Bu hafta hızlı geçti!

Bu hafta nedense daha yoğun geçti.

Marka Doktoru

Az önce Hilton Kozyatağı Türsab Asya BYK yemeğinden geldim. Asya BYK'de Selim Okur başkan çok güzel bir konuşma yaptı, kendisini tebrik ederim.

Ondan önce dün akşam Sabancı ailesinin Hacı Sabancı anma geccesi ve konseri Cemil Reşit Rey'de beni zaman tünelinde aldı götürdü. Muhteşem gecceye özel davetliler haricinde girebilen yoktu. Demet Sabancı bizzat her konukla birebir ilgilendi.

Bu organizasyonda emeği geçen organizasyon lideri dostum Kurtuluş Dağlı yine profesyonelliğini konuşturdu.

Konuklara LA havası yaratılmış yerde isimli yıldızlar mumlar ve Hacı Sabancı görselleri ile muhteşem bir atmosfer karşılıyordu.

Ardından Adana Devlet Senfoni'den gelen 70 kişilik süper orkestra bizleri zaman tünelinde yolculuğa çıkardılar. Perdede film gösterisi önde senfoni orkestrası ile Titanic'ten Baba filmine, Casablanka'dan Hababam Sınıfı'na kadar film müzikleri ile inanılmaz bir gecce yaşatan Adana Senfoni ve Sabancı ailesine buradan tekrar teşekkürler.


Konuklardan ise ilk aklıma gelenler; Ajda Pekkan, Erol Evgin, İzzet Günay, Hakan Çelik, Ömer Sabancı, Ayşegül Çoruhlu.

Kıyafetler ayrı bir yazıda anlatılmalı.

Bu arada Adana Devlet Senfoni şefi Emin Güven Yaşlıçam; Hacı Sabancı ile olan dostluğunu ve Adana senfoni kuruluş hikayesini anlatması herekese duygusal anlar yaşattı.Hele kemanı ağlatan adamın kim olduğunu gösterdiği için minnettarım.

İzmir ‘den Karşıyaka Ankara İlkokulu'ndan beri dostum Fagotta Tarkan Gürel ve Flüt de eşi Yasemin Gürel’e buradan muhteşem gecce için tekrar teşekkürler.

Duyduğum en iyi seslerden Soprano Seda Ortaç ise anlatılmaz dinlenir. İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Ses de kalite ne demek; Seda Ortaç demek…

Bu gecce öncesi ise Fransız Sarayı'nda davetteydim, burada da dostum Abel’e teşekkür ederim Fransız Sarayı'nda muhteşem bir sergi vardı. Hem bu sergi hem de Konsolosun konuşmaları gelen konukları etkiledi. Beni en çok etkileyen köşe ise Dupont çakmakları köşesi.

Bu saraya girerken insani değşik bir his içinde oluyor.Sanki reenkarnasyonla geçmişe dönüyor gibi oluyorum.

Eskiden bir bayan arkadaşa daha önceki dönemde hayata gelseydin kim olmak isterdin diye sormuştuk?o da Fransız ünlü bir ressamın hafif meşref karısı demişti…

Neyse olabilecek o kadar seçenek varken bunu seçmesi de sanırım aile dizilimi gerektirmekte.


Bu etkinlik öncesi Sirha Gastronomi Fuarı'ndaydım. Geçen senekine göre daha iyi olsa da kapıda Türkçe bilmeyen Fransızların karşılaması – Online kayıt desklerinde Q klavye sorunu olan bilgisayarların olması yine giriş esnasında yığılmalara sebep oldu.

Ama asıl sorun İCC nin işletmesinin amatörlüğü idi; Cumartesi akşamı tüm İstanbul taksim trafiğini tıkayarak otopark girişine mal toplayacak kamyonları dizdirerek anti profesyonel bir ortam sergilemesi….


Bu etkinlik öncesi de Bulgaristan Konsolosluğu konferansındaydım. Kadir Has Üniversitesi içinde arkadaşım Veselin Bozhilov daveti sayesinde Angel Angelov-Maya Dobreva ve Andrey Tehov mükemmel sunum ve yorumlarıyla tüm konukları başarı ile ağırladılar.Detaylı bir ülke siyaseti dinleme imkanım oldu.Bu tarz etkinliklerde otopark sorunu -catering ve simultane detaylarına biraz daha dikkat diyoruz.Bunlar da hatasız olsa etkinlik kusursuz olacak.Erken ayrılmak zorunda kaldım ama alacağımı aldım.Umarım çok daha sık düzenlerler.

Evet gelelim Ünlülerin Diyetisyeni diye yazılmasını istemeyen zeki güzel ve vizyonlu Simge Çıtak’a Google da Türkiye’nin en iyi diyatisyeni diye yazınca o çıkıyor.Ben öyle tanıştım.Kendisi ile masaya oturmadan önce diğer diyetisyenlerle de oturdum.Benim işim Marka Kişilerin marka Değerine değer katmak olduğundan ilk oturuşta frekansımız tutu ve diğerlerinden vageçip Simge ye yöneldim.

Herkesi toplamış zayıflatmış şişmanlatmış ama kendi Markasına yeterince özen göstermemişti.Şimdi sırayla ilerliyoruz.Kurumsal kimlik sosyal medya pr derken az sonra karşınızda fresh dinamik yepyeni Sime Çıtak olacak.
Burada herkesin atladığı bir konu var.Simge aynı zamanda Arınma ve Sadeleşme uzmanı.. O da ne demek demeyin evde atamadığınız yıllardan beri yazlık kışlık yaparken sakladığınız giysiler varya hepsini atacaksınız…

Yıllardan beri zorunlu olarak görüştüğünüz ve size enerji katmayan arkadaş müsfetteleri varya hepsinden arınacaksınız..

Belki de en yakınınızda size destek olması gereken kişilerin aslında köstek olduğunun farkındalığına varıp onlardan bile…

Simge bence Türkiye nin en iyi diyetisyen kimliği ötesinde Arınma ve sadeleşme uzmanlığı ile Türkiye’de çok ses getirecek.

Kendisnin bu başarı yolculuğunda katkımız olabilirse ne mutlu.Ben böyle vizyonlu insanlardan birşeyler öğrendiğim için kendimi şanslı hissediyorum.

Bu hafta hangi filmi izledim aaa o kadar zamanın var mıydı diyeceksiniz? Popcorn programından gecce 2-3!lere kadar izlediklerim haricinde en son Mars Akasya AVm'de Vip koltuklarda uzana uzana izlediğim ve başrollerde Bredly Cooper’ın olduğu ÇOK PİŞMİŞ filmini sizlere şiddetle tavsiye ediyorum. Uma Thurman'a kadar süper bir oyuncu kadrosu var.


İçimden sinemada Cem Yılmaz’ın fiminin yapılan yaygara kadar nitelikli olmadığı ve 007’ nin de yeni oyuncusu ile kabak tadı verdiği düşüncesiyle bu seçimi yaptım.

Mükemmel bir seçim.. İnsanın kendisini işine adaması ne demek hatta gastronomi sektöründe Michelen yıldızı almak için nasıl bir azim ve çalışma gerekiyor ; sonradan Gurme arkadaşlara tavsiye ederim….

Bu haftalık da bu kadar kalın sağlıcakla..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: