke yeni havuz yapılana kadar fiskiye konmasaydı. Serinlerdik bari..

Urla Çiftlik otelin önümüzdeki yıllarda çok daha güzel, farklı ve Urla’ya yakışan bir otel olacağına inanıyorum.

Denizaltı Port Restoran

Urla’da hemen hemen zamanımızın çoğu Denizaltı Port restoranda geçti desem yeridir. Mekanın güzelliğini, lezzetlerini anlatacağım ama sahipleri olan iki kardeşin bu kadar içten ve candan olması, müşteriyle bu kadar yakından ilgilenmesi, “yok efendim” kelimesini bilmemeleri, “yok” yerine “hemen hallederiz” deyip halletmelerini çok sevdim. Kalpten ve gönülden ilgileniyorlar.


Mekanın sahibi Sezer ve Doğan Dermenci kardeşler gerçekten çok düzgün bir işletme kurmuşlar Urla islekeye.. Aslında Denizaltı 20 yıllık mekanmış..


Sabahın köründe kahvaltıyla açılıyor mekan, (ama ne kahvaltı, ne kahvaltı), akşam da geç vakte kadar balık ve et restoranı olarak devam ediyor. Sunumlar ise tam gurmelik.


24 saat mekanda yatıp kalkan Doğukan müdür en spesiyalleri getirdi masaya.. Ada böreği, portakallı sübye, şevketi bostanlı levrek, şarap soslu kidonya, deniz mücveri, Ege barbunu, levrek sarma, orfoz.. Ve final; çıtır helva..

(portakallı sübye ve deniz mücveri)

Yeme de yanında yat cinsinden.. Keyfe doyum olmadı, mekandan çıkılamadı.. Gecce yarısı da özel sucuk-ekmek partisiyle devam edildi.

Urla artık gezi rotamıza girmiştir. Bundan böyle, Miami, Bodrum, Alaçatı ve Urla olarak gezilecektir.

-BİTTİ-

Bunlarda ilginizi çekebilir: