ZİNA OLAYI!

Kenan Erçetingöz


Bir yandan AB'ye girmek için şeyimizi yırtarken, diğer yandan zina suçuyla hapis cezası gündeme geliyor! Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusudur anlamayadım gitti!

Bugüne kadar zina yapan, yani evliyken başka bir kadın veya erkekle birlikte olan biri yakalanırsa hapis cezasıyla cezalandırılacak ! Yani en yeni ve taze örnek olarak Tamer Karadağlı'yı verebiliriz. Bu yasaya göre Tamer Karadağlı'nın eşinden televizyon kameraları önünde özür dilemesi kurtulması için yetmeyecek, Karadağlı aynı zamanda hapis yatacak !

Aynı şekilde Pınar Altuğ ve Kaya Çilingiroğlu da var. Bunlar son ve bilinen örnekler. Bunun gibi bir çok örnek var. Tabii burada Kaya Çilingiroğlu'nun ki zina sayılır mı, sayılmaz mı bilmiyorum. Çünkü, Reyhan adlı kız tecavüz suçlamasında bulunmuş ama savcı suçlamalayı kabul etmetmişti!

Ne komik bir ülkeyiz. O kadar çok problememiz varken, sadece boşanma sebebi olabilecek bir durumu (Ki o da, kadın isterse olur) hapis cezasına çevirmek için uğraşıyoruz. Peki bunu neden yapıyoruz?

Bu konudaki tüm haberleri okudum ama hiçbirinde tek bir genel geçer sebep göremedim. Sadece Vatan'ın haberinin bir yerinde "isteyen kadınlar çoğunlukta" diye bir satır okudum. Peki ya, aldatan ve itiraf eden kocasıyla Amerika'ya gidenler ne olacak? Tamer Karadağlı, kasetle tescillenmiş aldatma olayından sonra karısıyla boşanmadan Amerika'ya gitti! Bu kanun olsaydı ne olacaktı? Arzu Karadağlı "ben affettim" deseydi, Tamer Karadağlı'nın hapse girmesini engelleyemeyecek miydi?

Bugün zina yapan hapse girerse, yarın öbür gün hırsızlık yapanın eli mi kesilecek?

Zina, yani bildiğimiz aldatma olayı evli olan erkek ve kadını ilgilendirir. Özel hayatları bence. Özel hayata müdahele edilmez. Erkek kadını aldatmış veya kadın erkeği aldatmışsa, herkes kendince bir ceza uyguluyor zaten. Bir de bu işin içine devletin girmesi ne alaka! İsteyen boşanıyor, isteyen başka şey yapıyor, kimisi de hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ediyor.

Çünkü evlenirken verdikleri bir takım sözleri yürütemeyeceklerini anlayanlar, karılarını veya kocalarını aldatanlar bunun sonuclarına da katlanmaya hazır olanlar. Kimisi toplum önünde, kimileri arka sokaklarda bilinmeyen yerlerde yapıyor zinayı.

Bu durumda devlet neden bu işe karışıyor belli değil. Neden bunun için yasa çıkartmaya çalışıyor. Hem de tam AB üyeliği varken. Tam avrupalılaşıyoruz imajı çizerken.

Anlamıyorum, anlayamıyorum.

Ülkmizde aldatan erkek sayısı çok fazla olduğu için mi böyle bir karar alınıyor? Durum öyleyse, kurulacak dedektiflik şirketleri bayram edecek. Gizli kameralar, kayıt cihazları, fotoğraflar ortalarda uçuşacak, basına bir çok konu çıkacak.

Şimdi para karşılığı yatıp sonra şantaj yapan kızlar (!) bu zina cezasından sonra fiyatlarını arttıracaklar. Tamer Karadağlı'nın verilmiş sadakası varmış. Bu suç daha önce çıksaydı, şantajcı kızın istediği paranın kat be kat fazlasını verirdi!

* * *

Hayata yön veren sözler;

"Hayatımız, yaptığımız tercihlerin toplamıdır."

Dr. W. Dwyer
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: