Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe gurkanboztepe@gecce.com
06.03.2018 12:31

Haftalık etkinlik planlaması!

Evet bu hafta nasıl geçti? Kimse Pazar akşamları geçen hafta ne yaptım haftaya nasıl geçecek muhasebesi yapmıyor gibi geliyor.

Pazartesi kalkıp koşuşturmaca içinde kafası kesik deli tavuk formatında çalışıyoruz. Sonra Cuma oluyor çok yoruldum bu hafta diyoruz.

Acaba gerçekten verimli çalıştık mı?

Kimse kusuruma bakmasın Türkiye’de çalışıyor gözüküp çalışmayan sonra da ağlayan o kadar kişi var ki…

Gidelim yarın Maslak-Levent'teki plazalara herkesin kıyafeti jilet ama içerikte ne kadar iş ve fayda üretilmekte o kısmında tereddütlerim var.

Bugün Pazar; kendimi geliştirmek amaçlı Arnavutköy’de Eda Çarmıklı dostumun eğitim ve sergi merkezi olan Joint İdea ‘da özel bir farkındalık söyleşisine katıldım.

Konuşmacılar; Arzu Kaprol-Dr Çisel Algan(psiyatrist), Gözde Akpınar (Filli Boya patronu), Günseli Kato (Sanatçı) ve Eda Çarmıklı…


Görüldüğü üzere TV kanallarında boş konuşmalar dinleyeceğinize ücretsiz ve çok değerli bilgi ve deneyimlerden süzülmüş bilgileri dinleyebileceğiniz özel etkinliklere de katılmanız mümkün.

Ama bana takılırsanız…


İşte bu özel sohbette en önemli tema "Olmak Cesareti’’ üzerineydi. Konuşmacılar Türkiye sınırları üzerinde değil Dünya’daki cesaret ve başarısızlıklarından (evet yanlış duymadınız; Başarısızlık hikayelerinden) ders alıp nasıl ayakta kalabildiklerini aktardılar.

Benim için çok kıymetli bir Pazar günü oldu.

Evde kalıp yağmuru izlemek yerine bugün bir şey daha öğrendim. Cesaret ve korkulardan ders alıp yola devam edebilmek.


Tüm konuşmacıları ve özellikle Eda’yı tebrik ederim. Eda ve Marcus’un çok özel hikayesini ilerleyen süreçlerde anlatacağım. Ama kendilerini içten tebrik etmek isterim ki; kendilerine bir şey katmak isteyen insanlara Joint İdea diye bir mekan ve sistem kazandırdıkları için. Join İdea’ yı kurmak ve düşünmek bence İstanbul’da kendini bir şey zannedenlerin duvara çarpıp egolarından sıyrılıp farkındalık yaratacakları özel bir mekan olmuş. Programları takip ederseniz kesinlikle kendinize göre özel bir etkinlik ve eğitim bulacaksınız.

Yurtdışından bile konuşmacılar geliyor.Sen yeterki başına gelen şeylerin sorumluluğunu almayı ve Eğitim konusunda bir adım atmayı iste.


Eda’nın deyişiyle başınıza gelen her olay sonrasında parmağı karşıdakine değil de kendine çevirmeyi öğrendiğimiz an biraz daha olacağız.

Her şeyi kişisel algılamayı kestiğimizde biraz daha olgunlaşacağız. Tebrikler Eda …

Gelelim bu hafta neler yaptığıma...


Dünya’nın en önemli Kongre organizasyonlarından birini yapan Volkan Ataman kardeşimin Ace of Mice fuar ve konferanslarına katıldım. Mükemmel geçti desem az kalır .En son kapanış partisi için Lütfi Kırdar’ın yanına Balon için Hollanda dan DJ geldi. Konferanslar İCC de çok nitelikli geçti. 158 yabancı konuşmacı sektöre değer kattı. Mükemmel bir fuar gerçekleşti. Eline sağlık Volkan kardeşim. Hilton daki gala yemeği de Kültür Turizm Bakanlığı yetkilileri ile sektör bir araya geldi .Fuarda network marketingden herkes faydalandı. Kartvizit alışverişleri hat safhada idi. Herkese iş çıktı. Bakalım bana da çıktı mı?


Bu hafta Belediyeler Birliği UCLG MEWA ‘da Gastronomi Turizmi önemini aktardımKonuşmacı oldum.Bu organizasyon için Mehmet Duman ağabeyime teşekkür ederim.Katılamayan Belediye başkanlarımız için kayıt yapıldı.Tüm belediyelere yollanıyor.

Çok sıcak bir ortamda geçen konuşma sonrası Plaketimi aldım.

Kenan ağabeyimin Gecce ödül törenlerini geçen yazıda anlattım ama tadı damağımızda kaldı.

Dün akşan Kral Pop TV'de yayınlanmış. Bence kaçıranlar tekrarını izlesinler. Kaliteli organizasyon nedir eğitimi..

Kendi kitabımın imza gününe katıldım. Tüm destekçi dostlarıma, aileme ve sevenlerime buradan teşekkür ederim.Ben sadece yalnız kalırım diye düşündüm ilk imza günü için Kanyon'daki gezenlerle beraber 40.000 iyi bir sayı…

Dün akşam ise Sevgili Dostum Hakan Meriçliler’in Binde bir gecce diyalogları adlı oyununa gittim. Begüm Kütük ile yine mükemmel bir performans sergilediler.Tüm salon ayakta alkışladı.Hakan kardeşimin şu pozitif enerjisine hayranım.Tiyatronun ortasında Siz Gastronomiden biraz anlıyorsunuz galiba diye beni gösterdi.Adam Karşıyakalı ya içinde fırlamalık var.

Bu hafta Ankara’ya gittim. Biraz zor gittim kar kış kıyamette ama olsun.Ankara’da nitelikli dostluklar ve Ankara GTD yapılanması ve bakanlık ilişkileri açısından çok olumlu geçti.Burada Zamansız Sofralar programına Doğa TV de beni konuk eden Yeşim Kaya’ya (Mutfak Sihirbazı, Eğitmen Şef, Küratör) içten teşekkürler.


Benden bu haftalık bu kadar herkese iyi haftalar kalın sağlıcakla….
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gürkan Boztepe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz