Cennette brunch keyfi Bella Vista Ristorante'de!

Kahvaltınızı yeşillikler içinde cennet gibi bir köşede yapmak ister misiniz? Hepimiz sıkılıyoruz büyük şehirde, yorulup bunalıyoruz.. İşte Bahçeşehir'de süper bir kaçış noktası öneriyorum sizler. Ben zaten senelerdir pizzalarıyla meşhur bu İtalyan restoranının müdavimiyim. İtalya'da yediğim en güzel pizzalarla yarışır cinste süper pizzaları dillere destandır bu mekanın.. Ama bir de gölün kenarında yazları açık havada kışın ise kendinizi açık hava da gibi hissedebileceğiniz kış bahçesi tadında ferah kapalı terasında brunchları meşhur..

MS. GURME

Bahçeşehir gölet mevkiinde gölün kenarında çok hoş sıcak bir restoran Bella Vista. Hem de en sevdiğim İtalyan mutfağı.. Ailecek, çoluk çocuk da rahat edebileceğiniz hem ferah hem de sıcacık bir atmosferi olan çok temiz ve özenli bir restoran. Brunch keyfini İstanbul'dan kaçış olarak yaşamak isteyenler için süper bir adres, hem de canlı müzik eşliğinde..


Brunch keyfi 45TL ve sabah 9'da başlayan açık büfe servisi, saat 13:00'e kadar sürüyor.. Her incelik düşünülmüş. Diabet hastaları için reçeller mi dersiniz, formuna dikkat edenler için taze meyvalar mı... Tatlı krizinden çıkamayanlar için tatlı büfesi.. Çeşit çeşit ekmeğin bulunduğu, tatlı ve tuzlu kurabiyelerin de yer aldığı ekmek büfesi..


Saat 12:00'de ortaya mekanın as oyuncuları çıkıyor. İnce hamur odun fırınından süper İtalyan pizzalar.. Buraya mutlaka pizza yemeye de gelmelisiniz. Pizzalar ortaya çıktığı anda kapış kapış gidiyor zaten :)

Sınırsız çay verilliyor ve inanın o çay bardağınız hiç boş kalmıyor. Alaka ilgi özen on numaraydı. Aileler rahat rahat çocuklarıyla ya da arkadaş grupları bir araya gelip Pazar'ın tadını doyasıya çıkartıyorlar. Hafta sonu nereye gideyim, nerde kahvaltı yapayım diye düşünürseniz Bella Vista hem İstanbul'un içinde hem de cennete bir köşe adeta..


Hele yaz aylarında burası bambaşka bir enerji ile doluyor. Yeşillikler altında göle karşı hem doğanın huzurunu içine çekiyorsunuz hem de hafta sonu keyfinize enfes lezzetler eşlik ediyor.. İstediğiniz şekilde omlet gözünüzün önünde yapılıyor, siz sadece içinde ne istediğinize karar verin..


8 çeşit taze ve sıcacık börek, 5 çeşit sıcacık poğaça, 8 çeşit reçel, Erzincan'dan petek bal, Trabzon'dan tereyağ, 20 çeşit zeytinyağlı meze, 5 çeşit şarküteri, 4 çeşit zeytin ve olmazsa olmaz taze mevsim meyvaları ile süper zengin bir açık büfe var... Bunların yanı sıra ithal peynir ve sandviç çeşitleri ile zaten gözünüz de ruhunuz da doyuyor.. Üstüne 16 çeşit sunulan tatlı standı gerçekten alkışı hak ediyor.. Bu başarılı işletmede bu alkışı hak eden başarılı işletmeci Gökhan bey, Şef Ali bey ,Şef yardımcısı Şenol Çakıroğlu'nu da unutmamak lazım.. Senelerdir aynı kalitede aynı özende müşterilerini ev konforunda ve otel disiplininde bir servis ile ağırlıyorlar.. Siz de İstanbul'un kucağında doğaya cennete kaçmak biraz kafa dinlemek isterseniz Bella Vista doğru adresiniz..

Bunlarda ilginizi çekebilir: