Köşe yazısı köşede yazılır!

Evet bu önemli. Köşe yazıları yazarken rahat oturmak beynin huzurlu olması ve geçen haftanızın film şeridi gibi gözünüzün önünden akıyor olması çok önemli.

Marka Doktoru

Stress veya ticari kaygılar varsa o yazıya hiç başlamayın derim.

O yüzden bu yazılar tüm şehrin sessizliğe büründüğü saatlerde siz değerli okuyuculara hazırlanmakta.

Geçen haftadan kısa anektodlar

1-İzmir denince akla gelen önemli belediye başkanları Ahmet Piriştina ve Burhan Özfatura’dır. Her gelen değer katmıştır fakat bu isimler belleklere kazınmıştır. Burhan amcamızın oğlu Fatih gerek efendiliği gerek zekası ve protokolde kendini ve ailesini doğru temsil etmesiyle yıllardan beri arkadaşımız olması yanı sıra değerli bir İzmir temsilcisidir. Fatih Özfatura aynı zamanda Belediye meclisinde yıllardan beri değer katmaya devam etmektedir. Gastronomi turizmine merak sardığımdan beri sağolsun beni İzmir’den sürekli bilgilendirmektedir. Bu whatsapp çıktı da saniye saniye Alaçatı-Çeşme-Urla hattında gastronomiyi ilgilendiren ne varsa hep bana akmakta. Sağlsun kardeşimiz geçenlerde Alaçatı OT FESTİVALİ detaylarını paylaştı. Ama baktım ki işin suyu o kadar çıkmış ki eskiden eşeklerin dolandığı Alaçatı'dan akıllı telefonu olan her aç o kadar OT fotoğrafı paylaşmış ki bana OT yemek düşer dedim ve 1 foto bile yazıma girmedim ama Fatih kardeşim ısrarla bu Urla'da ki Enginar Yemekleri Yarışması görsellerini geçince dayanamadım... Niye mi? Çünkü bunu yazan yok bari ben ENGİNAR TATLISI dahil haber değeri taşıyan her gastronomik Ürünü buradan bilgilendireyim istedim. Sağolasın Fatih iyi ki varsın. Ama bu Gastronomi Turizmi işine fazla kaptırma kilo alıyorsun bak ben o tatlı bu yemek derken en sonunda boğaz tokluğuna çalışacağım.


2-Kenya :Kenya Büyükelçisi Kiema Klonzo marka ülke olma hamlesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul’a geldi. Ofisimizde kendisini ağırlama şansına sahip oldum. Kenya deyince aklınıza ne gelir? Benim aklıma Büyük göç, doğa, kafasına göre dolaşan aslanlar, pumalar geliyor. Büyükelçi ile uzun uzun konuşunca dünyanın en iyi deniz ürünleri mahsulü (balık vb) lokantasının orada olduğunu duyunca gözlerim açıldı. Uzun uzun sohbet ettik. Sağolsun CC plaka araç kapıda ve biz sohbeti sonlandıramadık.Yakında tekrar gelecek. Beni Kenya’ya davet ediyor. Gerçekten ilginç bir kültür daha bozulmamış çok alanı var. Orada cep de çekmiyor. Tam bana göre… Kredi kartı kullanımını 10 sene önce bırakmıştım belki Kenya'da da cebi bırakabilirsem huzuru bulabilirim. Trafik konusunu dolaşan aslanlara soracağım.3-TEOG Sınavı: Tüm veliler bu hafta çocuğu TEOG sınavına giren veliler ve girmeyen veliler olarak ikiye ayrıldı. TEOG ne demekse?

Ben bu yıl girmeyenlerdenim ama seneye kaçış yok. Bu sebeple İzmir’e gittim. Burada sıkı dostlar beni bırakmadı Sanayi Odası'nda akşam beni yemeğe davet ettiler. Manzara mükemmel, dostluk mükemmel. Kimler mi var? Ahmet Kiraz-Erol Diren-Mehmet Göllü-Şehmuz Kayapınar-Kenan Aksoy-Nazım özer ve Pırlantacılar kıralı Diyarbakırlı Zülküf. Burada hepsi candan bir dost. Oh be dedim İzmir'deki gerçek dostlukları hatırladım. Herkes farklı görüşlerde de olsa masa sonunda arkadaşlığını unutmuyor hatta pasaportta Türk kahvesine kadar devam eden diyalog sürüyor. Bu ekip çok değerli niye mi şu an Aziz Kocaoğlu'na en yakın ekip olmasına rağmen İlknur Denizli’nin de Milletvekili olma sürecinde İzsiad ‘da aktif rol oynayan beyin ekip. Yani konu parti değil konu insan ve değer çıkartabilmek. Bu ekibin yanı sıra şu an Hasan Küçükkurt'ta İzsiad’ da muhteşem bir yönetim kurulu ile İzmir’e değer katmaya devam ediyor. Tüm İzsiad camiasını buradan tebrik ederim. Eskiden Egiad vardı bir baktım İlknur hanımın çabaları ile İzsiad oluştu ama sonraki her başkan ve bu beyin ekip sayesinde artık uluslararası çapta nitelikli iş organizasyonlarına imza atan muhteşem bir derneğe dönüştü. Bu arada akşam Belediye başkanı ile ilgili en sert tartışmalar ve farklı görüş ayrılıkları yaşansa da en son lafı Kenan ağabey söyledi (herkese tek tek) Bu şehirde yaşamaktan memnun musun değil misin? Memnun olanlar ve olmayanlar orada kaldı, ben hariç. Keşke İstanbul’da da bu kadar derin, çıkarsız dostluklar oluşabilse …


4-Gastronomi konusunda bu hafta TRT Marka Doktoru konuğum Aslı Pasinli İstanbul’a değer katar TURYİD (Turisti Restoran Yatırımcılar Derneği) Başkan yardımcısı. Kendisi yeşil Restoran nedir konusunu bizlerle paylaşacak. Her perşembe 19:00'da TRT deki Marka Doktoru değerli konuklarıyla MARKA KİŞİLERİ ağırlamaya devam ediyor. Sakın kaçırmayın.G eçen haftaki konuğum Liderlere ATLA GELİŞİM eğitimi veren İlginay Göbüt idi. Muhteşem konu ve konuklar ağırlamaya devam ediyoruz. Tüm CEO'lar geçen hafta bizi dinledi. Yoksa sen CEO olamadın mı?


5-Bu hafta sefiller müzikaline gidip sefilliğimi arttıracağım bakalım nasıl bir müzikal beni bekliyor?

Bu haftalık bu kadar; Kalın sağlıcakla..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: