Sefirin Kızı'nda Neslihan Atagül farkı!

Engin Akyürek ile Neslihan Atagül'ün başrollerinde yer aldığı Sefirin Kızı dün ilk bölümüyle ekranlara geldi. Star TV'de yayınlanan dizi AB'de 6.16, ABC1'de 6.87 ve Total'de 5.93 reytingle her 3 kategoride de 4. oldu ve ilk bölüm için oldukça iyi sonuçlar aldı. 84 bölüm süren Söz'ün 5.7 ile açılış yaptığı düşünülürse Sefirin Kızı'nın da uzun süre ekranda olacağını söyleyebiliriz.

Özel Haber

Her ne kadar dizide kadın üzerinden bekaret, gerdek ve tecavüz konularının işlenmesi izleyicilerin tepkisine yol açsa da yine de iyi bir sonuç aldığını görüyoruz. Dizinin ikinci bölümüyle birlikte izleyiciye kendisini daha iyi anlatacağını ve reytinglerini de artıracağını düşünüyorum. Dördüncü başladığı yarışta ilerleyen haftalarda ikinciliği zorlayacaktır. Fakat ilk bölümde gösterilen kadın üzerinden bekaret, gerdek ve tecavüz konularının doğru bir sonuca bağlanması çok önemli. Sonraki bölümlerde bu konulardan bahsedilmez ve geçiştirilmeye çalışılırsa Sefirin Kızı'nın işi oldukça zorlaşır. Dizide bile olsa kadına yapılan bu şiddetin cezası verilmeli. Aksi takdirde tepkilerin odağı olmaya devam edecektir.

Diziye geri dönecek olursak Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu'nun oyunculukları oldukça inandırıcıydı. Özellikle ters bir karakterde izlediğimiz Uraz Kaygılaroğlu'nun beni şaşırttığını ve rolünün üstesinden çok iyi geldiğini söyleyebilirim.


Engin Akyürek yine bildiğimiz gibiydi. Gerçekten çok başarılı ve örnek bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. İşini en iyi şekilde yapan, canlandırdığı karaktere bürünebilen bir aktör. Ekran önündeki bu başarısına rağmen özel hayatında ise oldukça mütevazı ve işi dışında gündeme gelmemeyi başarabilen biri. Takdire şayan.


Ama dün gecceki bölümün yıldızı kesinlikle Neslihan Atagül'dü. Oyunculuğuyla bizi bizden aldı. Sefirin Kızı'na o kadar inandık ki ekran karşısında içimiz parçalandı. Nare'nin Sancar'a olan aşkı, anneliği ve bir kadın olarak gösterdiği dik duruşu bizi derinden etkiledi. Atagül, üstesinden zor kalkılabilecek bir çok sahnede adeta yıldızlaştı. En büyük alkışı kesinlikle Neslihan Atagül hak etti. Tebrikler Neslihan...

Bunlarda ilginizi çekebilir: