Boynuz kulağı geçti mi?

Türkiye'nin 'Megastar'ı Tarkan. Kısa bir süre de olsa Türk müziğini yurtdışına tanıtabilmiş bir isim. Dünyaca popüler şarkıcılara Türkiye'ye geldiğinde "Tanıyor musunuz?" diye sorduğumuz bir iki isimden biri.

Özel Haber

Ama nedense son zamanlarda "Artık kendisini yenilemiyor", "Teknolojiden uzak, sahnesine hiç bir yenilik katmıyor", "Yıllardır aynı dansı yapıyor", "Artık eskisi kadar üretemiyor, senede bir şarkı yapıp kenara çekiliyor" vs. vs. diye eleştirdiğimiz, "Şimdiye kadar dünyanın en iyi starlarından biri olmalıydı" diye de dert yandığımız bir ünlümüz haline geldi.

İşte bu 'artık eski tadı vermeyen' Tarkan dün yine klasik danslar ve şovlarla Harbiye konserlerinin sonuncusunu verdi. Tarkan'la aynı saatlerde ise Maçka Küçükçiftlik Park'ta eski vokalisti Murat Boz'un konseri vardı.

Murat Boz'un konseri başlamadan önce sürekli adının Ersin olduğunu söyleyen biri sahnede şov yaptı, seyirciyi Murat Boz'a hazırladı. Seyirci sahnenin önü diyerek Ersin'in olduğu kısma yığılınca da Murat Boz ters köşe yaptı.

Seyircilerin tam ortasında siyah koca bir kutu vardı. Ben ilk önce müzik sistemi sandım. Üzerinde de kameralar olunca teknik ekip için ayrılmış bir bölüm olarak düşündüm ama yanılmışım. Meğer sahne orasıymış. Murat Boz ve ekibi Ersin'in şov yaptığı sahnenin arkasından yapılan bir tünel ile bu orta kısımdaki anasahneye alınmış.


Birden o kutunun üzerinden ışıklar yanmaya ve kutu yavaş yavaş açılmaya başladı. Kutu açılınca üst kısım dev led ekranlara dönüştü. Aşağıda ise 3 katlı bir sahne vardı. Matruşka gibi dev kutunun içinden sahne çıktı. Okestra ve dansıçılar sahnenin 4 bir yanına dizilmişti. Murat Boz ise yapılan bir asansörle sahnenin tam ortasından yukarı çıktı. Sonra Murat Boz'un sahnesi 360 derece dönmeye başladı ve Murat Boz "Vazgeçmem" şarkısını seslendirirken bütün seyirciyi selamladı.Sonrasında ise muhteşem bir konser verdi. Sahneyi takip etmek çok zordu. O kutunun her yerinden sürekli dansçılar çıkıyor ve görsel şovlar sunuyorlardı. Konserin bir bölümünde o kutudan "O Ses Türkiye"nin ilk birincisi Oğuz Berkay Fidan çıktı. Murat Boz onu sahnesine aldı ve birlikte düet yaptı. İşte bu anlarda "O Ses Türkiye"nin yeni sezonu için de iddialı konuştu. "Geçen yıl birinciliği Mustafa'ya kaptırdım ama bu sene kimsenin şansı yok yine birinci benim takımından çıkacak" dedi.


Konseri dinlemeye gelenler arasında. Hadise ve "Öyle Bir Geçer Zaman Ki"nin Küçük Osman'ı Emir Berke Zincidi de vardı. Genç kızların çığlıkları yeri göğü inletti. Biri korumaları atlatıp sahneye çıktı ve Murat Boz'a sarıldı. Konserin sonunda ise Murat Boz yine asansörle o kutunun içine girerek yavaş yavaş kayboldu.


Murat Boz'un bu teknolojik sahnesini, dansçılarını, şovlarını görünce aklım Harbiye'ye Tarkan konserine gitti. Orada neler olmuştu acaba? Son günlerde eleştirilen Tarkan, Murat Boz gibi müthiş bir sahne kurabilmiş miydi ya da kısaca boynuz kulağı geçmiş miydi?YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: