YARDIMDAN KAÇAN SOSYETİKLER!

Kenan Erçetingöz

Gecce.com, magazin dünyasında yepyeni bir anlayışa imza attı. Lösemili Çocuklar Vakfı için, Nedim Saban’ın ‘Şen Makas 2003’ adlı oyununa sponsor oldu. Ve gala geccesinin tüm geliri Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışlandı.

İnternet dünyasının ilk ve tek Magazin&Eğlence Portalı olan gecce.com’un bu anlamlı geccesi muhteşem geçti. Hem katılım açısından, hem de unutulmaya yüz tutan tiyatrolarımızın aslında ne kadar başarılı olması açısından çok önemli bir gecceydi.

Herhalde ben, 10 yıldır tiyatroya gitmiyordum. O gecce kendimden çok utandım. Profilo Alışveriş Merkezi’ndeki gala geccesinde biraz heyecanlandım. Hem gecce.com’un böyle bir gecceyi organize etmesi, hem de ‘Şen Makas 2003’ adlı oyunun güzelliği beni heyecanlandırdı.

Gecce.com’un Reklam Grup ve Tanıtım Başkanı olan sevgili eşim Gül Erçetingöz’ün organize ettiği, haftalarca koşturduğu, buluştuğu, toplantılar yaptığı geccenin sonunda beni sahneye çağırıp plaket verdiler. Lösemili Çocuklar Vakfı Başkanı Gündüz Gedikoğlu’nun gecce.com’a verdiği bu anlamlı plaketi aslında Gül Erçetingöz haketti. Ben hiçbirşey yapmadım, sadece gidip oyunu ve güzel gecceyi izledim.
Kaldı ki, benim çağırdığım birkaç kişi de böyle anlamlı bir gecceye gelmediler zaten!
Eşim, bu konuyu bana açınca ‘Ben bilmem, sen organize et’ deyip, işten kaçmıştım. Ama daha sonra dayanamayıp, Kaya Çilingiroğlu, Erdal Acar, Can Tanrıyar, Celal Çapa gibi isimleri çağırdım. Mesela Kaya’ya dedim ki, ‘Hülya Avşar’a söyleme bile. Sadece sen gel, tek gel.. Yeter..’ Ama gelmedi. Ertesi gün aradı, mazeretini bildirdi. Mustafa Koç’la Antalya’da golf oynamışlar. İstanbul dışında olduğu için gelememiş. Hadi onun mazereti vardı ya Erdal Acar? Cevap bile vermedi! Allah bilir içinden ‘Ne işim var kardeşim benim tiyaroda’ demiştir. Can Tanrıyar’ın o gecce Televole’sini unutmuşum. Gelmemekte haklı. Ama Celal Çapa’Yı hiç affetmiyorum. Asistanıma ‘Uludağ’dayım, gelemiyeceğim’ demiş. Ben yer miyim? Hemen Büyük Otel’i aradım, Celal Bey İstanbul’daydı! İzzet Çapa’nın da kavgalı olduğu ağabeyinden kalır yanı yok. Yengesini sosyetik olmakla eleştirir ama kendi yardım geccesine gelmez! Sosyete daveti olsa, koşa koşa giderler! Ya da Sezen Aksu konseri.. Ama tiyaro, lösemili çocuklar, yardım olunca kaçarlar!

O gecce bu konuyu açtığım bir dostum çok güzel birşey söyledi; ‘Sende de hiç akıl yokmuş be Kenan.. Saydığın isimler buraya gelir mi hiç’..

Hani dedim, belki gelirlerde.. Ayşe Hatun Önal’lardan, kar maskelerinden, evli olmalarına rağmen kaçamak ilişkilerden biraz olsun uzaklaşıp, gülmekten kırıldığımız ve anlamı olan bir gecceye katılırlar ve lösemili çocuklara bahşiş verirler demiştim!

Neyse, öyle güzel bir katılım ve gecce oldu ki, gerçekten eşime teşekkür ediyorum. Katılanlara teşekkür ediyorum. Nedim Saban’a teşekkür ediyorum. Lösemili Çocuklar Vakfı Başkanı Gündüz Gedikoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Gecce.com, her zaman yardıma muhtaç insanlarla sanatçıları biraraya getirecek platformlar oluşturmaya devam edecektir.

Ha bu arada, lütfen ‘Şen Makas 2003’ oyununa gidin. Israrla tavsiye ediyorum. Bekçi Murtaza’nın, yani ‘Serçe’ Şafak Sezer’İn devleştiği oyunu mutlaka görün. Gülmekten midenize ağrılar girecek..

Bu anlamlı geccenin fotoğrafları için, ‘Sanal Paparazzi’ köşesine bakabilirsiniz..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: