Yalıkavak Fenix, Zuma ve Anjelique (4)

Bodrum'da hareket başladı.. Yalıkavak Palmarina'da Sait ve Nusret'den sonra Fenix, Zuma ve Anjelique de açıldı. Böylelikle Palmarina'nın yeme-içme durumu Doğuş Dream Grubu'na geçmiş oldu. Çok da güzel oldu, profesyonelce oldu.

Kenan Erçetingöz

Açılan mekanlar gerçekten dünya standartlarında çok kaliteli mekanlar. Nusret Steakhouse ve Sait Balıkçısı zaten kendini ispatlamış durumda. Fenix, Zuma ve Anjelique ise bu sene ilk defa açılanlar ama gördüğüm kadarıyla İstanbul'daki mekanlardan çok daha güzel ve farklı olmuşlar.

FENIX


İlk önce Fenix'le başlayalım.. Botanik bahçesi gibi olmuş. Solda çok şık bir bar var, ortası ilerleyen saatler için lounge olarak bırakılmış ve üst kademede yemek masaları bulunuyor. Sade çok şık bir mekan olmuş. Ortada dört adet Roma sütunu var.. Biraz Roma, biraz Küba, New York Soho karışımı sıcak bir mekanda olduğumuzu hissettik.

Zeynep Fadıllıoğlu imzası var tabi ki işin içinde. Mimari anlayışına bayılırım Zeynep Hanımın.. Çok farklı bakıyor, çok farklı hissettiriyor.


Ben Yalıkavak Palmarina Fenix'i çok sevdim. Özellikle bar ve lounge kısmına bayıldım. Kendimi çok rahat hissettim. DJ Engin Yelkenci'nin müzikleri ile kendimden geçtim.

29 kafasını, Metin Fadıllıoğlu tarzını seviyorum aslında. Çalışan ekip uzun yıllar yanında olan ve her şeyi en iyi şekilde bilen ekip. Ekip güzel olunca, ortaya çıkan iş de güzel oluyor.

Fenix aşçısı Mert Şaran değişik, ilginç ve zengin bir mönü hazırlamış. Böyle bir mönü İstanbul'da bile yok maalesef. Taco ve Ceviche ağırlıklı mönüde, 1 kg paylaşmalı kuzu pirzola da var, tam ördek de var, sushi de var.

Fiyatlar İstanbul'a nazaran biraz tuzlu ama.. Sebebini sorunca Bobrum'da manavların çok pahalı olması gösterildi. Bodrum, İstanbul'dan yüzde 10 pahalıymış, bu da fiyatlara yansıyormuş. Bu gidişle Bodrum'da sebze hali mi açmak lazım bilemedim.

Sonuç olarak Bodrum Palmarina'da milyon dolarlık teknelerin olduğu bir yerde Fenix çok yakışmış.. Emeği geçenleri tebrik ederim.

ZUMA


Yalıkavak Palmarina'da geçen sene Nobu olan yer, bu sene Zuma oldu. Ama bence dünyadaki en güzel konumlu Zuma. Marinanın en ucunda, deniz kenarında, kocaman havuzu olan, süper bir Zuma. Miami River girişindeki Zuma halt etmiş vallahi.. 10 numara, 5 yıldız Bodrum Zuma..


Zuma İstanbul Genel Müdürü William Cristanelli de gelmiş Bodrum'a, işin başında kontrollerini yapıyor. Mönüye diyecek bir şey yok zaten. Her şey dört dörtlük, tebrik ederim.


ANJELIQUE

Billionaire'in tahterevalli saçma-sapan şampanya şovlarından sonra Anjelique de "cuk" oturmuş marinaya. Ortada kocaman bir bar, DJ kabini ve etrafında da standartlar ile localar var.

Hele 3 adet VIP loca var ki, sanırsınız kral dairesi mübarek. Şimdiden gecceliği 5 bin euro'dan satılmış bile bir tanesi. Vay anasına sayın seyirciler..

Ah bir de güzel ülkemin turizm politikası güzel olsaydı ah.. Dünyaya kafa tutacak mekanlarımız var ama maalesef ne tanıtım yapabiliyoruz, ne de turist çekebiliyoruz. Tüm bu şartlara rağmen yılmadan yatırım yapan, emek harcayan herkesi kutluyorum.

Bunlarda ilginizi çekebilir: