ZİNA ANLAŞMASI!

Kenan Erçetingöz

1 Eylül tarihli, "Zina Olayı" başlıklı köşe yazımda demişim ki; (Alttaki arşivde duruyor)

"Ülkemizde aldatan erkek sayısı çok fazla olduğu için mi böyle bir karar alınıyor? Durum öyleyse, kurulacak dedektiflik şirketleri bayram edecek. Gizli kameralar, kayıt cihazları, fotoğraflar ortalarda uçuşacak, basına bir çok konu çıkacak."

4 Eylül tarihli "Bu işi AB çözer" başlıklı yazısında Güngör Mengi demiş ki;

"Zina, magazin dünyamızı daha da rezilleştirerek zenginleştirebilir. Ama değer mi?"

* * *

Yine ben, 1 Eylül tarihli köşe yazımda demişim ki;

"Şimdi para karşılığı yatıp sonra şantaj yapan kızlar (!) bu zina cezasından sonra fiyatlarını arttıracaklar. Tamer Karadağlı'nın verilmiş sadakası varmış. Bu suç daha önce çıksaydı, şantajcı kızın istediği paranın kat be kat fazlasını verirdi!

4 Eylül tarihli "Bu işi AB çözer" başlıklı yazısında Güngör Mengi demiş ki;

"Zina avcılığı" aldatılan eşlere hizmet veren veya şantaj yoluyla para sızdıran yeni bir meslek yaratarak işsizliğe çare getirebilir"

* * *
Tarihler ve düşünceler ne ilginç değil mi?

Şimdi ben 6 Eylül tarihinde diyorum ki;

Bu zina olayı daha çok büyüyecek. Başbakan "aileyi koruma" adına ısrarlı! Bugün zina, yarın taşlama! Daha sonra?

Zina olayında atlanılan başka bir noktayı daha gündeme getiriyorum. O da şu olacak; Bundan böyle "evlilik anlaşmaları"na zina anlaşması da eklenecek. Yani? Yanisi şu; Evlenirken "mal paylaşımı anlaşması" yapılıyor ya şimdi.. Hani, "evlendikten öncekiler benim, evlendikten sonrakilerin yarısı senin.. Yok, yok.. Çok oldu. Evlendikten sonrakilerin yüzde 10'u senin. İşine gelirse, o zaman babama söylerim bak bizi yıprtam apolitikasıyla boşatır" falan diyorlar ya şimdi..

Evet, işte o anlaşmaya şimdi "zina anlaşması" da eklenecek. Yani, "seni aldatırsam ve sen bunu yakalarsan şikayetçi olmayacaksın".. İmzala bakayım. Hah şimdi oldu. Artık evlenebiliriz.

Böylece "Türk aile birliği" devletin yatak odasına girmesine rağmen korunamamış olacak! Çünkü evli koca zina yaparsa, karısı onu şikayet edemeyecek. Etse de aralarında anlaşma olduğu için bu şikayet kabeul edilmeyecek!

Nasıl ama iyi çözüm değil mi?

"Zina Olayı"nın başka atlanılan bir tarafı da şu;

Sayın Başbakan ve AKP'liler farkında değil ama gençlik, yani yeni nesil artık evlenmeden birlikte yaşamayı tercih ediyor. Yani, en azından birlikteliğe böyle başlıyorlar. Yani, evlilik öncesi söz, nişan gibi geleneksel törelerimiz yavaş yavaş, aynı evi birlikte paylaşarak deneyimlemeye dönüştü. Bu birlikte payşarak deneyimlemeden sonra, evleniyorlar ya da ayrılıyorlar.

Şunu anlatmaya çalışıyorum. Bu durumda olan bir çok, birlikte aynı evi paylaşarak evlenmeyi bekleyen kadınların durumu vahim! Bu zina olayından sonra hiçbir erkeğin evlenmeye yanaşacağını düşünmüyorum. "Böyle iyiyiz sevgilim. İdare ediyoruz işte. Sen benim zaten karımsın, imzaya ne gerek var?"

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: