Bu kadar tesadüf fazla değil mi?

Başrollerinde Burak Özçivit ile Neslihan Atagül'ün yer aldığı "Kara Sevda" Çarşamba günü yayın hayatına başladı. Dün ise tekrar bölümü ile yeniden ekranlardaydı. Baştan söyleyeyim bence "Kara Sevda"nın Çarşamba günü işi çok zor. Çünkü o güne Diriliş Ertuğrul damgasını vurmuş durumda hemen ardından da Poyraz Karayel geliyor. Bu dizilerin 2 sezondur reytingleri hep aynı seviyelerde. Ne azalma ne de artma var. Yani 2 dizinin de oturmuş bir seyircisi var. Bu izleyenleri artık bu dizilerden koparmak gerçekten çok zor. O sebeple Kara Sevda'nın kendisini ispatlaması zaman alacaktır.

Özel Haber


Neyse ben de "Kara Sevda"yı Perşembe günü izleyenler arasındayım. Dizinin ilk bölümü oldukça hızlı geçti. Kemal (Burak Özçivit) ile Nihan (Neslihan Atagül) ne ara bu kadar aşık oldu anlayamadık bile. Nihan'ın kardeşi nasıl katil oldu, ona nasıl bir tuzak kuruldu bilmiyoruz örneğin. Aslında bu sahneler biraz daha uzun tutulup bu olaylar 2 bölümde işlenebilirdi. Ama ben bu durumun ilerleyen haftalarda flashback'lerle kapatılacağını, gelecek bölümlerde hızlı geçilen bu anların daha detaylı anlatılacağı düşünüyorum. O sebeple bu hızlı geçişlere pek takılmadım. Aksine gelecek bölümler için daha da meraklandığımı söyleyebilirim. Bu anlamda tek eleştirim keşke "Maden Kazası" sahnesi bu kadar hızlı geçilmeseydi ve orada verilmek istenen mesaj daha net verilseydi.


Aslında ilk bölüm tesadüflerle geçti.

Kemal o zamana kadar hayatında hiç otobüse binmeyen Nihan ile otobüste tesadüfen tanıştı.

Yine Kemal alışverişe gittiği bir AVM'de kendi resmini görünce Nihan'ın onu çizdiğini tesadüfen öğrendi.

Nihan'ın annesi kızı ile Kemal'in aşkını arabayla seyahat ederken onları görünce tesadüfen öğrendi.


Leyla (Zerrin Tekindor), Nihan'la olan eski bağlantısını yine tesadüfen öğrendi.

Kemal'in Zonguldak'ta çalıştığı şirketle Emir'in şirketi tesadüfen iş birliğine girdi.

Nihan denize düştüğü anda Kemal tesadüfen oradaydı. Üstelik bu durum aynı bölümde 2 kere gerçekleşti. Yine Kemal'in babası birinci bölümde iki kez kalp krizi geçirdi.

Alın bir tesadüf de benden ilk bölümde iki kere denize düşen Neslihan Atagül, Kara Sevda'dan önce rol aldığı Fatih Harbiye dizisinin ilk bölümünde de denize düşmüştü. Ama o zaman onu Burak Özçivit değil şu anki sevgili Kadir Doğulu kurtarmıştı...

Bunlarda ilginizi çekebilir: