"Bu Şehir Arkandan Gelecek" nasıl başladı?

Leyla Lydia Tuğutlu, Kerem Bürsin ve Gürkan Uygun'un başrollerini paylaştığı "Bu Şehir Arkandan Gelecek" dizisi dün ilk bölümüyle atv ekranlarında yayına başladı. Özellikle 2 yıldır ekranlarda olmayan Kerem Bürsin'in hayranları bu diziyi sabırsızlıkla bekliyordu. Kerem Bürsin de bekleyenleri mahcup etmemek adına bu dizi için özel hazırlandı. Ağır bir çalışma ile spor yaptı ve boks dersleri aldı.

Özel Haber

Senaristliğini Ece Yörenç'in yaptığı dizi öykü anlamında oldukça başarılı. Kerem Bürsin'in oynadığı Ali Simith'in Leyla Lydia Tuğutlu'nun canlandırdığı Derin'in ve Gürkan Uygun hayat verdiği Şahin'in birbirinden ayrı bambaşka hayatlarının olduğu ve bu hayatların altından da bambaşka dramların çıkacağı belli. Dizinin ilerleyen bölümlerde daha fazla kendine bağlayacağı, bu hayatlar anlatılmaya devam ettikçe bambaşka dünyalara bizi sürükleyeceği ve bol bol ağlatacağı aşikar.

Gürkan Uygun'un performansı bence övgüyü hakketti. Uygun nasıl iyi bir oyuncu olduğunu dün bir kez daha gösterdi. Oğlunun yaşadığını öğrendiği sahnede bir çok kişiyi ağlattığına eminim.


İşte o sahne:

Video yüklenemedi...
Fakat tüm güzelliklere rağmen dün yayınlanan ilk bölümde ufak da olsa çok hata vardı. Normalde ilk bölümlere diğer bölümlere nazaran daha fazla özen gösterilir, hata olmamasına dikkat edilir ama nedense dün çok fazla hata göze battı. Sırılsıklam ıslanan Derin'in bir sonraki sahnede fönlü saçlarla karşımıza çıkması güldürdü. Gecce yarısı Ali ile Derin'in gazeteciler tarafından çekilen pozlarının aynı günün sabahında gazetede çıkması basit bir hataydı. Fotoğraf çekildikten bir kaç saat sonra eve giden Derin'i annesi elinde gazeteyle bekliyordu. Derin eve gelmeden gazete gelmişti. O fotoğrafın olduğu sayfa hangi ara düzenlendi, gazete ne zaman baskıya girdi, ne zaman bayilere dağıtıldı ve eve kadar geldi entresan. Bu haber internet sitesinde çıkmalıydı, o zaman doğru olurdu. Ama gazetede çıkması başlı başına hataydı. Çünkü gecce yarısı çekilen bir fotoğrafın sabah gazetelere çıkması imkansızdır. Reina saldırısının sabah gazetelerde olmamasının da sebebi budur.

Bu hafta "Bu Şehir Arkandan Gelecek" reytinglerde zirvede yer aldı. Ama rakibi yoktu. Diriliş "Ertuğrul", Kara Sevda ve Poyraz Karayel dizilerinin bu hafta yeni bölümleri yoktu. Haftaya o dizilerin yeni bölümleri başlayınca da bu hatalar devam ederse "Bu Şehir Arkandan Gelecek"'in reytinglerde zorlanacağını düşünüyorum. İnşallah bu hatalar da giderilir ve bu kadar güzel bir öykü sahip dizinin ömrü uzun olur.

Bunlarda ilginizi çekebilir: