Karışık haftalar!

Bu haftasonu yağmur yağdı aşırı sıcaklar düştü de İstanbul rahat bir nefes aldı.

Marka Doktoru

Çeşme ve Foça hala sıcak olmaya devam ediyormuş.

Geçen haftanın en önemli konu başlıkları: Akhisar Akın Öngör Selendi Bağları, Borajet mağduriyeti, Frankie, Lucca'dan son durumlar...

Geçenlerde Akın Öngör hepimizin bildiği üzere 'Türkiye'nin gururu, kaliteli insan ve üst düzey yönetici nedir'in tam olarak tanımı diyebiliriz.

Kendisinin emeklilik günlerinde ailesi için yaptığı değerli yatırım olan Selendi Bağları'nı gezmemiz için sağolsun Genel Müdürü Muhittin bey çağırdı.

Muhittin bey genç, dinamik, iş bitirici ve dünya vizyonu olan pırıl pırıl bir arkadaşımız.

İzmir alandan kendi karşıladı 1.5 saat yolculuk sonrası Akın beyin bağlarını gezdirdi. Bu süreçte dikkatimi çeken en önemli husus Akın beyin bağ evi ve işletmedeki hijyene verilen önem ve butik işletme ne demek olduğunu tekrar gördük.

Akın Öngör ; Garanti Bankası sürecinde kalite felsefesi ne ise Selendi Bağları'nda da o kalite felsefesi ile her şey kurgulanmış.


Benim gördüğüm İspanyol mimarisi ile hazırlanmış şömineli şık evin önündeki her zeytin ağacı korunmuş hatta başka yerde telef olacaklar bile getirilmiş korunmuş kollanmış.

Bağ yatırımları ise sanki askeri düzen temizliğinde, işletme içinde ise çok ciddi yatırım yapılmış.

En çok dikkatimi çeken konular ise her şişenin üzerinde dünyaca ünlü özel tablolar var. Bunlar için telif hakları ödenmiş.

***

Bölgeye gitmişken Keskinoğlu’nun hazırladığı Türkiye’de tek olan Araba müzesini gezmeden olmaz dedik. Bağlara çok yakın 5 dakikada gittik .Önce bizi Müze müdürü Seyit bey kapıda karşıladı ve tamir merkezini gezdirdi. Çok prezantabl bir müdür. Özellikle yabancı heyetler geldiğinde bu tarz yönetici çok önemli sağolsun bizimle tamirhane sonrası tek tek araç detayları ile müzeye eşlik edip gezdirdi. Ne araçlar var ne araçlar. Ben ve arkadaşlar şoke olduk 330 tane araç var. Hepsi plakalı ve trafiğe çıkmaya hazır. Orada çok nostalji yaşadım.


Babamın bana araba kullanmayı öğrettiği Mercedes 1974 model 230.4 içine tekrar oturdum. İşte bu müzede herkesin kendinden bulacağı çok şey var.


Celal Bayar'ın Cumhurbaşkanlık aracından tutun da BMW motora kadar. Hatta otobüsler ve Atatürk’ün bindiği traktöre kadar.


Siz şöyle anlatayım Rahmi Koç müzesinde 80 araba var burada 330 adet ama hepsi yola çıkmaya da hazır.


Dünyanın her yerinde yemek yedim o kadar yaygarası olan Bebek Lucca’ da yememiştim.

Geçenlerde öğlen Lucca'da yedim ve servis gayet yeterli idi. Mini pizzasını çok beğendim. Akşamüzeri gidip de piyasa yapayım gelen geçene bakayım diyorsanız ne yediğiniz hiç önemli değil ama biz gerçekten işi konuştuk ve ayrıldık. Servis, sunum, ambians başarılı idi.

Bu arada Frankie’ de yediğim öğle yemeği çok başarılı idi. Kaya Demirer haricinde tebrik edilmesi gereken kişi gizli kahraman Ayşem Saraçoğlu.

Ekip de süper hele Türkiye’nin en iyi somelierinin orada olduğunu Barış Tansever (Sunset’in sahibinden) duyunca çok etkilendim. Ayşem hanım her konukla tek tek ilgileniyor. Bildiğiniz üzere Ayşem hanımı tüm camia tanıyor da ben yeni öğrendim. Kaya Çilengiroğlu’nun da ilk eşi imiş. Sağolasın Ayşem hanım sen olmasan Frankie bu kadar renkli olmaz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: