2. 'Adını Feriha Koydum' vakası!

Sanırım 'Adını Feriha Koydum' dizisini halen hepimiz hatırlıyoruzdur. Başrollerinde Hazal Kaya ile Çağatay Ulusoy'un yer aldığı dizi zamanında fenomen olmuş ve milyonlarca kişi tarafından izlenerek reyting rekorları kırmıştı. Ama en çok final zamanı konuşulmuştu.

Özel Haber

Dizinin sezon sonu final yapacağını zanneden Hazal Kaya başka bir projeyle anlaştı. Ama yapımcılar final kararından vazgeçip diziyi bir sezon daha devam ettirme kararı aldı. Hazal da başka bir projeye imza attığı için önümüzdeki sezon 'Adını Feriha Koydum'da rol alamayacağını açıklayınca kıyamet koptu. Hazal Kaya'nın canlandırdığı Feriha karakteri düğününde öldürüldü, Hazal diziden ayrıldı. Kıyamet de bundan sonra koptu.

Dizinin hayranları 'Feriha-Emir' aşkını doyasıya izleyemedikleri gerekçesiyle ayaklandı. Ve yapım şirketine Hazal Kaya'nın diziye dönmesi için bir sürü mailler yazıldı, tweetler atıldı. Ama Hazal dönmedi. Dizide isim değiştirerek 'Emir'in Yolu' olarak devam etti. Hayranlar da bu durumu boykot edince hem 'Emir'in Yolu' hem de Hazal Kaya'nın rol aldığı 'Son Yaz Balkanlar' reytinglere kurban gitti.

Bu kez hayranlar Hazal ve Çağatay'ı yeni bir dizide birlikte izlemek istediklerini açıkladı. Sosyal medyada bir yığın kampanya başlattı. Başta Ay Yapım olmak üzere bu ikiliyi buluşturması için bir çok yapım şirketine baskı kuruldu. Ama hayranların bu arzusu yine gerçekleşmedi. Hazal Kaya "A.Ş.K" dizisinde Çağatay Ulusoy ise "Medcezir"de rol aldı.

Yukarıda anlattığım bu kavga henüz bitmemişken, fanların yapım şirketlerine olan kızgınlıkları geçmemişken aynı olaylar bir başka dizi ve oyuncular için de gerçekleşmeye başladı. Bu kez "Merhamet" dizisinin sevenleri sosyal medyada ayaklandı ve konuyu gündeme getirmek için sayısız tweet attı.

İstekleri sosyal medyada yeteri kadar ses getirmeyince fanlar konuyla ilgili benden de destek istedi. İşte gelen bir maili noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyorum...


"Merhabalar.

Yazılarını düzenli olarak olmasa da takip etmeye çalışıyorum ve çok beğeniyorum. Şimdi ise sizden o güzel ve kaliteli yazılarınızın içerisinde bir de bu konuya değinmenizi rica ediyorum.

Size yazmamda ki neden Merhamet dizisi ama finali değil... Orada ki uyumlu çift. Evet Sermet-Deniz yani Mustafa Üstündağ ve Burçin Terzioğlu çifti.

Mutlaka biliyorsunuzdur bu çiftin hikayesi 30. Bölümle başladı 44. Bölümle son buldu. Son bulma kısmına hiç değinmek istemiyorum.

Merhamet'in konusun Narin ve Fırat aşkıydı evet ama biz Sermet ve Deniz aşkı için diziye başladık sonra ne oldu hayallerimiz üzerimize yıkıldı. Şimdi gerçekleşmeyen hayallerimizi, izleyemediğimiz sahnelerimizi izlemek istiyoruz onlarla. Yanlış anlaşılmasın Sermet ve Deniz olarak değil Mustafa Üstündağ ve Burçin Terzioğlu olarak. Bizler onları yan yana izlemeye doyamadık ve bu yakıştırdığımız ,kimyaları tutan ikiliyi bu kez kendi dizilerinde dizilerinin merkezinde, güzel bir aşk hikayesinde izlemek istiyoruz. Merhamet'ten sonra buna hakkımız olduğuna inanıyoruz. Bu isteğimizi ise ancak sizler duyurabilirsiniz. Bizim elimizden şu anda sadece Twit atmak geliyor. Lütfen yazılarınız da bizlere de yer verin. Merhamet'in senaristi ve yapımcısı bizlere MERHAMET ETMEDİ AMA SİZ MERHAMET EDİN...

Twitter hashtag:#mustafaveburcinyeniden buradan isteklere de ulaşabilirsiniz...
Teşekkürler,sevgiler..."

Bunlarda ilginizi çekebilir: