Bana göre 2015'in en'leri...

Bir araştırma şirketi televizyon dizileri ile ilgili bir araştırma yapmış. Bu araştırma kapsamında "Hangi oyuncunun yerinde olmak istersiniz?" sorusu da sorulmuş. Erkeklerde Kenan İmirzalıoğlu, kadınlarda ise Elçin Sangu birinci olmuş.

Özel Haber

Seul Drama Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu seçilen ve Televizyon Oscarları olarak bilinen Emmy'de finale kalan Engin Akyürek ise listenin 16. sırasında yer almış. Altın Kelebek Ödül Töreni'nde 'En İyi Oyuncu' ödülünün sahibi olan Çağatay Ulusoy ise listeye girememiş. Yine Kerem Bürsin de listede olmayan isimler arasında.

Kadınlarda ise yurtdışında almadık ödül bırakmayan Tuba Büyüküstün 3'üncü sırada yer alırken Altın Kelebek'in sahibi Serenay Sarıkaya 8. sırada kendisine yer bulmuş. Hazal Kaya ise ilk 20'ye girememiş.

Bunu görünce ben de bir ilk 20 olmasa da bir ilk 5 yapayım dedim.. Takip ettiğim anketlerden ve yorumlardan yola çıkarak ve 2015 yılında yayınlanan dizileri baz alarak bana göre ilk 5 şöyle:

Erkekler:
1- Engin Akyürek
2- Engin Altan Düzyatan
3- Çağatay Ulusoy
4- Kenan İmirzalıoğlu
5. Tolga Sarıtaş

Kadınlar:
1- Tuba Büyüküstün
2- Elçin Sangu
3- Serenay Sarıkaya
4- Bergüzar Korel
5- Hande Erçel

Kara Sevda mı, Poyraz Karayel mi?

Son zamanlarda en çok duyduğum soru bu. Kimle görüşsem "iki dizi de çok iyi hangisini izleyeceğimizi şaşırıyoruz" diyorlar. Aslında Çarşamba günlerinin galibi Diriliş Ertuğrul. Reytinglerde tüm kategorilerde açık ara önde gidiyor. Bu bir nevi "Birinci belli ikinci kim tartışması."

Peki ikinci kim?

Reytinglere baktım TOTAL'de Kara Sevda, AB'de Poyraz Karayel önde gidiyor. Yani bu yarışın bir galibi yok. Keşke bu iki diziyi aynı güne koyarak izleyiciye çile çektirilmeseydi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: