Gecce Mekan Ödülleri ve yeni dönem!

Bence Gecce ödül töreni artık Türkiye’de Kaliteli Organizasyon konusunda yeni bir dönem açıldığının bir çıtasıdır. Her organizatör ayağını denk almak durumundadır.

Marka Doktoru

Kenan Erçetingöz –Gül Erçetingöz ve çalışkan ekibi Türkiye’de bir ödül töreninde kalite, zariflik ve konuklara verilen değer açısından bence bir çizgi getirmişlerdir.

Bundan sonra yapılacak organizasyonlar bu hedefin üzerine çıkmaya çalışmalıdır.

Kimsenin o gecce görmediği ama hissetmesi gereken ince detayları 25 yıllık turizmci ve uluslararası kongre organizasyonları yapmış bir kardeşiniz olarak hatırlatmak isterim.

1-Konuklar özenle seçilmişti.
2-Konukların girişinde Vip Kartı sistemi ve güvenlik desk uygulaması gereksiz insanların kapıdan girişini engelledi.
3-Otel özel seçilmişti. Hilton Bomonti sadece Türkiye'de değil Avrupa’da salon kalitesi ve kapasitesi olarak bir numaralı otel olduğunu tekrar deneyimledik.
4-Kapıdaki valeden, gelen konukların araçlarının güvenlik kapılarındaki kukalara kadar her şey Gecce logosu ile kaplanmıştı.
5-Müzik-aydınlatma–masa süslemeleri mükemmel seçimlerdi.
6-Birbirinden ünlü ve biribirinden değerli ve aynı zamanda egoloru yüksek olan konukların memnuniyeti için Kenan-Gül Erçetingöz ve ekip süper bir oturma düzeni koordine ettiler.
7-Güvenlik başlıbaşıbaşına hatasız çalıştı.
8-Basın vitiözü olduğundan Kenan ağabey: Bu kadar ünlü gelirken basının rahat çalışması için özel bir alan bırakmış olması yanısıra; konukların da huzurlu oturabilmesi için gereksiz yere basının kimseyi rahatsız etme ortamını yaratmadı.
8-Serdar Ortaç, Mustafa Ceceli, Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Sedat Peker, Ömür Akkor, Zerrin Özer gibi pe kçok isim yan yana ve mutlu şekilde sahneyi eşit mesafeden görebildi.
9-Sahne oval olması teknik anlamda ve yanlardaki led ekranlara yansıtma en arkadaki davetlileri dahil tatmin etti.
10-Gecce Ödül Töreninde ÖDÜL ün tasarımı mükemmeldi. Tasarımcıyı herkes ayakta alkışladı.
11-Sunucular herkesten hem rahatlık hem güzellikleri ile tam puan aldılar. Özellikle Kenan ağabeyin kızı olduğu için değil gerçekten çok başarılı bir gecceyi modera ettikleri için.
12-Kenan ağabey ve Gül hanımın kıyafetleri bence başarılı ve sadeydi
13-Hilton Bomonti menüsü ve servisinde hata bulamadık.
14-Yurtdışından Gelen şov grubu ve sanatçılar bence çok değerliydi.
15-Ödül Klasifikasyonları çok önemli oldu. Özellikle Anadolu Lezzetleri veya Klasikler veya Dünya’dan gibi başlıklar altında toplayıp hak ettikleri mekanlara ödül verilmesi hem zahmetli hem de büyük emek ve zaman isteyen bir çalışma sonucu olması açısından kıymetli.
16-Sponsorlar çok kıvamında lanse edildi. Özellikle bekleme alanındaki sunumlar çok şık sunumlar yaptılar.
17-Ana sponsorların destekleri, organizasyon dünyası için bir çıta olacaktır. Çünkü her sponsor firmanın direkt patronu bizzat geldi. Sadece para vermek değil bu gecceye iş ortağı olarak baktıklarını gösterir ki bu bence sektör için çok kıymetli.
18-Sosyal Sorumluluk konusunda özel bir ödül ile gecceye başlanması gayet kıymetli oldu.

Bu kadar değerli ve özel insanı hem özel hissettiren hem de Amerika'da Los Angeles’da ki tüm törenlerden daha fazla detay düşünülmüş bana göre Türkiye’nin Oscar törenleri olan bu organizasyon sonrası her organizatör bir şey yapmadan önce tekrar tekrar düşünecektir. Artık Kenan ağabey ve Gül hanım bir kalite çizgisi koydular. Üzerine çıkamayan bu işe hiç başlamasın.

Bu konu haricinde; Yeni bir dönem artık turizmde de başlıyor. Turizm camiasının takip ettiği; Türsab (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) seçimleri de artık az önce sonuçlandı. Türsab başkanı olan ve Turizmde yeni bir dönem açacak olana sevgili dostum Firuz Bağlıkaya ve ekibini içtenlikle tebrik ederim.

Değişime imza atan Türsab üyesi acentelerimiz ile Gastronomi Turizmi anlamında Gastronomi Turizmi Derneği olarak bizleri çok daha parlak günlerin beklediğini buradan bilmenizi isterim.

Yeni dönemde Genç Dinamik ekip ile Gastronomi Turizmi ne hakettiği değeri vereceğine inandığım dostum Firuz kardeşimiz ile kol kola çok güzel işler yapacağız.

Bu hafta da benden bu kadar kalın sağlıcakla …

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: