Uludağ'da neler oldu?

Geçen hafta Capital & Ekonomist dergilerinin düzenlediği Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne katılma imkanım oldu. İş Dünyası Uludağ’daydı. Öncelikle bu nitelikli organizasyon için Rauf Ateş ve ekibine teşekkür etmek lazım. Bu organizasyon sekiz yıldan beri ülkemize değer katmaya devam etmekte. Türkiye’nin Davos’u şeklinde sürmekte. Önemli isimler konuşmacı olmasının yanı sıra bu yıl uluslararası starupların konuşmacı olarak sayılarının artması ve yeni girişimcilerin fonlar ile neler yapabileceklerini aktarmış olmaları dikkat çekiciydi.

Marka Doktoru

Bu zirvede Migros Genel Müdürü Özgür Tort, Vodafone Genel Müdürü Meltem Bakiler Şahin, Levent Kızıl, Scotty Ceo Tarkan Anlar, Reklam Dünyasının Fırlama Çocuğu Levent Erden, Sanko Holding Abdülkadir Konukoğlu, Zorlu Holding Ahmet Nazif Zorlu ilk dikkatimi çeken isimlerdendi. Bu kişilerin konuşmaları herkesden farklıydı. Meltem hanım çok iyi moderatörlük gerçekleştirdi. Levent Erden zirveye enerji kattı. Abdülkadir Konukoğlu Anadolu insanı sempatikliğini herkese hatırlattı. Özgür Tort asalet ve kalite ile yaptığı çalışmaları getirdiği farkları salondakilere dingin bir şekilde anlattı.


Akşam yemeklerinde ve kahve aralarında yoğun network ise herkesin aradığı ortam idi. Etkinlik esnasında benim dikkatimi çeken ise facebook vb firmaların gelen konuklara daha fazla nitelikli hizmet sunabilmeleri için özel loungelar oluşturması ve sınırsız ikramlarında yaptıkları yaratıcıklarıydı. Bana göre en iyi lounge Garenta lounge.

Herkesin merakla beklediği after party de ise Enbe Orkestrası gerçekten herkesi eğlendirdi. Ama yine de herkes Ajda Pekkan’ı bekledi ve yetmiş üç yaşında bir kadının ne kadar enerjik olabileceğini görme imkanım oldu. Ajda yaşında kadınlar tekerlekli sandalyede yaşamaya çalışırken Ajda Sahnede tüm gençlerin gönlünü fethetti.
Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne Orman ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli de gelerek yaptığı somut icraatları aktarma imkanı buldu.


Benim gözlemlerime göre en starejik işbirlikçilerim ise Osman ve Selçuk Ergenç'ti. Bu sene boyoz kralı Musa kardeşim İzmir’den kalkıp gelmiş idi. Kendisi aynı zamanda GTD üyesi olarak Dünya’ya Boyoz satacak. Stratejik işbirlikçilerim beni her zaman yiyecek içecek ile destekledikleri için teşekkür ederim.

Talat Yeşil Her zamanki gibi Ekonomist Dergisinin başarısının altında yatan gizli güç olarak sakinliği korudu ama kimse bilmez ki kendisi aslında Antakyalı ve lezzetin beşiğinden geliyor. Lezzet Konusunda kendisine sormadan ilerlememek lazım.


Buradan Bursa Temsilcimiz ve Yk üyemiz Ramazan Başan’a teşekkür etmek isterim.

Burkon ;Hasan Eker –Krea ;Seda Mızraklı GTD üyelerimiz ile dışarda Kar varken içerde sıcak sohbetler yapma imkanı bulduğum için kendimi şanslı düşünmekteyim.

Benden bu haftalık bu kadar; kalın sağlıcakla …
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: