"AŞK-I MEMNU"YA RAMAZAN AYARI!

Özel Haber

Geçtiğimiz seneye damgasını vuran dizi Aşk-ı Memnu'nun yankıları hala devam ediyor. Nitekim Kanal D her gün tekrar bölümlerini yayınlamaya başladı. Ben de geçtiğimiz gün bu yayınlardan birine rastladım. Aslında izlemeyi de pek düşünmüyordum ama diziye "Ramazan ayarı" çekildiğini anlayınca dikkat kesildim.

Vakti zamanında Aşk-ı Memnu'yu Aşk-ı Memnu yapan Bihter'le Behlül'ün aşk ve ihtiras kokan o meşhur sahneleri vardır hani dizinin ilk yayınlandığı bölümünde olay yaratan sahneler. İşte o sahneler dizinin tekrar bölümlerinde yok olmuş, Bihter'le Behlül'ün bu tür sahneleri makaslanmış, içkili sahneler çıkartılmış veya sansürlenmiş. Anlaşılan yasak ilişki yaşayan Bihter'le Behlül Ramazan dolayısıyla artık öpüşmez, sevişmez olmuş. En azından benim izlediğim o bölümde durum bundan ibaretti.

Mesela hani ilk yayınlandığında olay yaratan "Bihter'le Behlül'ün arabada öpüşme" sahnesi vardı ya işte o sahne kesilmişti.

Video yüklenemedi...Biliyorsunuz ki zamanında bu sahnelerin bir çoğu olay olmuş, fazla ileriye gidildiği iddia edilmiş hatta RTÜK'e bile şikayet edilmişti. O zaman şikayetçi olanlar şimdi bu durumdan memnun mudur bilemiyorum ama açıkçası bu şekli beni pek sarmadı..

Bunlarda ilginizi çekebilir: