Gastronomik etkinlikler başladı!

Gastronomik etkinlik ajansı mı kursam acaba her konuda organizasyon var. Her belediye bir organizasyon yapmaya başladı, bir de özel şirketlerin yarattıkları eklenince ilgili vatandaşlar hangisine katılacağını şaşırdı.

Marka Doktoru

Mesela Worldfood İstanbul bugün büyük bir yoğunlukla başladı. Bu konuda İte fuarcılığın nitelikli çalışmalarını yıllardan beri takip ediyorum.

Gerekli yerli gerek yabancı konuşmacılarla Fuar haricinde nitelikli konferanslarla içerik anlamında sektörü tatmin eden bir organizasyon gerçekleştirmekte.

GTD olarak bizler de içerik konusunda destek sağlıyoruz. Tüm üyelerimiz de bu değerli organizasyona katılıyor.

Bunun haricinde Gecce Ödül törenleri yakında gerçekleşecek. Restoranların Oscarları yıllardan beri hep hak eden kurumlara verilmekte. Bu konuda kimse hakkını yemesin Kenan ağabey ve Gül bence çılgın.Niye mi sponsorlukların her sene bütçelerinin kısıldığı bu dönemde, özellikle sektörün kan ağladığı yıllarda dahil kesintisiz olarak bu organizasyonu her zaman en iyi yerde en iyi şekilde yaptıkları için. Ben olsam yapar mıydım bilemiyorum. Ama şu bir gerçek ki işlerinde duayen olan Kenan ve Gül Erçetingöz her zaman çıtayı yükseltmeye devam ediyor.
Ben yurtdışında da bu kalibrede ödül töreni görmedim.

Bir de etrafta kalitesiz işler var ki en son bunun matraklığını Güldür Güldür de kahkalarla izledim.

Kaliteli işlere örnek ise; reklam -araştırma konusunda ise Baykuş Ödül töreni; gayet nitelikli olarak Fourseasons Hotel’de geçekleşmiş. Bu noktada ödül alan Xsights Araştırma şirketi Çiğdem Penn ve ekibini tebrik ederim. Esas ödülü aldıran da kurulunda Pınar Ersin Kollu (Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu) olarak kazanması beni mutlu etti. Her iki kurum da işinde çok başarılı ve ülkemize vizyon katmaktalar.


Bu sene İstanbul’da Gastronomi Köyü kuruyoruz. Bu anlamda birçok yerden bu özgün fikir için ödüller bize de gelmeye başladı ama benim önemsediğim ödül Cuma Günü alacak olduğumuz; Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak ve Sürdürülebilir Gıda Platformu tarafından derneğimize layık görülüyor olması. Bu konuda bizi tercih ettikleri için kendilerine teşekkürlerimizi sunarım.

Okullar açılıyor yaz geçti ama ben tatil yapmadım;hala peynir gibiyim. Fark etmez bizim hayatımız tatil.

Güneşte zaten duramıyorum,her gittiğim yerde ara sokaklarda Lezzet peşinde Gastronomik turlar yapıyorum. En kötü hiçbir şey bulamazsam farklı ülkelerde marketlere giriyorum.


Gastronomik nitelikli etkinlik olarak Dünya Yoğurt Konferansı için derneğimize destek olan tüm kurumlara içten teşekkür ederim.

Neyse herkes İstanbul’a geri döndüyse işlere başlayalım.

Benden bu haftalık bu kadar kalın sağlıcakla…
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: