Yeşilköy’de bir Deniz Fener’i...

Bu hafta rotamı Yeşilköy’de bir Deniz Feneri’ne çevirdim. Yeşilköy’de bir efsane haline gelen Fener Balık’ta Yeşilköy’ün en sakin ve en güzel haline seyre daldım. Tabi her şey manzaradan aldığım huzurdan ibaret değil. Bir de lezzetleri yakından keşfetmek lazım değil mi? O zaman gelin Yeşilköy’ün vazgeçilmezi Fener Balık’ı beraber keşfe çıkalım...

Mekan Delisi

İlk olarak 1856 yılında 23 metrekarelik taş kule olarak inşa edilen Yeşilköy Fener’i şuan tam 160 yaşında! Boşuna efsane demiyorum.. Balık restoranı olarak ise 25 yıldır Yeşilköy’de ki balık tutkunlarıyla buluşuyor.Fener Balık dışarıdan baktığınızda küçük duruyor fakat kapıdan içeri girdiğiniz an Fener Balık’ın büyülü dünyasına kapılmanız mümkün olacak. Bir çok bölümden oluşan mekanın en beğendim kısmı teras bölümü. Teras bölümüne gelmeden önce Fener’in yemyeşil sarmaşıklarının olduğu büyülü bir kapıdan geçeceksiniz. Terasta Yeşilköy’ün deniz manzarasıyla karşı karşıya geleceksiniz. Mekanın iç tarafı kış sezonu için oldukça iddialı, samimi ve sıcak.Fener Balık lezzetlerinin taze sebzelerine borçlu!

Bahçesinde domates, biber, üzüm, incir aklınıza ne geliyorsa var! Bir balıkçının yanı sıra arka bahçesinde birbirinden özel sebze ve meyveler yetişiyor bu da Fener Balık’ın farkını ortaya koyuyor.


Fener Balık’ın lezzetleri ve servisi oldukça kaliteli.. Masaya gelen meze ve balıklar fazlasıyla doyurucu. Keyfi ve yemek yemeyi sevenlerin vazgeçilmez mekanı Fener Balık’a bayılacaksınız..

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: